Zástup za MD a RD

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Zástup za MD a RD

Příspěvekod noovicka » pon 29. říj 2012 12:11:29

Dobrý den,
mám tu problém, který jsem zdědila po předchozí mzdové účetní a kterého si nikdo nevšiml. Máme tu zaměstnanou na dobu neurčitou paní učitelku (např. Jarušku), nastoupila v roce 2003. V roce 2006 nastupila na první MD, potom v roce 2008 na druhou MD. Na zástup za tuto pracovnici jsme přijali jinou učitelkou (např. Věrušku), která má ve smlouvě má uvedeno "PP na dobu určitou po dobu MD a RD paní Jarušky". Jenže se stalo to, že zastupující paní učitelka Věruška také otěhotněla, měla rizikové těhotenství, takže nejprve byla v neschopnosti (koncem roku 2009), pak na MD a nyní je na RD (do ledna 2014) . Během této doby se ale vrátila z rodičovské dovolené se dvěma dětmi původní učitelka - paní Jaruška - vrátila se zpět do práce v srpnu 2011 - nikdo neřešil tu zastupující učitelku Věrušku, která je na RD, a podle mě měl Věrušce skončit prac. poměr, jelikož se vrátitla do práce paní Jaruška, za kterou byla přijata na zástup. Nevím ale, zda bylo možné jí dát skončení PP, když byla na MD a RD.
Teď se to ještě ke všemu semlelo tak, že paní učitelka Jaruška je opět těhotná a nastupuje na PPM - bude mít třetí dítě.
Nějak neumím vyřešit tento problém.
Stal se pracovní poměr zastupující učitelky paní Věrušky prac. poměrem na dobu neurčitou nebo ne?
Mohl s ní být skončen pracovní poměr, i když byla na MD a RD?
Potřebovala bych to nějak vyřešit a poradit. Moc děkuji.
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod hortma » pon 29. říj 2012 13:04:02

Stal se pracovní poměr zastupující učitelky paní Věrušky prac. poměrem na dobu neurčitou nebo ne? Ano, je nyní na dobu neurčitou
Mohl s ní být skončen pracovní poměr, i když byla na MD a RD? Ano, mohl být ukončený ve stejný den kdy končila RD paní Jarušky,
smlouva byla na dobu určitou a ta končí i když je paní na MD či RD.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod saba » pon 29. říj 2012 16:22:35

Nevím, ale mě se tento výklad nezdá. Pokud měla paní Věruška uveden PP na dobu určitou po dobu MD paní Jarušky, končí její pracovní poměr ukončením této doby. Že v té době byla ona sama na MD je podle mého názoru nepodstatné...
Věřím, že se k tomu vyjádří i ostatní.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod Peťula » úte 30. říj 2012 8:54:49

Podle mého :
§65 ZP - Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby s vědomím zaměstnavatele dále v konání práce, platí, že se jedná o prac.poměr na dobu neurčitou. Paní Jaruška je na MD a RD, za ní pracuje paní Věruška, která má prac.smlouvu do návratu paní Jarušky. Ve chvíly návratu paní Jarušky končí pra.smlouva paní Věrušce ( ať je v prac.neschpností nebo na MD ), pracovní poměr by se jím změnil na dobu neurčitou pouze kdyby pracovala.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod noovicka » úte 30. říj 2012 10:14:08

Tak podle toho, co čtu, tak to jsme jaksi v průšvihu. Ale právě podle posledního příspěvku mám také ten dojem, že prac. poměr se mění na dobu neurčitou, pokud zaměstnanec dál pracuje s vědomím zaměstnavatele a zaměstnavatel mu přiděluje práci a to v tomto případě tak není, nebo se mýlím?
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod Janska » úte 30. říj 2012 11:01:51

Paní Věrušce :) zanikl pracovní poměr ukončením 1.MD a RD paní Jarušky!! na další, v tomto případě 2.MD a RD nevnikl pracovní poměr-smouva. Pracovní poměr paní Věrky je stále na dobu určitou a již zanikl, pokud se nesepsala další dohoda o (změna) pr. smlouvě.
EJ :)
Janska
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. říj 2012 10:59:25

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod navia » úte 30. říj 2012 12:59:37

Mám úplně stejný názor - prac. poměr paní Věrušky zanikl bez ohledu na to, že je na RD. Máme tu úplně stejný případ, paní která tu byla za mateřskou odešla na mateřskou... (mimochodem, v 60ti členém kolektivu, kde je cca 2/3 žen máme 10 žen na MD, RD nebo na neschopence z důvodu těhotenství :x :rofl: ) a už jsem jí upozornila, že její prac. poměr pravděpodobně skončí 1.9.2013.
navia
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 04. bře 2009 14:39:52

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod hortma » úte 30. říj 2012 16:04:34

Právě že jsme měli taky takový případ. Taky jsme zapomněli zastupující učitelce ukončit pracovní poměr. Nedostala zápočtový list, nebyla odhlášená na OSSZ ani u ZP. Když jsme to zjistili, tak uběhl rok a toto všechno by se dělalo s ročním zpožděním. U nás to nakonec dopadlo tak, že paní sama ukončila PP, protože si našla jiné zaměstnání. Jinak by asi končila s odstupným.
MD a RD je omluvená překážka v práci.
navia - pokud jste ji upozornila, že její PP končí a taky řádně uděláte všechno potřebné, tak je to potom v pořádku.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Zástup za MD a RD

Příspěvekod lucinda33 » čtv 01. lis 2012 14:31:05

Pracovní poměr paní Věrušky skončil uplynutím doby určité - tj. ukončením RD paní Jarušky.
lucinda33
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 10. srp 2011 12:30:03


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků