Odměny členů SVJ

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Odměny členů SVJ

Příspěvekod vatas » stř 18. lis 2009 11:17:01

Moc prosím o radu, zakládáme od nového roku společenství vlastníků bytových jednotek, nevím přesně zda je nutná pro členy výboru nějaká dohoda pro vyplácení odměn a hlaně mě trochu děsí povinnost odvádět zdravotní pojištění :roll: , ve výboru budu já jako zaměstnanec a pak dva důchodci. A prosím, bude stačit odvod srážková daně? Díky moc. Iveta
vatas
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 03. bře 2009 11:13:38

Re: Odměny členů SVJ

Příspěvekod refi » stř 18. lis 2009 11:31:22

u nás v domě řešíme momentálně totéž, naše realitka, která nám dělá účetnictví nám radí, že jediná správná možnost je prý dohoda o pracovní činnosti, tzn. přihlásit na ossz i zp, daň bude srážková podle toho, jak velký bude měsíční příjem ... u dohody o provedení práce by nám totiž nestačil limit 150 hodin v kalendářním roce. proto je to dpč, což je složitější varianta.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Odměny členů SVJ

Příspěvekod vrspa » stř 05. kvě 2010 14:13:23

Já se k tomuhle tématu dostala až teď, tak přidám nové poznatky..... členové výboru společenství - žádná smlouva nebo dohoda, výplata odměny na základě zápisu usnesení z členské schůze, odvod zálohové daně a |:-(|
podle toho, zda je podepsáno prohlášení poplatníka - jinak srážka zdravotního z odměny + odvod zdravotního za Společenství. Z toho vyplývá přihlášení Společenství jako plátce ZP. Nejschůdnější řešení je - nedávat do stanov společenství údaj o výplatě odměn výboru, vyplácet pouze na základě schválení členské schůze, nejlépe v prosinci daného roku, v prosinci přihlásit Společenství k platbě a hned také odhlásit....jinak byste museli měsíčně podávat nulový přehled o platbách pojistného!!!!
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků