platová třída pro ekonoma školy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod kosticka » úte 22. čer 2010 11:15:43

Zapoměla jsem poznamenat, že bohužel 50 let mi ještě nebude. Díky za odpovědi.
kosticka
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 06. bře 2009 7:26:38

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod hanna » úte 22. čer 2010 12:41:04

Děvačata, nevíte náhodou co nám přinese nový katalog prací od 1.10. 2010? už se na to tady někdo ptal. A k tomu co platí dnes - já jsem na jednom školení slyšela, že doba nad 4 roky (když vám ještě není 50) se dá obejít tak, že k určitému datu - kdy vám končí 4 roky - rozvážete dohodou pracovní poměr a následujícím dnem vám začíná na novou pracovní smlouvu nový pracovní poměr na dobu neručitou - zase minimálně na 4 roky - pokud nebude změna v zákoně. Samozřejmě je to riskantní, ale novou pacovní smlouvu podepíšete v ten samý den kdy dohodu o rozvázání PP. Tam kde si p. ředitel(ka) rozumí s ekonomkou (účetní) je to ideální a v praxi proveditelné. Vlk se nažral a koza zůstala celá, jak praví přísloví. V praxi to na mnohých školách takto funguje. Kdo má tuto zkušenost???
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Eva » úte 22. čer 2010 13:05:18

Tak tento postup náš pan ředitel zavrhl po konzultaci s právničkou na kraji. Mně taky ještě není 50 a mám 10. třídu. Navíc nám doporučila, že musí být dobře napsaná náplň práce - pro obhájení 10. třídy a potom vždy záleží na tom, jestli Vám to ředitel obhájí.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod hanna » úte 22. čer 2010 14:23:20

Samozřejmě, náplň práce musí odpovídat tř.10, ale p.ředitel(ka) si může obhájit jen to co mu dovoluje zákon, a když Vám není 50, nezačala jste studovat, 4 roky máte za sebou - tady si neobhájí vůbec nic. Prostě je to tak. Buď začít studovat nebo jít v daném okamžiku do nižší třídy, ale práci vykonávat "potajmu" zařazenou do 10.tř. (rozpočet, komplexní vedení účetnictví), protože pochybuju, že by si na to vzal jinou prac.sílu s VŠ a Vás si tam taky nechal. A právnička z Kraje - myslíte, že by mu mohla na tu možnost, kterou jsem uvedla, odpovědět jinak? Ani náhodou. On by si právě mohl obhájit to rozvázání PP a uzavření nového PP. Ve kterém zákoně je napsáno, že tohle by se nesmělo udělat? V zákoně je, že nesmí být zařazen(a) ve vyšší třídě než dosažené vzdělání nejvýše 4 roky, pokud nezačne studovat. O žádném rozvázání a opětovně novém vzniku PP se nikde nemluví. Nebo ano? Ano, je to určité obcházení zákona, ale řekla bych, že tady by se dalo použít: co není zakázáno, je dovoleno. A pan ředitel(ka) si to jistě obhájí když bude chtít.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Eva » stř 23. čer 2010 6:19:43

Je pravda, že 10. třídu mám 2 roky a za 2 roky je mi 50, takže 4 roky dodržím.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod kosticka » stř 23. čer 2010 6:23:01

Také jsem už slyšela, že by šlo rozvázat prac. poměr a hned sepsat nový PP. Je pravda, že to v žádném zákoně není napsáno a co není psáno je vlastně dovoleno. Vždyť nám to říkají na všech školeních. Tak to jste mě trošičku potěšila, jak vlastně z toho ven, když by nám lhůtu znova neprodloužili (s paní ředitelkou si rozumím, tak snad by na to přistoupila). Ale také mi jedna kolegyně říkala, že se místo musí nabídnout a pak když se nikdo neozve, tak můžete zůstat dál na své "židli", ale to nevím.....neslyšel jste to někdo? Moc dík
kosticka
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 06. bře 2009 7:26:38

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod kosticka » stř 23. čer 2010 6:27:15

pro Evu - snad si to myslím dobře, ale 50 let Vám musí být v roce, kdy nařízení nabývá účinnosti, tedy v současné době to bylo v roce 2007. Nebo si to vysvětluji špatně?? Nechci Vás zbytečně plést.
kosticka
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 06. bře 2009 7:26:38

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod hanna » stř 23. čer 2010 7:06:35

pro kosticka: myslím, že to co říkáte platí pouze pro pedagogické pracovníky - tzn. že když nesplňuje učitel kvalifikační předpoklady ke dni účinnosti zákona (563/2004) může být zařazen .....po dobu .... Ale u nařízení 564/2006 o platových poměrech zaměstnanců ..... v § 3, odst. 4 není nic o tom, že by omezení zařazení do vyšší třídy mělo platit od platnosti nařízení. Mysllím, že je to obecná formulace, takže platí od doby přijetí do PP. A podle mě toto nařízení nic neříká o tom, že by mělo být místo nejdříve nabídnuto tomu kdo splňuje kvalifikaci. Pak by se ta vyjímka minula účinkem. Myslím, že je tu ta vyjímka proto, aby si zaměstnavatel vybral zda chce zaměstnance s odpovídajícím vzděláním (tř.10) nebo s nižším (SŠ) ale s dostatečnou praxí. Řekla bych, že o tom to je. Alespoň zatím... Jsem taky SŠ, ale do SD už mám docela blízko a praxe dost, ale přesto mě tato problematika docela zajímá.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Dája » stř 23. čer 2010 8:53:48

kosticko - myslíte si to špatně, 50 Vám může být od doby účinnosti zákona kdykoli - třeba i za 10 let - to bych já brala :mosking: ani by mi nevadilo, že nemám 10. třídu :yahoo:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod kosticka » stř 23. čer 2010 8:55:32

Moc díky za odpověď. Máte pravdu v tom, že nikde není napsáno, že by měl místo nabídnout, jen se o tom říká, ale nikdo Vám to nepodloží. Když by jste zjistila nějaké informace, prosím určitě je napište. Určitě je nás více, co nesplňujeme vzděláním a roky. Teď tedy nevím jestli mám být ráda, že jsem ještě o pár let mladší(sice ne o moc), nebo už aby mi bylo těch 50 let a měla bych klid - jestli hranici neposunou, jako odchod do důchodu. :) A ještě díky Dáje - už mám jasno...
kosticka
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 06. bře 2009 7:26:38

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod AlenaK. » pát 23. črc 2010 9:18:39

Přeju krásný den :) ,
teď jsem přelouskala toto téma, protože i mě celkem dost zajímá...dělám hospodářku, správce rozpočtu a další věci (kromě účetnictví a "sociální") a když jsem nastoupila, dostala jsem 10. platovou třídu...holt pan ředitel byl uznalý. Jenže hned nato byla kontrola z kraje a jim se ta má "desítka" nelíbila, stáhli mě o třídu níž (jsme DD, zřejmě to není tak náročné jako u vás, na školách (?) ). Dostala jsem nabídku k tomu všemu ještě vzít mzdovou účetní, ale kraj opět chce, abych byla za to všechno oceněná max. 1,2 úvazkem....nejlépe 1,1.... to už teda nechápu, jak si tu naši práci představují! Ani se nebudu rozepisovat, že stejně člověk dělá "co je třeba", že? Takže např., když my nemáme ajťáka, tak co se týče věcí na PC, jsem tu já....třeba registraci do CSÚIS a vše s tím spojené jsem dělala já.... ale to je holt tak, když člověk ukáže, že něco umí, tak "se to rozkřikne" :D, což samozřejmě beru tak, že když můžu a umím, tak ráda pomůžu......
Jsem zvědavá, jak bude vypadat nový katalog prací.
Tak to jen takový malý příspěvek, když jsem četla tu diskuzi, trošku se mi napěnila krev, ale už je to dobrý :D .
Mějte se krásně!
Alena.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » sob 24. črc 2010 9:35:18

Milá Aleno, naprosto s Vámi soucítím. Kraj Vás podle mě neohodnotil správně, možná přihlédli spíš ke vzdělání než k objemu práce, v každém případě je to pro Vás nespravedlivé. A pokud děláte i mzdy, tak tuplem, mimo to nechápu, jak to časově stíháte. Ale mzdovka je myslím zařazená v 8, čili tudy cesta nevede. Registraci jsem si taky dělala sama a IT si taky dělám sama. Jak jeden ukáže, že něco umí, tak se mu ta práce kupí tak nějak samozřejmě. On to přece zvládně, že. Na nový katalog jsem taky moooooc zvědavá, ale pokud budeme pořád zařazené jako dosud a nebude tam vysloveně napsáno ekonom či něco podobného, tak si asi nepomůžeme. Prý dokonce mají být tabulky zrušené a potom bude záležet na šéfovi, jak si cení Vaší práce. Podle mě by šéfové měli tabulkové zařazení doplňnovat osobním hodnocením, aby se to aspoň trošku vyrovnalo, pokud nám tu vyšší třídu dát nechtějí. Tak nám držím palce.
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod AlenaK. » pon 26. črc 2010 8:18:18

Milá Renno,
díky za reakci v podobném duchu :) .
Tu mzdovku teprve plánuju, ještě nedělám, ale není na škodu si některé věci vyzjistit předem ;) .
Otázku toho, jak to budu stíhat řeším taky, ale zkusím to. Přesně jak jste psala, také doufám, že by
mi ředitelka "přihodila" na osobním, když jsou na kraji tak trošku škrti :lol: .
Naštěstí je to fakt fajn ženská, naše paní ředitelka, takže snad až tak nedoplacená nebudu, ale to ukáže
až čas a samotná praxe.
Mějte se krásně a budeme doufat v lepší zítřky :mosking: .
Alena.[color=#400080]
[/color]
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Barusa » stř 08. zář 2010 10:44:44

Já mám 10. platovou třídu, jsme velká škola máme Šj, DM, SOu , SOŠ. Dělám rozpočty, účetnictví a věše ostatní. Nemám vysokou školu. Bude na toto mít nějaký vliv katalog prací, který začne platit od 1.10.2010?
A jak VY ostatní máte všichni vysokou školu? Jak to řešit, přesunou nás do 9?
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Barusa » stř 13. říj 2010 7:27:18

Tak co dělat, když nemám vysokou a jsem v 10. třídě? Není mi padesát, kdy to vyprší? Tak pak přeřadit do 9?
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků