snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod akinom » pát 03. čer 2016 9:20:43

Prosím o radu, mohu na období prázdnin po dohodě s pedagogem mu snížit úvazek? Jde o to, že bude vykonávat ještě jinou aktivitu a celkový úvazek musí být 1,0, a tohle by bylo řešení. Nebo jak byste řešily vy???

Děkuji za rady a přeji pěkný den
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54

Re: snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod witty » pát 03. čer 2016 10:09:34

Jde skoro vše, pokud s tím souhlasí obě strany.
Čerpaná dovolená o prázdninách bude počítána ze sníženého úvazku, ale to asi víte.
My jsme podobné čachry dělali také, ale omezení na 1,0 celkem bylo jen u nepedagogů, učitelům mohly zůstat 100% úvazky + projekt. Dotyčná osoba měla papírově dočasně snížený úvazek, fakticky pracovala stále na 100% a rozdíl v platu se dal do osobního příplatku.
Mně by zajímalo, jaký má být účel té podmínky max. úvazku, asi aby si kmenoví zaměstnanci školy nevylepšovali příjmy, ale česká hlavička si poradí :)
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod akinom » pát 03. čer 2016 10:34:14

Děkuji , takovou jsem měla představu. ale jistila jsem se. To víte více hlav, více rozumu a zkušeností. :thumbs up:
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54

Re: snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod refi » pát 03. čer 2016 12:33:15

tohle opravdu existuje??? že nemůže mít zaměstnanec s projektem více než 100% úvazek?? za mé éry (já vím, to už je pravěk 3 roky zpět :-D ) tam sice omezení bylo, ale dalo se to řešit DPČ nebo DPP, případně přesčasy .... dnes už se dohody nemohou využít?? mi to přijde protiprávní snižovat úvazek ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod akinom » pát 03. čer 2016 13:51:29

ve výzvě je stanoveno a i na dotazy je odpovězeno, že úvazek nemůže být vyšší než 1,0 u jednoho zaměstnavatele( i když by byla uzavřená DPP jenom na 5hod).
V minulých projektech ( a to jich mám už dost za sebou) šlo využít dohody .
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54

Re: snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod witty » pát 03. čer 2016 14:35:18

jj, my měli projekty, kde pedagogové měli limit 1,5 a ostatní 1,0 (součet všech zaplacených hodin z PP včetně dohod z projektu i neprojektových x pracovní fond konkrétního měsíce). Každý měsíc jsme kontrolovali, aby někdo nepřesáhl, obzvlášť když měl i další DPP nesouvisející s projektem. Gól byl, když se řešilo, zda zahrnovat do fondu i státní svátky - jestli lze na projektu dělat, když je zaměstnanec ve svátek doma, dotazy lítaly až na ministerstvo... no (pardon) na přesdržku. Obzvlášť když na ekonomickém odd. jsme za to neviděli ani korunu.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: snížení úvazku přes prázdniny u pedagoga

Příspěvekod akinom » pát 03. čer 2016 14:44:34

jj a teď to rychle vyřeš. |:-(|
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků