lékařské prohlídky pedaggů a dohlídka lékaře

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

lékařské prohlídky pedaggů a dohlídka lékaře

Příspěvekod Lauralabra » čtv 22. říj 2020 7:54:06

Dobrý den.
V úterý jsem se účastnila semináře online. Dověděla jsem se, že i když jsou učitelé v prvním stupni - mám potvrzení z Krajské hygienické stanice, tak přesto je na ně ohledně periodických prohlídek pohlíženo jako na druhý stupeň.
Znamená to, že já posílám na periodické prohlídky učitele do 50 let věku 1x za 6 let a po 50 letech 1x za 4 roky.
Dle uvedeného semonáře mám ale posílat - do 50 let věku 1x za 4 roky a nad 50 let 1x za 2 roky.
Můžete mi, prosím napsat, jak je to u Vás?

A druhá věc - dohlídka lékaře.
Poslední dohlídku mám 14.11.2019. Myslela jsem, že je nutné mít ji každý rok. Ale opět - bylo řečeno, že ve školách je lhůta 1x za 2 roky.
Jak to máte Vy?

Moc děkuji. Jsem z toho jelen. :(
Lenka
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: lékařské prohlídky pedaggů a dohlídka lékaře

Příspěvekod witty » čtv 22. říj 2020 8:47:02

Všichni zaměstnanci školy (nejen učitelé) mají lhůtu 4/2 roky podle věku, protože "práce ve škole a školském zařízení" je brána jako riziko, ačkoliv mi nikdo nebyl schopen vysvětlit, v čem to riziko spočívá.
S dohledem lékaře Vám neporadím, ten náš tu loni určitě nebyl a předtím jsem tu nebyla já.. :?:
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: lékařské prohlídky pedaggů a dohlídka lékaře

Příspěvekod Lauralabra » čtv 22. říj 2020 9:42:48

Riziko je prý psychického rázu. To mě školitel vysvětlil. Já bych ale potřebovala spíš vědět, podle kterého zákona a paragrafu to tak je. Minulý rok tady byl audit z MÚ a prohlídky, tak, jak jsem je měla, byly v pohodě. Proto nechápu, proč bych to měla všechno předělávat a chci se otočit na zákonech. :)
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: lékařské prohlídky pedaggů a dohlídka lékaře

Příspěvekod odpadlice » pon 15. úno 2021 13:30:32

Dobrý den,

všichni zaměstnanci u nás tedy na prohlídku 4/2 roky nechodí, vyjímkou jsou kancelářské síly...těm to zůstává 6/4...aspoň tak to máme potvrzené a doporučené od paní, která nám zabezpečuje BOZP a PO. :) :yahoo: :bye:
odpadlice
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 11. kvě 2017 9:21:09

Re: lékařské prohlídky pedaggů a dohlídka lékaře

Příspěvekod fany » úte 16. úno 2021 12:24:45

U nás dle pána na BOZP a PO jsou všichni zaměstnanci (škola) 4/2. Všichni jsou zařazeni v I. kategorii, ale dle přílohy č. 2, část II, vyhlášky 79/2013 Sb. mají riziko ohrožení zdravi - 1. Práce ve školách, pedagogové ještě 12. Hlasová zátěž, vychovatelé na DM 13. Noční práce. Nic nemůže jít jednoduše |:-(|
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků