Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

Příspěvekod kaspz » stř 09. dub 2014 7:58:56

Prosím o informaci. Má někdo z Vás zkušenosti s přechodem z exekuce na insolvenci? Mám tu dva experty, kteří si podali žádost o insolvenci. Pro mne je prozatím směrodatné, že budu čekat na nějaké písemné vyrozumění o změně. Oba mi pouze ústně sdělili, že nemám už žádné peníze exekutorovi posílat.
Prosím o radu, jak jste toto vyřešili vy? Děkuji a přeji krásný den.
kaspz
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 10. říj 2012 12:39:23

Re: Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

Příspěvekod danka » stř 09. dub 2014 9:49:27

Žádné zkušenosti s tímto nemám, nemáme takový případ, ale rozhodně počkejte, až Vám něco přijde písemně. Jak jste správně napsala "experti", Vám můžou nakukat cokoliv.
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

Příspěvekod jolana68 » stř 09. dub 2014 10:34:35

Po schválení oddlužení se rozhodnutí zveřejní v insolvenčním rejstříku, čímž nastává jeho účinnost.
Většina dlužníků si přinese stažení Rozhodnutí sama a já jen ověřím na stránkách.
jolana68
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. dub 2014 10:06:49

Re: Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

Příspěvekod Peťula » stř 09. dub 2014 12:32:33

Cituji z publikace Exekuce :
Insol.řízení zahajuje insol.soud podáním návrhu na úpadek. Bezprostředně po jeho podání vydá insol,soud vyhlášku o zahájení insolven.řízení a zveřejní ji v insolvenčním rejstříku. Plátce mzdy by měl z preventivních důvodů sledovat insolvenč. rejstřík na internetov.stránkách ministerstva vnitra www.justice.cz
Se zahájením insolvenčního řízení spojuje ustanovení § 109 insolvenč. zákona explicitně zákaz provést exekuce. To znamená, že se již nesmí ze mzdy provádět srážky, držet je v depozitu nebo je vyplácet oprávněnému.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

Příspěvekod kaspz » stř 09. dub 2014 13:51:07

Děkuji moc. Mám z toho hlavu zamotanou, protože exekucí mám hodně a teď ještě tohle. Kasp.
kaspz
 
Příspěvky: 34
Registrován: stř 10. říj 2012 12:39:23

Re: Přechod z EXEKUCE na INSOLVENCI

Příspěvekod Dahab » pát 04. črc 2014 17:48:32

Zdravím Vás, Peťula to popsala správně a nám zrovna dnes došlo datovkama rozhodnutí od exekutora, že na základě rozhodnutí soudu už mu nemáme posílat srážky exekuce, ale že peníze do odvolání máme deponovat ve škole. Poradíte mi,prosím, na jakém účtu byste tyto peníze vedli? Děkuji. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků