Dokládání praxe

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Dokládání praxe

Příspěvekod ZKy » pon 29. srp 2011 14:41:20

Zdravím,

chtěla bych poprosit o radu, čím jsou učitelé povinni dokládat praxi. Noví zaměstnanci vždy přijdou jen se zápočtovým listem předchozího zaměstnavatele. Jinak vyplňují v žádosti o přijetí do pracovního poměru doby svých předchozích zaměstnání, mám na nich také vyžadovat nějaký doklad o tom, že skutečně byli zaměstnáni tam co uvádějí? Třeba prac.sml.? K době na mateřské - rodičovské stačí prohlášení?

Díky moc za rady, Z.
ZKy
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 01. úno 2011 20:25:29

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod refi » pon 29. srp 2011 18:57:19

k čestnému prohlášení přistupujeme jen velmi výjimečně. v naprosté většině případů mají lidé buď zápočtové listy nejen z posledního, ale i bývalých zaměstnání, nebo pracovní smlouvy či jiná potvrzení o tom, kde a jak dlouho pracovali a v jaké pozici. u mateřské-rodičovské vyplňují čestné prohlášení na náš formulář.
v některých případech uznáváme i praxi za práce konané na dohodu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod DanaS » pon 29. srp 2011 20:35:37

Ty dohody uznáváte podle čeho? Máte nějak ošetřeno předpisem? Připadá mi správně je započíst, ale nevím na základě čeho.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod refi » úte 30. srp 2011 8:23:17

zkuste si projít toto téma z minulosti: http://radimesi.cz/viewtopic.php?f=17&t ... ilit=dohod

jen dodám, že uznávání dohod máme ve vnitřním platovém předpisu, a přistupuje se k nim stejně jako k pracovní smlouvě. záleží tím pádem pouze na druhu vykonávané práce, stejně jako u smlouvy. od roku 2009, kdy jsem odpovídala ve výše zmíněné diskuzi, jsme po kontrole z kraje, vnitřní platový předpis prošli písmeno po písmeni, kontrolovali všem zápočty a nebyla žádná výtka ohledně započtení dohod do praxe.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod vrspa » úte 30. srp 2011 9:52:56

Děvčata,mám tu taky zajímavý případ - nastupuje nám paní, která po ukončení gymnázia odcestovala do Anglie (v roce 96), tam PRÝ rok dělala nějakou školu,a pak pracovala jako au-pair do doby,než se tam vdala a šla na mateřskou. Po rozvodu se vrátila zpět do Čech. Po rodičovské dovolené nastoupila jako učitelka na střední škole,teď přechází k nám.
Mateřskou a další mateřskou dovolenou ji započítám plně,i když byla v zahraničí (logicky si myslím,že ano)? Dobu výkonu práce jako au-pair by ji chtěl ředitel započíst 2/3, jenže paní mi nedonesla žádný doklad, potvrzení - co bych po ní měla vyžadovat? Pracovní smlouvu prý žádnou neměla, hlídala tam děti u nějaké rodiny vojáků. Jediné,co si vybavuje,tak že sháněla nějaké potvrzení pro českou zdravotní pojišťovnu..... Dle mého,pokud nedoloží nic, tak bych ji taky tuto dobu neměla počítat - ať se snaží! :)
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod refi » úte 30. srp 2011 9:59:32

můj názor - chce vyšší příjem, měla by si potvrzení opatřit, je-li to jen trochu možné. na druhé straně je zodpovědnost za zápočet praxe na vedení školy, takže pokud by jí uznali výjimečně čestné prohlášení a započetli 2/3, tak je to v podstatě také řešení. ale určitě bych si to jako personální nechala od vedení podepsat :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod witty » stř 31. srp 2011 15:33:12

U nás to chodí tak, že zaměstnanec jen vyplní čestné prohlášení kde a v jaké době pracoval, podnikal, byl na MD a z toho vycházíme. Žádné doklady o zaměstnání nevyžadujeme (ani JČ Kraj při kontrole).
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Dokládání praxe

Příspěvekod refi » čtv 01. zář 2011 7:19:35

tak pokud vám to projde u vašich kontrolorů, není co řešit a máte méně práce. ještě by to tak mohlo fungovat i u žádosti o důchod :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků