exekuční příkaz - ČSSZ

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

exekuční příkaz - ČSSZ

Příspěvekod simka » pát 21. úno 2020 14:27:58

Ahoj děvčata,
potřebuji poradit přišly mi 5 exekučních příkazů v jeden den, jsem první plátce. Přišlo to od ČSSZ - přednostní pohledávka u každé z nich je jiný variabilní symbol konečným číslem 11, 12, 13, 14, 15 a specifický a do toho exekuční náklady také na jiný účet. Můžete mi poradit, jak postupovat v zápisu ve Vemě, Jako příklad uvádím 1. Exekuční příkaz částku 20.000 Kč a exekuční náklady 500,- Kč. Zatím to budu deponovat, jelikož to nenabylo právní moc. 2. Exekuční příkaz další částka + exekuční náklady atd. až do 5. exekučního příkazu. Co mám všechno správně vyplnit. A co z těmi exekuční náklady ty se platí jako poslední.
Díky Simča
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: exekuční příkaz - ČSSZ

Příspěvekod simka » stř 26. úno 2020 20:31:40

Díky za neodevzu.....
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: exekuční příkaz - ČSSZ

Příspěvekod refi » stř 26. úno 2020 22:50:08

simko, není zač :mosking:

přemýšlela jsem nad zadáním a asi bych zadala pětkrát exekuční příkaz se stejným datem doručení a pětkrát totéž na částku nákladů s datem doručení o den později, aby se prostě nejdříve srážely a dělily o částku ke sražení samotné exekuce. ve chvíli, kdy se některá z nich doplatí, tak u zadání s nákladem za tuto konkrétní exekuci bych opět změnila datum doručení na skutečné datum doručení. tím pádem by se zařadila opět mezi ty, které se sráží. předpokládám tedy, že exekuční náklady jdou na jiný účet než exekuce. protože pokud by šly na stejný účet, tak stačí dlužnou částku včetně nákladů zadat k částce exekuce a mít jen pět "řádků" s exekucemi a ke každé jeden variabilní symbol. co myslíte vy?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: exekuční příkaz - ČSSZ

Příspěvekod witty » čtv 27. úno 2020 9:13:58

Měla jsem prakticky totožný případ v minulé práci, zadala jsem každou exekuci i poplatek zvlášť.
Už si to přesně nepamatuji, ale byly ty poplatky také brány jako přednostní? Mám pocit, že ne..
Co se týká srážení těch 500 na poplatky, tak si myslím, že OSSZ by nebyla proti, kdyby se vždy umořil jeden celý poplatek 500, pak další atd., i když to neodpovídá pravidlům srážení (měly by se srážet po kouskách všechny současně, když přišly ve stejný den), než aby se to srážení táhlo a splácelo se po pár korunách. Chce to se s nimi domluvit.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: exekuční příkaz - ČSSZ

Příspěvekod simka » čtv 27. úno 2020 17:56:43

Ahojky, díky za názory. Právě z ČSSZ jsem mluvila. Chce to, jak jsem uvedla příklad. Nejdříve dluhy za jistinu a pak exekuční náklady. Přímo mě na to upozornila. Moc díky.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků