Účetní - vyšší třída + studium

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Účetní - vyšší třída + studium

Příspěvekod Samantha » stř 24. srp 2011 12:04:41

Dobrý den,
mám problém s kolegyní účetní (hospodářkou). Já jsem mzdová a administrativní pracovnice. Kolegyně má vzdělání středoškolské s maturitou, práci účetní vykonává 7 let, předtím dělala něco jiného. Loni si požádala ředitele školy o zvýšení třídy z 9 na 10 platovou třídu. P. ředitel jí vyhověl s tím, že se uzavřel dodatek k PS, že musí do 2 let zahájit bakalářské studium nebo studium akreditovaného kurzu v oboru ekonomika. Kolegyně si našla na netu jakýsi akreditovaný kurz, kam se přihlásila, škola jej zaplatila. Studium ale probíhalo pouze v sobotu 1x za 14 dní. Délka studia měla být 1 rok. Jelikož se však jednalo o nějakou pochybnou firmu, vystudovala jen část, co se týkala účetnictví, studium trvalo od února do června 2011. Osvědčení, které dostala zní: "Osvědčení o rekvalifikaci po úspěšném ukončení vzdělávacího programu rekvalifikačního kurzu, podle vyhl. MŠMT č. 176/2009, kterou se stanoví náležitosti žádosti o akreditaci vzdělávacího programu, organizace vzdělávání v rekval. zařízení a způsob jeho ukončení." Absolvovala vzdělávací program: Účetnictví a daňová evidence v rozsahu 140 vyuč. hodin. Před zahájením studia jsme spolu řešily, jak se jí tyto soboty budou platit a zda dostane cesťák. Nebyla jsem si jistá a tak jsem zavolala přímo na náš krajský úřad na ekonom. oddělení. Paní mi řekla, že nemá nárok na nic, ani na cesťák ani na mzdu nebo náhr. volno za sobotu, protože ona pracuje jen v pracovní dny, a dále mi řekla, že jí je tento kurz na nic, vzdělání jí to nezvýší. Kolegyně teď někde něco vyčetla a říká, že měla nárok na všechno možné. Tak teď nevím, zbabrala jsem něco? Mělo to být jinak než říkal krajský úřad? Poraďte. Děkuji.
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Účetní - vyšší třída + studium

Příspěvekod refi » stř 24. srp 2011 12:54:23

pozastavila bych se právě nad tím, kde pan ředitel vzal informaci, že jí akreditovaný kurz zvýší vzdělání pro 10. třídu. potřebuje minimálně bakalářské vzdělání nebo vyšší odborné. tento akreditovaný kurz je brán tedy jako vyšší odborné vzdělání?

dále - v případě, že zaměstnavatel hradí studium zaměstnanci, sepisujeme tzv. kvalifikační dohodu, ve které se přesně stanoví podmínky studia, nároky na náhrady, cena studia, délka a také po jak dlouhou dobu po ukončení studia musí zaměstnanec u současného zaměstnavatele setrvat.

nárok na náhradu mzdy podle mě určitě nemá, o žádnou v sobotu nepřichází, protože nečerpá pracovní volno. ohledně cestovních výdajů máme tyto věci vždy ošetřeny v kvalifikační dohodě, tzn. že u nás se tyto výdaje prostě nehradí, nejsou na to peníze .... kontrola z kraje si jednu naši kvalifikační dohodu vytáhla k prozkoumání a nic nenamítala, tak snad nejdeme proti zákoníku práce ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3373
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Účetní - vyšší třída + studium

Příspěvekod duc2505 » pát 26. srp 2011 13:18:24

Souhlasím. Nárok na zvýšenou třídu nemá - musí si udělat minimálně bakalářský obor VŠ. U VOŠ by měla i nadále odpočet let.(myslím, že to je 3 roky). Žádný kurz nenahradí studium na vysoké škole. Bohužel.
duc2505
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2009 7:50:16

Re: Účetní - vyšší třída + studium

Příspěvekod sonajda » pát 26. srp 2011 18:08:36

Souhlasím s refi i duc2505 :thumbs up: sama jsem letos dokončila VOŠ (a hradila si ji sama!!!), aby se mi snížil odpočet za neplnění vzdělání...

A docela by mě zajímalo jak to tedy je, když paní měla celou dobu "10" a vlastně nesplnila to, k čemu se zavázala... neměl tím pádem přeplacený plat??? :? :roll: :? .... asi bych kolegyni (slušně, ale důrazně!!) řekla, aby moc nevyskakovala :mosking:
Přeji dobré pořízení!! :bye:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Účetní - vyšší třída + studium

Příspěvekod karol » úte 30. srp 2011 19:40:52

Tak si tady pročítám vaše příspěvky a jen tak ze zájmu, jsem ekonomka na ZŠ, kde by se měl pohybovat můj plat resp. v jaké platové třídě bych měla být zařazena, když mám vystudovanou vysokou školu (Ing., Ekonomika a mangement), ale v pracuju teprve od prosince loňského roku (nástup po mateřské dovolené)?? Dělám vše, kromě mezd. Navíc jsem dostudovala i Specializaci v pedagogice (Bc.), ale to s tím asi nesouvisí, když se v této oblasti pracovně nerealizuji.
karol
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon 07. bře 2011 9:13:22

Re: Účetní - vyšší třída + studium

Příspěvekod jolana » stř 31. srp 2011 7:21:58

to máte v katalogu prací..v tom si najděte svou profesi a je tam několik možností, do které bý zařazena..ovšem to záleží na posouzení nadřízeného..je na vás obhájit co opravdu děláte..někdy jde o slovíčka a přitom o dost velký peníze. Znám rozpětí v této kategorii od 08 - 11. třídy..je to škola od školy.. člověka od člověka
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků