splnění vzdělání

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

splnění vzdělání

Příspěvekod EvaJ » stř 15. čer 2011 12:30:41

Dvě paní učitelky dokončily VŠ vzdělání, první státní zkouškou 31.5.2011, druhá státní zkouškou 2.6.2011. Zatím nepřinesly potvrzení, natož diplomy. Poraďte, od kdy by měl platit nový platový výměr- budu přepočítávat praxi, tedy připočtu odečtené roky za nesplněné vzdělání, ale nevím od kdy které.
EvaJ
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 15. čer 2011 12:24:00

Re: splnění vzdělání

Příspěvekod jolana » stř 15. čer 2011 16:01:08

o potvrzení by si mohly na příslušném studijním odboru své VŠ zažádat okamžitě, vydávají je na počkání i v den vykonání SZZ..diplom jim vydají o promocích a ty můžou být klidně až v září..ale kvalifikaci mají splněnou..pokud opravdu mají studiem splněnou požadovanou kvalifikaci pro náplň práce, kterou vykonávají..tak já bych to dávala od 1. následujícího měsíce po splnění kval. předpokladů.. :)..ale až po předložení potvrzení..taky klidně nemusely udělat..nebo mají odložený termín SZZ..já ze zkušenosti..na potvrzení bych si napsala datum kdy ho donesly
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: splnění vzdělání

Příspěvekod ega » čtv 16. čer 2011 15:39:47

Já jsem taky loni dělala státnice, doplnily se mi roky. Státnice byly 28.5. a nárok je myslím od 1.dne v měsíci, kdy se vzdělání doplní, tudíž u mě od 1.5. Takto jsem to dostala, ve výplatě už za květen :)
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: splnění vzdělání

Příspěvekod refi » čtv 16. čer 2011 16:01:28

cituji z metodického pokynu k odměňování pedagogických pracovníků a ostatních zaměstnanců škol ... z 3.9.2010:
" ... dosáhne-li zaměstnanec v průběhu zaměstnání vyššího stupně vzdělání, zaměstnavatel mu "vrátí roky" odpovídající dosaženému stupni vzdělání, které byly odpočítané dle § 4 odst. 7 - viz § 4 odst. 9 NV č. 564/2006 Sb.. Vrácení nebo přepočítání roků se provede ke dni příslušného měsíce, ve kterém bylo dosaženo vyššího stupně vzdělání."

a přidávám i uvedený příklad:

učitelka MŠ v 9. platové třídě dosáhla vysokoškolského vzdělání v bakalářském studiu v oblasti zaměřené na pedagogiku předškolního věku. z předložených dokladů - bakalářský diplom a bakalářská státní závěrečná zkouška - vyplývá, že dosáhla vš vzdělání 5.6.2010. předtím získala střední maturitní vzdělání s maturitní zkouškou a má určitý počet let započitatelné praxe. ke dni 5.6.2010 připočítá zaměstnavatel této učitelce dva roky, které jí byly dříve odečteny.
dojde-li v důsledku dosažení vyššího stupně vzdělání a připočítáním let současně k nároku na zařazení do vyššího platového stupně, nastává postup do vyššího platového stupně v uvedeném příkladu k 1. červnu 2010. v ustanovení § 4 odst. 10 NV č. 564/2006 Sb., je uvedeno, že platový tarif ve vyšším platovém stupni náleží zaměstnanci od prvého kalendářního dne kalendářního měsíce, ve kterém dosáhl stanovené délky započitatelné praxe pro příslušný platový stupeň v přílohách k NV.

uff, ale myslím, že je to přesně odpověď na váš dotaz ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků