platová třída pro ekonoma školy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod HanaKocova » úte 31. bře 2009 17:00:31

Já dělám v dětském domově de facto všechno, účetní, rozpočtářku, mzdovku, sociálku. Jsem zařazena v 10. platové třídě. Mám smůlu, že mi ještě není 50 let a mám jen SEŠ a 25 let praxe. Teď se dohadujeme s panem ředitelem jak dál, protože studovat se mi nechce (i kdyby chtělo, tak na státní školu mě nevezmou na na soukromou si nevydělám). Máte taky někdo takový problém? V 10. pl. třídě jsem už 5 rok. Koukala jsem do katalogu prací a kdyby mě nakrásně chtěl pan ředitel přeřadit do 9. platové třídy, tak tam je pro změnu zapotřebí vyšší odborné vzdělání no a za 8. platovou třídu mu tu práci dělat nebudu.
HanaKocova
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 24. bře 2009 10:47:18

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod ega » stř 01. dub 2009 10:18:29

Zařazení by opravdu mělo být primárně podle nejnáročnější práce, kterou zaměstnanec vykonává. Takže od toho se všechno odvíjí. I naše případné srovnávání tady v diskusi. Stálo by to za průzkum nejméně ze třech hledisek:
1) co všechno děláme, jaká je naše náplň práce, tedy i ta nejnáročnější, jako podklad pro zařazení
2) naše faktické zařazení do třídy
3) naše vzdělání a z toho vyplývající odpočty let
A pro zajímavost 4) v kterém typu školy práci děláme - ZŠ, ZUŠ, SŠ...

1) Já dělám všechno kromě účtování a mezd - na to máme externí firmy. Ale i tohle vymezení může vypadat školu od školy různě - například k těm mzdám a vůbec personalistice: Sepisuju pracovní smlouvy, hlásím zam. na PSSZ, na zdravotní pojišťovny (a odhlašuju, když končí), sleduju docházku, neschopenky odesílám na PSSZ, zpracovávám Dohody o provedení práce, o činnosti, dávám dohromady přesčasy učitelů a všechno přehledně zpracované do tabulky, se všema kopiema dotazníků, smluv, neschopenek a kdovíčeho ještě předám firmě a tam to naházejí do Vemy, sjetiny dostanu do ruky a zase všechno rozešlu, kam je potřeba, rozdám platové lístky, vyplatím hotovostní výplaty, zanesu příkazy do banky...
Dělám pokladnu, počítám cesťáky, zapisuju a platím přes internetbanking faktury. Účetní přijde 1x za týden a zaúčtuje, vyjede závěrky.
Vystavuju školné - složenky, poté hlídám platby - stahuju přes internetbanking rovnou do počítače, do Klasifikace a tam se mi to páruje se žákama, hlídám splatnost, obvolávám neplatiče, rozesílám upomínky...
Dělám pro rozpočtové řízení platové inventury, počítám naše požadavky.
Máme spoustu pronajatých učeben, počítám potřebné prostředky na pronájmy a předkládám k rozpočtovému řízení. Hlídám smlouvy, platím faktury za pronájmy.
A pak všechno ostatní - korespondence, kopírování, objednávky VŠEHO, statistika, BOZP,
2) Jsem v 9. třídě - do 10. podle našeho ředitele nemůžu, protože neúčtuju. O 11. jsem se ani nepokoušela promluvit...
3) Mám SEŠ, takže odpočet 2 roky. (Dělám si vysokou, soukromou, v životě pokud zůstanu tady, se mi ty peníze nevrátí)
4) Jsme ZUŠ
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod cmedlova » stř 01. dub 2009 10:27:28

Jsem taky v 11. platové třídě, s náplní práce a odůvodněním jako quendery, mám VŠ a dělám všechno - rozpočty z více zdrojů, statistiky, účetnictví, mzdy, personalistiku, sekretářku, školné a všechnu agendu žáků (jsme ZUŠka asi s 800 žáky), prostě vše, co je nepadagogické (kromě úklidu, ale vypadne-li ten, potom občas i úklid nahrubo, aby byla škola čistá, než přijdou děti :gcrazy: ) Rozpočtované nepedagogy máme asi na 3,8 ale skutečné jen 1,7 takže mzdové prostředky zbudou i po postupu do 2. tarifní tabulky na osobní ve stejné výši. Zdravím všechny.
cmedlova
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 03. bře 2009 10:24:36

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod quendery » stř 01. dub 2009 14:03:28

Pro Hanku Kocovou : Znovu jsem se pídila a doplnění vzdělání prý opravdu platí jen pro pedagogy, pro nás je opravdu jen ten odpočet let. Máte někdo jiné zprávy ? Nevím, jak bychom my asi mohly studovat, když máme problémy, jak tak koukám si vzít i dovolenou, natož marodní........ [:}
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod quendery » stř 01. dub 2009 14:41:55

Zdravím ego/nebo ega/, klobouk dolů za to studium VŠ. Na zuškách je to opravdu trochu jiné. Jsou tu "nejlepší učitelé" , jsou "prodchnuti" uměním, čísla jim nic neříkají, termíny-co to je, přece se věci udělají až na ně bude čas a někdy jim něco vysvětlovat, to je boj s větrnými mlýny/omlouvám se všem učitelům, kteří takoví nejsou-třeba se i někde najdou/. S tou třídou 10 je to přece jasné - v metodice ke katalogu je dost možností, kde není podmínka účtování - třeba rozpočtář / tedy pokud si u Vás ředitel nedělá rozpočet sám a sám ho také nesleduje/. Chce to jen si podmínky pořádně přečíst a "chtít" je pochopit/ tedy hlavně od vedení/. Ale vím, že ředitelé jsou různí. Držím tedy pěsti, ať tu 10. získáš, třeba se ti povede ředitele přesvědčit. :drinks:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod cmedlova » pát 03. dub 2009 15:59:23

K té nutnosti vzdělání a platové třídy u nepedagogů - vzpomněla jsem si na nářky na školení Unicosu asi v roce 2007, jak tedy vyřešit kuchařky, když nejsou vyučené, vaří 20 let a skončí výjimka, po kterou si měly dokončit kvalifikaci a odpověď byla, že mají doufat, že se na MŠMT určitě něco zase vymyslí a změní se vyhláška, jinak že vařit nemohou. Stejně tak upozorňovali na platovou třídu 11 u ekonomů v souvislosti s VŠ. Takže nejsem přesvědčená, že vztah výše vzdělání a platové třídy platí jen u pedagogů. Kdybych tento problém měla, určitě bych si vyzískala odpověď přímo na MŠMT, na posledním školení Unicosu byl Mgr. Trunda velmi vstřícný a nabídnul na kontakt svůj e-mail: michal.trunda@msmt.cz popř. tel. 257193722 (jeho sekretariát poslední trojčíslí 205). Zdravím všechny.
cmedlova
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 03. bře 2009 10:24:36

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod ega » čtv 09. dub 2009 12:00:22

quendery píše:Zařazení do platové třídy je přece podle nejnáročnější práce, i kdyby ji člověk dělal jednou za rok. To se nedá oddiskutovat. A v metodickém pokynu je to jasně napsáno, co platí pro 11. třídu. Na tom si musíme stát. Nevím jak kde, ale já rozhodně účetní /účetnictví a mzdy mi dělá na smlouvu středisko/ nejsem, tak proč 10. Nesmíme se dát. Ona občas kontrola také leccos neví - sama jsem se o tom přesvědčila, když byli u nás .............. :crazy:


Dumám nad tím, jak se vyškrábat z mé devítky a při tvém příspěvku mě napadlo- jak to máte s vnitřní kontrolou, když účto dělá externí firma? Já neúčtuju (máme účetního, platíme ho fakturou), ale právě proto, že není náš zaměstnanec, podepisuju se všude jako účetní já. Moc se mi to nelíbí, ale nevím, jak z toho ven. Trochu se bojím, že když do toho budu moc vrtat, zaměstná ředitel účetní a já ... :-!
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod hanna » čtv 09. dub 2009 13:23:25

K Ega: Myslím, že práce máte habakuk, ale bát se, že ředitel zaměstná účetní - proč? Když máte dobrý účetní program, tak to zvládnete taky. Vždyť to stejně musíte všechno předchystat, nebo ne? Otázka je, zda byste to ještě při tom množství "menších" prací časově zvládla - ono jak se říká stokrát nic umořilo osla. Co tak přijmout někoho za nižší třídu pro právádění různých prací a Vy zvládnout účto za 10. třídu?
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod quendery » úte 14. dub 2009 16:48:28

Zdravím ego, co se týče vnitřní kontroly, máme takové razítko : Příkazce operace: podepisuje ředitel, správce rozpočtu " podepisuji já a Osoba odpovědná za účetní případ : podepisuje opět ředitel- kontrola to viděla a docela se jí to líbilo. Tohle razítko je na všech účetních dokladech / fakturách-kromě ještě jednoho, kde je kromě data i kdo věcně zkontroloval-já, schválil: ředitel, na výpisech z účtu i na ostatních dokladech.K tomu potom dělá moje účetní "košilku", kde se popisuje ona jako ten, kdo zaúčtování provedl. A k tomu dalšímu - nevím tvoji náplň práce - ale máš na starosti např. inventarizaci majetku - pak je v náplni práce např. správa velkých majetkových celků, nebo tak nějak, co se týče financování - děláš rozpočet, rozbory, návrhy na opatření - v náplni to je jako komplexní financování organizace/ nevím teď z hlavy přesnou definici/. A to je opravdu minimálně na 10. třídu. Zdravím a držím palce. [:} [:} [:}
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod ega » čtv 16. dub 2009 15:51:15

Díky za podporu; to hanna: účetní dělat nechci, klobouk dolů před každou a každým, kdo to zvládá. Spíš se kloním ke quendery: rozpočet atd. já, a účetní externě na smlouvu. Uvidíme :bye:
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod škola » čtv 04. čer 2009 8:08:22

Dobrý den,
mám dotaz na paní Jarmilu, jestli může napsat z jakého je kraje. Já jsem z Jihomoravského kraje. Jsem zařazena v 9. třídě a dělám vše co ona uvádí ve své pracovní náplni, mám středoškolské vzděláni a 23 let praxe.Mám mocit finančního podhodnocení.
Děkuji
J.N.
škola
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 08. dub 2009 15:47:52

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod nono » čtv 04. čer 2009 23:26:41

"školo" já jsem ze severočeského a dělám ve škole také vše - od rozpočtů, uzávěrek, pokladny, mezd, statistik, .......... sekretářku, vrátníka, .................
a jsem v 10 platové třídě - podívejte se do katalogu prací a nejděte si tam nejnáročnější práci, kterou vykonáváte (byť by to byla 1 hodina měsíčně) a požádejte ředitele o správné zařazení - musíte si to ale obhájit
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Jarmila » pát 05. čer 2009 7:18:16

pro" škola "jsem ze zlínského kraje. Ten váš pocit dobřé znám. Měla jsem ho celou dobu a navíc jsem dělala jen 6 hodin.
Nikoho nezajímalo ,jestli práci stíhám nebo ji tahám domů a po večerech doháním ,co se ve škole nestihlo. To zase neviděl rád manžel - tu práci doma. :( A navíc když jsem porovnala náplň práce vedoucí kuchyně , její plat a hlavně zodpovědnost ,tak věřte ukápla i nějaká slzička. Teď si myslím, že je to v pohodě. Nejsem v tak velkém stresu (co se týče
času) a s penězi jsem také celkem spokojena. Sice zvýšení od 1.4., jako když nula od nuly pojde, ale teď od 1.6. nějaké navýšení bude. Nedejte se a bojujte. Držím palce!! Zdraví všechny Jarmila
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod refi » pát 05. čer 2009 7:25:23

taky mám 10. třídu a naše hospodářka taky. náplně práce u nás obou 10. třídu plně obhájily.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Lenka » pát 05. čer 2009 8:35:52

Jsem také zařazená v pl. třídě 10,/krátí se mě praxe o 3 roky/, mám SŠ, praxi 23 let. Jsem takto zařazená od 1.1.2004 a to na základě nař. vlády č.330/2003 Sb. § 3, kdy může zaměstnavatel vyjímečně zařadit prac. do 10. třídy i když nesplňuje vzdělání nejdéle na 4 roky. Po uplynutí této doby může zaměstn. např. změnit prac. náplň, vyzvat zam. aby zahájil studium nebo rozvázat PP. Jelikož doba uplynula, já nezačala studovat, vyřešil mou situaci ředitel dalším dodatkem k prac. smlouvě a to na základě nař. vlády č. 564/2006, § 3 odst. 4, s účinností od 1.1.2007 kdy mám opět vyjímku na 4 roky. Takže jsem v klidu do konce roku 2010. Potom snad vyjde zase nějaké nové nařízení vlády /ještě mě nebude 50 let/, které mou situaci vyřeší.
V nejhorším případě půjdu zpět do 9. třídy. Můj nadřízený-ředitel si naštěstí mé práce považuje a dbá na to, abych byla náležitě ohodnocena. Kontrola na mzdy u nás posledních 7 let nebyla, tak nevím jestli v pořádku.
Lenka
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2009 13:14:07

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků