Projekty - příděl do FKSP?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod marlenka » stř 02. čer 2010 14:22:36

Děvčata, prosím o radu. Již jse zde psala o problémech s našim mzdovým softwarem. Nyní jsem zjistila závažnou chybu (aspoň si to myslím). Náš mzdový program Vema nepočítá příděl do FKSP z projektových mzdových prostředků, protože to prý ve Vemě nejde ošetřit (tak to tvrdí náš zpracovatel mezd). Jednoduše z OON se prý příděl nepočítá. Jenomže zřizovatel přikázal do monitorovacích zpráv příděl vykazovat. Moje předchůdkyně to tedy vyřešila tímto způsobem: Vzala celkový příděl do FKSP uváděný ve mzdových sestavách, nepátrala po tom, z čeho se skládá, ručně si spočítala 2% z OON projektů a o to snížila při zaúčtování příděl z hrubých mezd u hlavního střediska školy. Podle mého názoru měla udělat to, že k takto neúplně vypočítanému přídělu měla ručně vypočítaný příděl z OON (za projekty) ještě připočítat a odvézt o to víc do FKSP. Co si o tom myslíte? Prosím Vás velice o Váš názor.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod refi » stř 02. čer 2010 14:59:30

z OON se příděl do fksp netvoří :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod marlenka » stř 02. čer 2010 18:50:09

Tak teď jsem z toho ale totálně zmatená. Náš zřizovatel po nás vyžaduje, abychom příděl do FKSP vykazovali, přitom ví o tom, že máme v projektech pouze OON ( Dohody o prac. činnosti a dohody o provedení práce). Na základě toho jsem chtěla, aby příděl byl vidět ve mzdových sestavách.
Na můj požadavek ohledně tohoto problému mi náš zpracovatel mezd poslal mailem tuto odpověď:
"Jde o známý rozpor v metodice ESF, kde se mzdy vyplácejí jako OON na základě předmětných dohod. FKSP z ESF je tedy nutné vždy dopočítat (envent. dopočítat i zpětně) ručně, v sestavách S08 (i dřívějších) se nevyskytuje a zvýšit tak celkovou částku přídělu."

Já už vážně nevím, co si počít. Každý den se objeví několik nových problémů... Abych pravdu řekla, nechce se mi věřit, že by Vema nedokázala tento problém ošetřit, kdyby to bylo nutné. Nejspíš to ovšem netuší ani náš zřizovatel ani náš zpracovatel. Asi jsem přecenila svoje síly, ale už mi vážně docházejí síly.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod refi » stř 02. čer 2010 22:04:01

vema dělá dobře, že oon (dohody) nezahrnuje do základu pro výpočet přídělu do fksp. je to tak i ve vyhlášce 114/2002, par.2 a podívejte se i zde bod 2 - je tam tedy výjimka pouze u učňů atd.

není mi jasné, proč by zrovna peníze z esf měly fungovat na základě jiných zákonů. chtějte od poskytovatele dotace na základě jakého zákona či vyhlášky příděl do fksp z oon požaduje.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod marlenka » pát 04. čer 2010 14:06:19

Ach jo, refi, nemáme to jednoduché. Ředitelka rozhodla, že nemám na chybu upozorňovat zřizovatele, protože bychom museli vracet peníze za minulé období....a žádat o změny rozpočtů všech projektů. Minulé roky mám nechat být, mám jen spočítat, kolik to činilo od 1.ledna 2010 do dnešního dne (30 000,--) a doplatit to do FKSP (aby nebyl vidět rozdíl u hrubých mezd - platů hlavního střediska škola a z toho vypočítaných 2% přídělu). Pravda je, že nic nemám písemně, takže to bude na mně. Chápu sice rozhodnutí ředitelky z její pozice, ovšem nevím, jakým způsobem toto ošetřit, aby chyba nebyla na mé osobě, pokud to zjistí případná kontrola. Mám odůvodněné podezření, že paní ředitelka v dohledné době opustí místo ředitele (má namířeno na vyšší post) a nikdo se pak nepostaví na moji obhajobu. Jaký je na to Váš názor?
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod refi » pát 04. čer 2010 14:56:04

jejda, tak to je hodně nestandardní řešení a popravdě sdílím vaše obavy z takové cesty z problému ven. navíc to vlastně ani cesta z problému není, ten tu zůstává i nadále a hlavně by zůstal jen na vás. odpovědnost za všechno, s čím vaše škola hospodaří, nese paní ředitelka. ale i kdyby na škole zůstala a tento způsob řešení by byl odhalen, bude mít postih ona a ona zase postihne vás. je to ten princip padajícího .... :oops: :mosking:

takže za mě - já bych do toho nešla. raději vracet peníze teď, kdy jste chybu našli, než později a ještě s podezřením, že už šlo o úmysl. ale je fakt, že naše paní ředitelka by nikdy tento způsob řešení ani nenavrhla :(

marlenko, nezávidím vám. jakoby nám nestačily běžné pracovní problémy :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Projekty - příděl do FKSP?

Příspěvekod marlenka » pát 04. čer 2010 16:25:08

Ano, refi, taky jsem z toho docela ustaraná. Mám nešťastnou povahu, že si všechno hodně zabírám. Jak se znám, tak každý měsíc, co budu účtovat mzdy, mi bude úzko. Trochu mě utěšuje skutečnost, že moje předchůdkyně měla naštěstí schválený rozpočet na projekty KÚ (naším poskytovatelem), kde byl i příděl do FKSP uveden. Ředitelka tvrdí, že tento rozpočet je pro nás směrodatný. Já si nejsem jistá, přece jenom ve školství pracuji velice krátkou dobu a na všechny ty dotace jsem nikdy nebyla zvyklá. Myslíte si, že bychom se tím mohli případně úspěšně hájit?
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron