Nástup po rodičovské dovolené

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Nástup po rodičovské dovolené

Příspěvekod Libor » úte 18. kvě 2010 9:14:51

Dobrý den, potřebuju poradit. Mám učitelku, které končí rodičovská 25. května. Před nástupem na mateřskou měla plný úvazek a smlouvu na dobu neurčitou. Minulé dva školní roky učí při rodičovské dovolené na zkrácený úvazek. Nyní mi tvrdí, že musí dostat zpět celý úvazek tak jako před nástupem na mateřskou hned 26.května, případně jí musí být doplaceno do celého úvazku. Podle mně bude pokračovat do konce školního roku se sníženým úvazkem a nejdřív 1.7. může dojít ke změně platového výměru. Hodiny, které by mohla dostat do plného úvazku do konce školního roku nemám. Jaký na to máte názor ?
Libor
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. dub 2010 12:06:06

Re: Nástup po rodičovské dovolené

Příspěvekod refi » úte 18. kvě 2010 9:33:57

nejsem si jistá na stopro, ale myslím, že v době rodičovské dovolené nemůže pracovat u stejného zaměstnavatele a vykonávat stejnou práci, jakou dělala před nástupem na mateřskou ;) potom už to není rodičovská dovolená ...
to znamená, že pokud u vás učila a přistoupila na snížený úvazek, nemá nárok na zvýšení úvazku, pokud jí ho sám nenabídnete. ale asi bych si projela ještě právní poradny na internetu, případně oslovila právníka vašeho zřizovatele, tak to děláme alespoň my ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků