platová třída pro ekonoma školy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod vrspa » stř 13. říj 2010 7:42:19

Také nemám VŠ,ale na doporučení kontroly z KÚ mi ředitel přiznal 10.platovou třídu-podle vykonávané práce! Za nedosažené vzdělání mám odpočet let na praxi. A pak jsou dvě možnosti - začít studovat a dodělat si vzdělání (což u mě jako samoživitelky s třemi dětmi nepřipadá zatím v úvahu),a nebo po 4 letech od zařazení do 10.třídy ukončí se mnou ředitel pracovní smlouvu dohodou, a následně se mnou uzavře novou PS (takhle mi to poradila paní z KÚ na kontrole). Prý to není nic proti ničemu a zákonu uděláme za dost.A do 50ti let mi to vyjde udělat takhle 2x, tedy pokud se zase něco nezmění. :bye:
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Dája2 » stř 13. říj 2010 7:57:33

Mě už se to chválabohu netýká. Ale jak tak vidím, co chystá Nečas a spol., tak celý katalog prací a debaty o zařazování do tříd už budou zbytečné. |:-(| :cry:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod nono » pon 06. pro 2010 18:59:46

Jsem zavalena prací, tak jsem tu dnes po dlóóóuhé době.
Dnes mi říkala kolegyně z jiné školy, že byla na školení a tam jim pan Tryml ??? nepamatuji se... z firmy comeniusagency říkal, že se od 1.1.2011 budou režijní pracovníci pokráceni o 10% na platu. Prý říkal, že pokud nesundáme tarify o 10 %, tak máme zkrátit úvazek a tím dosáhneme úspory - tedy pokrácení.
Ještě teď je mi do pláče :gmad: :cry: :gmad: :cry: Připadá mi to jako znehodnocení mé práce. Pokud mi zkrátí úvazek, tak tu stejně budu sedět.....jako dnes... do večera. jo jo víte někdo něco bližšího ????? potěšte mne..... :?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod hortma » pon 06. pro 2010 21:24:32

Nepotěším vás, mám stejné informace. Od 1.1.2011 budeme mít peníze pro pedagogy a nepedagogy .
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod DanaS » pon 06. pro 2010 21:30:35

Všem Vám to vychází , abyste vyšli u nepedagogů? Já už z toho mám těžké sny.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod KateřinaK » pon 06. pro 2010 23:03:57

Zatím jsem se blíže nezabývala otázkou platů po 1.1.2011, tak bych se ráda zeptala, jakou formou se budou změny odehrávat. Budou vytvořeny nějaké nové platové tabulky, odlišné pro pedagogy a nepedagogy? A jak se platově odliší kvalifikovaní a nekvalifikovaní učitelé? Asi jste už všichni vyplňovali tabulku zařazení učitelů do stupňů a tříd, jmenuje se to rozvojový program, tak si myslím, že to bude mít formu nějakého extra příplatku.
Kde bych našla nové platové tabulky (tedy pokud jsou schválené)?
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod milili » úte 07. pro 2010 7:19:49

Z porady ekonomů škol kraje Vysočina jsem pochopila, že tabulky, podle kterých teď máme platy zůstanou stejné, snížení o 10 % by se mělo projevit snížením osobního hodnocení. Pokud na tarifní mzdy nebude rozpočet MŠMT stačit, máme se obrátit na zřizovatele, který by jim měl poskytnout v rozpočtu částku na mzdy. Už je vidím, s jakou radostí nám rozpočet navyšují o naše mzdy.
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod hortma » úte 07. pro 2010 8:45:44

Jsem také z kraje Vysočina, osobní příplatky nemáme už hodně dlouho. Nepedagogickým zaměstnancům zůstávají současné tabulky, ale od 1.1.2011 se může platový tarif určit v rámci rozpětí platových tarifů u všech tříd . Takže jestliže máte někdo platový stupeň 12, může mít od ledna třeba jenom 1.
Do přílohy jsem dala návrh nařízení vlády,mělo by být schváleno dneska.
081110_navrh_nv_platy.rtf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod jajas » úte 07. pro 2010 9:29:42

Dobrý den, tak jsem si pročetla návrh nařízení vlády. Je fajn, že pedagogové mají své vylepšené tarifní tabulky ;) . Ale jako účetní, bych uvítala nápovědu, kde bych našla tabulky pro nepedagogy :-! . Můžu Vás některou poprosit? Děkuji.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod refi » úte 07. pro 2010 10:20:46

tabulka pro nepedagogy zatím asik není, nebo ji nikde nevidím. jestli to chápu dobře, ani žádná nebude :D resp. nebudou stupně a bude jen na řediteli, kam nás v rámci platové třídy šoupne, rozumím tomu dobře?
jinak se dívám na ten návrh, co sem dala hortma (děkuji :) ) a jestli to chápu dobře, tak padla podmínka věku 50 let u zařazení do platové třídy, na které se požaduje jiné vzdělání. 4 roky výjimečného zařazení platí dále, ale v případě, že se pracovník osvědčil, může tam být dále. chápete to taky tak? chjo, to zase bude práce mezi svátky, dělat všem platové výměry :evil: no ale raději než být na pracáku O:-) :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Katus » úte 07. pro 2010 10:55:14

Dobrý den, podle posledních informací nám zůstává stejná tabulka jako doposud, ovšem s tím, že bude na platy o 10 % méně, takže aby neped. vyšli, tak se může snížit osobní nebo hýbat s tarif. stupni. Měli bychom dostávat zvlášť peníze pro ped. a neped. To jsou krásné vyhlídky :cry:
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod věrka » úte 07. pro 2010 11:53:05

A ještě pro pedagogy 2 tabulky - s odbornou kvalifikací a bez odborné kvalifikace, žůžo!!
věrka
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 16. čer 2010 6:58:57

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod refi » úte 07. pro 2010 11:59:23

přesně jak píše katus, už mám stejné informace od zřizovatele.

ano a pro pedagogy dvě tabulky a ještě se navýšení pro ně bude sledovat odděleně s UZ 33027. tzn. že od ledna budou mít všichni pedagogové nové platové výměry, u nepedagogů to vypadá taky tak, budeme snižovat nejspíš už od ledna. :cry:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod jajas » úte 07. pro 2010 13:24:28

No, já jen že když slyším, že někdo bude snižovat "osobní příplatky", tak se musím smát, protože u nás pomalu nevíme, že jsou. :mosking: Ale je fakt, že je máme, alespoň na ekonomice dělají v rozmězí 100 Kč - 400 Kč (samozřejmě kromě vedoucí ekonomky, tam jdou do tisíců). Ach jo, čert vem tu stovku, ale vzít na tarifu, to už bude dost poznat, že? :-! :x Protože ani pan ředitel a (bohužel) ani naše paní vedoucí v podstatě neví, co účetní musí všechno znát a udělat, aby závěrky prošly a případné kontroly byly neúspěšné!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Waja » úte 07. pro 2010 15:12:03

No, dneska nám naše paní ředitelka vítězoslavně oznámila z porady ředitelů středních škol, že rozpočet na platy na příští rok bude mít dva závazné ukazatele, jeden pro pedagogy a druhý pro nás ostatní. Prý už konečně nebudeme "okrádat" chudáky učitele o to, co patří jen jim. Tak nám seberou osobní příplatky úplně. Doteď jsme měli příplatky a odměny vždy nižší než nejhorší učitel, protože máme "jen" střední školu a tak se jim prý nemůžeme rovnat.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků