Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod tiger123 » pon 19. kvě 2014 15:49:33

Dobrý den,
jsem teprve studentem pedagogické školy, jsem ve druhém ročníku. Rád bych si však vypočítal jaký budu mít plat v místní základní škole. Místo mám už v podstatě sehnané, ale zajímalo by mě jak to chodí s platem.

Učím se aprobaci Nj + Ze, a uvažuji o rozšíření ještě na aprobaci Dě, ale to není podstatné. Dejme tomu, že mám prvním rokem standardní úvazek 22 (vyučovacích) hodin týdně. V předpisech a metodikách jsem si našel slovní spojení "x hodin přímé pedagogické práce/ činnosti".
1. Plat se počítá na základě přímé pedag. práce/ činnosti (v mém případě 22?)?
2. "X hodin přímé pedag. práce/ činnosti odpovídá odučeným hodinám? a počítá se tato hodina jako klasická 60-timinutová nebo 45-timinutová?
----> znamenalo by mých 22 vyučovacích hodin i 22 hodin přímé pedag. práce/ činnosti nebo je 16,5 hodin přímé pedag. práce/činnosti?
----> v případě 16,5 h přímé pedag. práce jak "zbavuje" rozdílu mezi smluvními 22 hodinami (v případě že je uvažována hodina 60-timinutová)?

V případě, že jsou mé domněnky úplné špatné a mimo poprosil bych o nějaký podrobnější popis.

Také bych se chtěl zepat, jak to je s částečným úvazkem.

A zda je možné jedné škole podepsat dvě smlouvy - jednu na celý úvazek a druhou třeba na čtvrt úvazku.

S díky, Váš budoucí kolega.
tiger123
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. kvě 2014 15:24:46

Re: Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod refi » pon 19. kvě 2014 20:03:17

vítejte budoucí kolego :) ;)

úvazek 22 h týdně znamená 22 hodin přímé vyučovací povinnosti, zbytek je nepřímá, celkem tedy budete mít úvazek jako všichni ostatní zaměstnanci 40 h týdně, pokud budete mít úvazek plný. 22 h přímé vyučovací povinnosti znamená 22 vyučovacích hodin, tj. 1 h = 45 min. takže ve výsledku budete učit např. každý den 4 hodiny, ale ve středu a čtvrtek 5 hodin, dohromady 22 hodin.

pokud budete splňovat vzdělání, budete mít 12. třídu a 1. stupeň, tabulkový plat jestli se dívám na správnou tabulku by měl aktuálně být 20.600,- Kč hrubého (s možností dalšího platového postupu při dosažení 6ti let praxe).

můžete mít ve škole dvě smlouvy, ale nemohou být na výkon stejné práce, resp. na výkon práce učitele. jedna může být na učitele, druhá třeba na vychovatele, nebo IT správce apod, potom ale bude i každá smlouva jinak odměňována.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod tiger123 » stř 21. kvě 2014 21:46:07

Děkuji za odpověď.

Asi hloupá otázka ale po odučení 22 vyuč hodin - 16,5 h. Mám v podstatě volno - pokud nebude jinak uvedeno ve smlouvě. Nikdo mi těch 23,5 hodiny nemůže prokázat, nemýlím-li se?

Samozřejmě volno, je obrazně myšleno, protože písemky atp. se sami neopraví nebo příprava na hodiny se asi taky sama neudělá, ale to si můžu dělat už doma, pokud není stanoveno jinak, že?

Díky za odpovědi a čas.
tiger123
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. kvě 2014 15:24:46

Re: Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod KateřinaK » stř 21. kvě 2014 22:24:50

Myslím si - i když nejsem učitel - že je to příliš zjednodušený pohled. Určitě budete muset vykonávat dozory a dohledy nad žáky např. před vyučováním, v jídelně, ve volných hodinách, dostanete na starost nějaký kabinet nebo školní knihovnu, občas pojedete s žáky na soutěže a exkurze, a já nevím co ještě. Zvláště na malých školách se tyto aktivity musí dělit mezi málo lidí.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod refi » stř 21. kvě 2014 22:39:25

přesně jak píše Kateřina ... navíc nemůžete počítat s tím, že nebudete mít v rozvrhu žádnou "díru" a budete mít hodiny naskládány všechny za sebou. ve smlouvě byste měl mít 40 h, z toho 22 h přímé vyučovací povinnosti. tzn. že vedení může kdykoliv trvat na tom, abyste v práci setrval celých 8 h a dělal si přípravu tam. nedělá se to běžně, ale už jsem to zažila. takže záleží hodně na tom, jak mají tyto věci ve škole zavedené a jak budete všechno stíhat. někteří učitelé si opravují písemky např. v práci, protože doma už se jim nechce anebo na to nemají klid. takže se spíše pobavte s nějakým pedagogem ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod nono » čtv 22. kvě 2014 8:43:49

A ještě..... pokud bude nějaký Váš kolega chybět, může se stát, že budete za něj suplovat - když zrovna nemáte výuku vy.
Takže pokud např. ve středu učíte až druhou a třetí hodinu, zavolá Vám ráno Váš ředitel a vy přiběhnete i na první hodinu, protože Váš kolega ochořel. Tu přesčasovou hodinu pak ale dostanete zaplacenou s příplatkem 100 %. Ve škole je krásně, záleží ale na kolektivu. Takže Vám držím palce, ať jsou Vaši budoucí kolegové a nadřízení dobří lidé. (nenašla jsem jiné slovo než dobří, možná i slušní, nezávistivci, tolerantní, prostě lidi se srdcem na správném místě)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Výpočet platu učitele II. stupeň ZŠ

Příspěvekod witty » čtv 22. kvě 2014 10:16:14

nono: a nebo mu tu hodinu taky nezaplatí, protože to nebyl aprobovaný supl, ale jen "dozor nad žáky"... :) možné je vše. Máte pravdu v tom, že záleží na kolektivu a hlavně na řediteli, jaký je ve škole systém.
Každopádně úsloví "správný učitel je v poledne ze školy doma" je dávno překonáno. Mimo vyučovací povinnost se dělají projekty, dozory, ped.rady, rodičáky, semináře, výlety, nástěnky, kabinety, inventury majetku, pedagogická dokumentace, suplovací pohotovost, školení BOZP, doučování a milion dalších věcí.
Dělám na SŠ, máme el.docházkový systém a ve dnech, kdy není výuka, ale učitelé jsou v práci, musí mít odpracováno 8 hodin - to jen pro představu, jak to funguje jinde.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků