platová třída pro ekonoma školy

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » stř 17. úno 2010 11:51:24

Zdravím, nedělám sice ve škole, ale v jiné příspvěvkové organizaci, obor zdravotnictví. Devátou třídu mám snad od té dby, co jsem tady, jsem tu 8.rokem. O třídě 10 nemůže být ani řeč. A to dělám všechno co se týká účetnictví, od přijetí fa, přes zadání příkazu do banky, obsluhovat bankovní program umím jenom já a nikdo jiný, ani ředitel ne. Dělám všechno ce se účetnictví týká, od prvotního papíru až po roční uzávěrku, rozbor hospodaření, výkazy a pod. a k tomu dělám sestavování a hlídání rozpočtu, čili mám navíc funkci rozpočtáře. Tu ale bohužel nemám v pracovní smlouvě. Za dva roky mi bude 50, čili bych se taky vešla do vyjímky (ta je na 4 roky), protože nejnáročnější práce jsou v 10, některé i v 11. Navíc se "starám" o okolní počítače, protože kolegyně si ani neuměly uložit dokument ve Wordu tam, kam patřil. K tomu píšu řediteli poštu, pokud je na něco potřeba odepsat a když je potřeba, tak i beru telefony. U nás ale přes třídu 9 vlak nejede, i když všechno dělám úplně sama a řediteka se pod to všechno pak jenom podepíše.
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod kozmova » stř 17. úno 2010 18:58:59

Dobrý den,
musím reagovat na tuto diskusi. Jsem na tom asi tak stejně jako Rena s tím rozdílem, že dělám v ZŠ. Jsem tu od roku 2003 a jsem také zařazená do 9. třídy, mám 27 let praxe, dělám kompletně celé účetnictví, rozpočty, veškerou statistiku, personalistiku, připravuji podklady pro mzdovou účetní, vystavuji veškerá potvrzení o příjmu, zasílám hlášení na pojišťovny, OSSZ (přihlašování a odhlašování zaměstnanců), pracovní smlouvy, dohody o provedení práce, platové výměry, platové postupy, zápočtet praxe, hlídám platové postupy, placení faktur, vše co týká pošty (příjem, odesílání), vystavuji rozhodnutí o přestupu, odkladu dětí, nyní i spisová služba, úrazy, evidenci zaměstnanců, evidenci dětí, martiku a další a další práci. Do toho všeho ještě vyřizuji telefony, omlouvám děti a vyřizuji vzkazy učitelům.... To bych se tu zbytečně rozepisovala. Myslím, ale že nemám šanci na 10. platovou třídu ani náhodou. Paní ředitelka mi při nadhození, že některé máte 10. třídu, reagovala, že ji tu 9. v roce 2004 doporučili na kraji. Tak si nechám zajít chuť. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod justina » čtv 18. úno 2010 8:21:44

na 10. platovou třídu (jako účetní) by byl nárok pokud byste pod sebou měla další účetní - komplexní vedení účetnictví, koordinace účtování.... (předpokládá se přímá součinnost dalších účetních). 9 platová třída odpovídá samostatnému vedení účetnictví účetní jednotky.

Pokud je v pracovní náplni i sestavování rozpočtu organizace, jeho kontrola .... tak bych v 10 PT neviděla problém.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » čtv 18. úno 2010 12:09:53

Musím se sem ještě vrátit........Nedá mi to. Čtu tady, že spousta z nás má práci ekonoma kumulovanou s něčím dalším, od mzdovky přes personalistiku. Je hloupé, že v katalogu prací není funkce ekonoma vůbec označená, pod tím názvem se holt schová kde co. Snad se něco změní v březnu, má vyjít katalog nový. Jinak koukám, že skoro každá děláme samy veškerou práci od A do Z. A spousta z nás má letitou praxi. Tak proč přes to všechno nás ředitelé nezařadí výš, podle nejnáročnější práce?? Došla jsem k závěru, že celá ta léta dělám rozpočet zdarma a uzávěrky taky. A že to není žádná sranda, to mi dáte snad za pravdu. Já jsem práci taky podědila po předchůdkyni, ta byla taky v 9, jenže tenkrát před 8 lety bylo pomalu všechno jinak a bylo tu méně práce kolem všeho. Přechodem pod zřizovatele jsem přišla i o možné kontakty se někde doptat jak se co má účtovat, v účetnictví proběhly různé změny a zřizovatel na nás navalil haldu směrnic a plav jak umíš. Naštěstí jsem si našla pár spřízněných duší na rady a teď jsem nově objevila i toto fórum. Takže díky všem přispěvovatelům za užitečné rady a komentáře.
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod quendery » pát 19. úno 2010 15:48:55

Zdravím děvčata, jak vidím, zase se tu "propírá" to naše zažazení. V roce 2003 /ale od té doby jsem nic jiného neviděla/ byl vydám MŠMT metodický pokyn k odměnování ped. a ostatních zaměstnanců škol. Bylo to při vzniku 16. třídního katalogu prací.
Tam je u ekonoma rozpětí 7. - 11. třída. :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up: V textu u finančního referenta je funkce rozborář - zajišťování systému financování organizace prostřednictvím více zdrojů financování, zpracovávání analýz efektivnosti vynakládání fin. prostředků a předkládání návrhů opatření, zpracovávání finančních plánů atd. :) :) To přece každý ekonom dělá - tak vlastně záleží jen na vedoucím organizace - u nás řediteli, zda Vám přizná vyšší třídu. Nechce se to stydět si o ni říci, i když vím, že je to někdy těžké. :o :o :o
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod ivik2 » stř 24. bře 2010 13:22:49

Zdravím, já splně souhlasím s koleginí, že to závisí pouze na řediteli školy, a pokud odvádíte práci, která je ohodnocena v katalogu nejvyšší třídou 10 - jako jsou rozpočty , statistiky ,tak byste ji měla mít, já ji mám také . Asi jsem jedna z těch šťastných , která má uznalého ředitele. Možná že by nebylo od věci najít si ty kategorie a zajít za ředitelel ma ukázat mu co všechno v dnešní době děláte a do jaké platové třídy by vás měl zařadit. |:-( |:-(|
ivik2
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. kvě 2009 11:32:13

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » stř 24. bře 2010 15:00:19

Zdravím ivika, vyřešila jsem to prozatím tím, že požaduji vypracování nové náplně práce - zdůvodnila jsem to tím, že se dvakrát měnil katalog práce a že ta moje náplň není v pořádku. Je totiž už 8 let stará a ani nevím, jestli tenkrát nějaký katalog prací byl. Uvidíme po sepsání seznamu vykonávaných činností, zda už začne být jasno, co všechno dělám. :bye:
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod refi » stř 24. bře 2010 22:11:16

Rena> dobrý začátek, držím palce, ať má vše i dobrý konec :thumbs up: :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » čtv 25. bře 2010 6:58:02

Děkuji!! :bye:
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » pon 05. dub 2010 14:55:33

Začátek dobrý, konec špatný. 10. třídu jsem nedostala. Neshodly jsme se se šéfkou na tématu rozpočet. Ona mi tvrdí, že rozpočet pouze připravuji, že nám ho sestavují na Kraji, já na to, že rozpočet sestavuji já a na Kraj ho dáváme ke schválení. A k tomu hlídám rozpočet celý rok, jako jeho plnění a provádám zanášení změn, které z Kraje během roku přijdou. Kdo má pravdu, kdo sestavuje a kdo připravuje rozpočet? Celé roky mám dojem, že ho sestavuji já. Bylo mi odpovězeno, že sestavování rozpočtu v 10. třídě je s rizikem, že kdybych ho sestavila špatně, že by mě mohli zavřít. Navíc mi celou náplň postavila na tom, abych jako vůbec mohla mít 9. třídu, že jí jako ředitelka musí obhájit. Takže můžu být nakonec ráda, že mi tu 9 nechala. A už se vidím v srpnu, kdy se má rozpočet udělat, že se akorát tak dohodneme na výši mezd, ve které je stejně příliš opatrná a já pak musím vysvětlovat, proč by tam mělo být víc, že s tím nevyjdeme. Pak si musím zjistit, o kolik jsou na Kraji ochotni nám dát víc peněz oproti loňsku a kolik je inflace a pak křížovkou dávám dohromady kolik budou náklady a kolik výnosy, abych se vešla do požadavků Kraje i našich. Jeden rok jsem dokonce rozpočet sestavovala, když měla šéfka dovolenou a sms jsem jí psala, jak mi to vyšlo.
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod refi » pon 05. dub 2010 18:20:14

ajaj, to je mi líto, ale je vidět, že někteří ředitelé mají strach své ekonomy ohodnotit a stát si za svým. přitom to jsou právě oni, kdo mají defacto celé finance pod palcem :(

otázka sestavování rozpočtu - přijde mi mírně řečeno úsměvné, jak chápe sestavování rozpočtu vaše paní ředitelka. jejím chápáním by potom tedy za sestavování rozpočtu mohli brát 10. třídu pouze na ministerstvech, kde se opravdu sestavuje rozpočet pro celou republiku v jednotlivých resortech. kraje přece dělají totéž, co dělají školy - sestaví rozpočet a buď ho dostanou nebo ne. podle toho, co píšete, máte na 10. třídu nárok a je mi líto, že si to vaše paní ředitelka nechce přiznat a bojí se to obhájit. a co česká školní inspekce? byli u vás teď někdy na ekonomické a personální záležitosti? nebylo by špatné to s nimi probrat, až vás navštíví ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » pon 05. dub 2010 18:43:37

Díky za účast. Já jsem tady v tomto tématu spíš na návštěvě, jak jsem psala někde výše, nedělám školství, my patříme pod zdravotnictví. A na platové třídy u nás nikdy nikdo z Kraje nebyl, jen dvakrát z ispektorátu práce a ti hledali něco jiného. Podle mé paní ředitelky je to čistě na ní, co mi napíše do náplně práce a náplň práce je prý jen formalita. Napsala mi tam ještě samostatné vední účetníctví, v podstatě mám komplexní účetnictví (dělám přece výkazy a rozbory hospodaření a ty rozbory jsou zase v té 10). Jde o to, že mi tu 10. nechce dát už z principu. Nemám žádné odborné vzdělání, tedy nemám ekonomické vzdělání a těším se, až mi bude 50, že mi to už nebude moct připomínat, protože v 50 se vzdělání promíjí. Aspoň podle katalogu. Dokonale mě otrávila a nemám z práce žádnou radost. A to jsme najeli na nové účto a já i na nový program a to bylo fakt bájo. Takže jsem po zvládnutí problémů docela cítila pozvednutí sebevědomí. Ale teď je po radosti.
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod yvka » pon 19. dub 2010 10:06:37

tak já mám 9. třídu
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod kosticka » úte 22. čer 2010 10:03:45

Dotaz pro Lenku (její dotaz z 5.6.2009), ale i ostatní - jsem také v 10. plat. třídě, studovat jsem nezačala (jak píšete vy, na státní se nedostanu a na soukromou nemám peníze a ani nevím, jak bych vše při té práci stihla) a letos končí vyjímka 4 let. Jak budete řešit situaci, když tuto lhůtu neprodlouží? Můžeme se nechat tedy přeřadit do 9.plat. třídy? Asi plaším brzo, do konce roku je ještě čas (pedagog. to také prodloužili loni na poslední chvíli....), ale my nejsme pedag. prac. a z toho mám strach. Můžete někdo napsat, jak toto budete řešit. Díky moc a přeji nám Všem ať nám tuto dobu zase prodlouží.
kosticka
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 06. bře 2009 7:26:38

Re: platová třída pro ekonoma školy

Příspěvekod Rena » úte 22. čer 2010 10:09:03

Myslím, že prodlužování nebude potřeba, platí vyjímka, že když je Vám 50 let, vzdělání na nárok na třídu se promíjí.
Rena
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17. úno 2010 11:29:30

PředchozíDalší

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků