kontrola OSSZ

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

kontrola OSSZ

Příspěvekod Markethka » pon 05. lis 2012 11:19:54

Dobrý den, prosím o radu ohledně kontroly na OSSZ. Mám též doložit doklady o pracovněprávních vztazích a vztazích, které zakládají účast na nemocenském a důchodovém pojištění( např. pracovní smlouvy, DPP a DPČ). Rozumím tomu, že když u DPP mi nikde částka nepřekročila 10.000,- a nikdy z žádné jsme neodváděli, tak je nemusím předkládat. Akorát nevím, když mám pracovní smlouvu a měním třeby výši úvazku dodatkem k pracovní smlouvě, jestli musím předkládat i ten nový dodatek. Děkuji :bye:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: kontrola OSSZ

Příspěvekod witty » pon 05. lis 2012 14:15:23

Já jim dala na stůl šanony s DPP a DPČ, pokud chtěli vidět nějakou konkrétní pracovní smlouvu (při nejasnosti v pojištění), tak mi řekli jméno a já to dohledala ve spisu. Byly to asi dva případy, v jednom případě se měnil malý rozsah na velký, a u druhého případu řešili, jestli se nejednalo o práci při předčasném starobním důchodu.
Hodně se hrabali v evidenčních listech a přihláškách, prošli všechny zaměstnance. Hlavně mě překvapilo, že ELDP, které jsem s nimi konzultovala v době před odesláním, pak je kontrolovali následně při kontrole a prošly v pořádku, tak teď na ně narazili znovu a pravili, že je musím opravit. Normální Kocourkov. Dohody, u kterých mi na počátku řekli, že jsou velkého rozsahu, tak mám přihlášeny špatně, prý je nový výklad zákona (a jak to mám vědět??), takže opravit přihlášky a ELDP na malý rozsah. Také jsem narazila na případy, že Vema vyjela přihlášku do registru jako A a k tomu pak evidenční list jako B++ nebo C++, ačkoliv zaměstnanec měl pouze jedinou DPČ. Naštěstí se tyto problémy vyřešily opravami. Finanční rozdíly kontrola neshledala :whistle:
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků