účetní na mateřské

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

účetní na mateřské

Příspěvekod markytka » pát 11. led 2013 10:05:38

Dobrý den.
Mám soukromý dotaz.
Pracuji ve škole na částečný úvazek jako vychovatelka v ŠD a na částečný jako hospodářka. V červenci 2013 nastoupím na mateřskou dovolenou.

Vím, že si můžu po dobu mateřské přivydělat, ale nesmím stejnou prací pro stejného zaměstnavatele. Dalo by se to obejít např. zařízením živnostenského listu jako ÚČETNÍ a následně uzavřít s mou školou dohodu o vykonané práci účetní. Když současná pracovní smlouva je HOSPODÁŘKA - ta zahrnuje spoustu dalších činností kromě účta.

Jde opravdu jen o dobu té mateřské, aby se nemuselo účetnictví předávat na půl roku někomu jinému. Po dobu rodičovské dovolené účetnictví povedu z domova, to není problém.

Dá se to tedy nějak udělat?
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: účetní na mateřské

Příspěvekod refi » pát 11. led 2013 16:53:45

k práci na dohodu nemusíte mít živnostenský list. pokud byste ale chtěla pro ně pracovat na živnostenský list, musela byste si za svou práci vystavovat faktury a škola by je platila z provozních peněz, ne ze mzdových.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účetní na mateřské

Příspěvekod markytka » pát 11. led 2013 21:42:54

no tak jsem to myslela, jen hloupě napsala.. na ŽL, ano peníze z provozních, to ano..

mě jde spíš o to, zda můžu při té mateřské
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: účetní na mateřské

Příspěvekod witty » pon 14. led 2013 10:39:22

Nešlo by to udělat tak, aby Vám až po tom půlroce dali nějakou odměnu - vyrovnání za práci během MD? Nebo (ehm) se uzavřela DPP třeba s někým vašim blízkým?
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: účetní na mateřské

Příspěvekod markytka » pon 14. led 2013 10:56:39

I obě tyto možnosti už mě napadly.

Předběžně jsem s šéfem domluvená (už asi 3 roky :-) ), že by se to po dobu mateřské napsalo na mamku a asi bych to viděla za nejschůdnější řešení.

I to dodatečné proplácení mě napadlo, jen jsem u téhle možnosti řešila, kdo bude podepisovat výkazy v kolonce SESTAVIL? A jestli to vůbec jde, aby půl roku nebyla ve škole účetní?
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků