pracovní doba uklízečky

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

pracovní doba uklízečky

Příspěvekod mirka1346 » stř 07. říj 2015 8:09:50

Dobrý den radilky, prosím o radu.
Všichni provozní pracovníci na naší škole mají pracovní dobu od 6-14:30 /8 hodin práce a 0,5 hodin přestávka na oběd/ nebo např. od 6:30 do 15:00 /opět 8 hodin práce a 0,5 přestávka na oběd/
Jedna pracovnice - uklízečka/pracuje na celý úvazek - 8 hodin denně/ má pracovní dobu od 6:30-11:00 a následně od 12:00-15:30.
Vykazuje tedy 8 hodin práce denně a 8 hodin denně se jí proplatí. Chtěla jsem se zeptat - je její pracovní doba určená správně ? Nemusí mít přestávku na oběd? Oběd si samozřejmě kupuje v naší školní jídelně do jídlonošiče, v 11:00 odchází domů -bydlí blízko školy a obědvá doma.
Na 12:00 hodinu se zase vrací do práce.
Zdá se mi to nekorektní vůči ostatním provozním pracovníkům, kteří každý den musí strávit na pracovišti o 0,5 hodin déle, což za rok dělá docela velký počet hodin, propočet 251 pracovních dní - cca 25 dní dovolené je 226 dní * 0,5 hodiny =113 hodin jsou ostatní pracovníci v práci déle za rok než paní uklízečka.
Vím, že v zákoníku práce je následující věta :Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci nejdéle po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku v práci na jídlo a oddech v trvání nejméně 30 minut. Uklízečka nemá 6 hodin nepřetržité práce.
Tak nevím, kde je pravda. Nemusí mít naše uklízečka přestávku na oběd? Prosím o vaše zkušenosti a rady z vašich škol. Děkuji.
mirka1346
 
Příspěvky: 84
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Re: pracovní doba uklízečky

Příspěvekod saba » stř 07. říj 2015 9:06:45

Pracovní dobu má uklízečka nastavenou dobře a pokud to takto vyhovuje zaměstnavateli, není důvod to řešit. Přestávku je povinen zaměstnavatel určit nejdéle po 6 hodinách tak jak uvádíte. Ostatní vaši zaměstnanci mají také určenou přestávku, nemusí zůstávat na pracovišti. Potom nemůžete sčítat jejich "půlhodiny". Oni také nepracují.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: pracovní doba uklízečky

Příspěvekod Ludmila » čtv 25. úno 2016 9:57:42

U nás platí, že uklízečka má pracovní dobu od 11,00 hod do 14,00 hod.. Potom má obědovou přestávku a od 14,30 hodin má pracovní dobu do 19,30. Ve skutečnosti
přijde do práce tak ve 12,30 hodin a v 17,00 hodin jde domů. Mně to samozřejmě vadí, ale nemám se u koho dovolat spravedlnosti. Já jako ekonomka musím do docházkové knihy zapisovat i to, kdy jdu na poštu a z pošty. Ještě horší je situace u školníka, který dělá jen to, co má zaplaceno ještě jednou (kroužek, prodej v bufetu, každodenní rozvoz obědů, které mu platí zřizovatel apod.). Jednou jsem byla na tuto situaci upozornit ředitele školy a mohla jsem si pomalu hledat práci. Nemám strkat "frňák" do něčeho, po čem mi nic není. Takže i taková je situace na jiných školách.....
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků