Rovnoměrné nebo nerovnoměrné rozvržení PD

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Rovnoměrné nebo nerovnoměrné rozvržení PD

Příspěvekod yvka » čtv 04. kvě 2017 10:20:28

Dobrý den,
chtěla jsem se poradit. Zaměstnanci pracují v režimu ranních směn, soboty, neděle, svátky (poskytujeme příplatek) . Jsme odměňováni platem. Střídají se, takže mají volno před víkendem, po víkendu. Tudíž nemají každý týden stejný počet směn. Jedná se o nerovnoměrné rozvržení prac. doby? A co svátek? Když ho proplácíme, nemají nárok na náhradní volno. Takže administrativa má svátek (myslím tím ve všední den) v rámci platu a plat se nekrátí, pracovnice, která má směnu ve svátek (všední den) ho má také v rámci platu a má příplatek. Nevím, jestli to vysvětluju srozumitelně, nějak jsem se do toho zamotala. Děkuji
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Rovnoměrné nebo nerovnoměrné rozvržení PD

Příspěvekod witty » čtv 04. kvě 2017 13:59:34

Jedná se opravdu o nerovnoměrné rozvržení pracovní doby = takové, při němž je PD rozvržená na jednotlivé týdny tak, že v některých týdnech je delší a v jiných kratší, než je stanovená týdenní délka pracovní doby (to jsem opsala z knihy :D ). Podmínkou je, že v rámci příslušného vyrovnávacího období (až 52 týdnů) se stanovená týdenní PD v průměru na týden vyrovná.
Ostatní je tak, jak píšete. Nárok na náhradní volno není, protože svátek je pro tohoto zaměstnance pracovní den.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Rovnoměrné nebo nerovnoměrné rozvržení PD

Příspěvekod yvka » čtv 04. kvě 2017 14:33:17

Jejda, moc vám děkuju za odpověď, hned jsem klidnější.
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků