Zkrácený úvazek

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Zkrácený úvazek

Příspěvekod eva.jack » pon 17. zář 2012 15:30:45

Dobrý den mám dotaz ke zkrácenému úvazku učitelky 0,667 ve 2 dnech v týdnu- je to možné, když směna dle ZP nesmí přesáhnout 12 h.
Při tomto úvazku je směna 13,34 (přímá+nepřímá práce).
eva.jack
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 08. lis 2009 12:10:11

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod witty » pon 17. zář 2012 19:03:05

Nevím nevím, já bych do smlouvy rozepsala tu nepřímou na další jeden nebo dva dny, tím by se to tak nějak elegantně obešlo.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod nono » pon 24. zář 2012 14:19:31

Prosím jestli někdo nevíte.... učitel má zkrácený úvazek (uvedeno i v prac.smlouvě a na plaťáku). V měsíci jej využívají ve škole na suplování - tzv. hodiny do úvazku. Nemá za to příplatek. Prý je nutné, aby takový učitel měl na každý měsíc změnu pracovní smlouvy v bodě, kde je uveden ten zkrácený úvazek - s uvedením skutečného úvazku, který v měsíci odpracoval i s těmi přesčasy. Např. má úvazek 0.71 a pokud bude dělat přesčasy vyjde mu pak za měsíc např. 0.91. Takže bych zpětně musela udělat změnu prac.smlouvy a následně....pak každý měsíc. Také i platový výměr, protože tam úvazek také uvádíme.
Je to tak ??? jestli ano je to divné, já přeci dopředu nevím jak bude využívám na záskoky a že by zákon dovoloval dělat změnu prac. smlouvy zpětně ???
Díky za odpovědi a pokud budete vědět který § nám to nařizuje, byla bych ráda :)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod Markethka » pon 24. zář 2012 17:33:51

nono: u nás, pokud má někdo zkrácený úvazek, a supluje, tak mu suplování zádáváme kódem 769 (AVENSIO) - doplnění do úvazku (počet odučených hodin navíc)a ono to hezky vypočítá, kolik má za suplování a žádnou novou smlouvu mu neděláme :bye:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod DanaS » pon 24. zář 2012 20:21:30

U nás jsme moc zkrácenýma suple neřešili, ale ted máme dlouhodobé nemoci o kterých víme dopředu, změnu prac. smlouvy nedělám, ale zkráceným nelze nařídit, lze jen po dohodě. Proto pro jistotu sepisuji dohodu po dobu nemocixxx dočasná změna např. z 9 hodin přímé na 15 h přímé činnosti - Rozvrh na jednotlivé dny podepsaný zaměstnancem.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod Waja » úte 25. zář 2012 8:59:03

Zdravím, u nás ve škole řešíme suplování u zkrácených úvazků již při sepisování smlouvy. Těm, kteří mají zkrácený pracovní poměr třeba na více školách, hodiny navíc vůbec nedáváme, protože by se pracovní doba mohla na dvou školách krýt (rozpis příprav a pohotovostí). A u těch, kteří souhlasí s případným suplováním (důchodci, nebo ti, kteří nemají úvazek na jiné škole) dávám do smlouvy tento bod:

"Pracovník souhlasí v případě potřeby školy s pohyblivým navyšováním sjednané týdenní kratší pracovní doby, maximálně však do výše plného pracovního úvazku"

Poradili nám to takhle při kontrole smluv a úvazků z krajského úřadu. Tím nemusíme při každé změně přepracovávat smlouvy a plaťáky. Do mezd to zadávám pak jako doplnění úvazku na střední škole, propočítá se mi to i s přípravou a bez příplatku za přesčas.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod nono » stř 26. zář 2012 16:13:08

Tak jsem byla včera milé radilky na školení a tam mi potvrdili, že prý musím dělat zněmu pracovní smlouvy a změnu platového výměru, pokud za daný měsíc bude mít pedagog se zkráceným úvazkem
k poslednímu dni jiný úvazek -tedy vyšší - z důvodu, že měl suplování "do úvazku".
Poradili mi, ať nepíšu těmto pracovníkům výši úvazku do pracovní smlouvy, ale jen do platového výměru, pak prý mám dělat jen změnu pl.výměru.
Připadá mi to..... :? :crazy: kdo tohle zase vymyslel |:-(|
už jsem to vymyslela.....budu to raději nějak dělat....prý to kontroluje ČŠI
ale jinak je na světě hezky :whistle: že ?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod refi » čtv 27. zář 2012 10:50:52

já to říkám pořád, nechodit na školení :yahoo: fakt by mě zajímalo, jestli v tomhle mají prsty odbory nebo kdo, že vymýšlí takové chuťovky. za sebe musím říct, že mě ani nehne, abych to dělala. doufám, že naše krajské kontrolorky na taková chytrá školení nemají peníze a čši se nám nikdy ve spisech nevrtala ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod Waja » čtv 12. led 2017 11:50:19

Prosím o radu
jak byste vyřešili situaci, kdy má učitel - tělocvikář smlouvu na kratší úvazek a má rozepsanou pracovní dobu do třech pracovních dnů. Žáci jedou na sedmidenní lyžařský kurz a my bychom potřebovali, aby jmenovaný učitel se tohoto kurzu účastnil jako pedagog. On s tím souhlasí, že pojede, ale já vůbec nevím, jak mu zaplatit ty dny navíc. Jestli mu spočítat hodiny, kdy nemá pracovní povinnost a ty mu dát formou doplnění úvazku a víc to neřešit, nebo mu musím na dobu kurzu změnit i smlouvu?
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod witty » čtv 12. led 2017 12:45:08

Waja: smlouvu neměňte, ale jak zaplatit hodiny, to je oříšek.
Uzavřela bych DPP na práci lyžařského instruktora a vše nad jeho běžný úvazek učitele zaplatila na tuto DPP. Další možnost je zaplatit hodiny jako běžné neped. hodiny nad úvazek (např. jako uklízečce s nižším úvazkem, když nárazově pracuje víc hodin než má dělat podle smlouvy). Tím mu můžete dorovnat úvazek na 100%, ale on má hodin asi daleko víc, proto bych volila DPP.

U nás se letos také jede na lyže, ale zatím nevím, co budeme komu platit.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod Waja » čtv 12. led 2017 16:03:00

Wity, DPP s ním uzavřít nemůžeme, protože on ve své náplni práce učitele má vykonávání instruktora lyžařských a turistických kurzů a dohoda by neměla být na stejnou práci jako v pracovním poměru. Pan učitel má u nás pracovní poměr na dobu neurčitou na plný úvazek a na jeho vlastní žádost jsme mu zkrátili na letošní rok úvazek na polovinu a rozvrh mu upravili jen do tří dnů. Chce se starat doma o dítě a střídat se s manželkou, která nastupuje po mateřské do práce. Ale nepřemýšleli jsme dopředu o tom, jak se budou řešit ty kurzy. Asi jsme mu neměli vycházet vstříc a mohl zůstat na rodičovské dovolené úplně. Přemýšlela jsem o tom doplnění úvazku, ale co když se stane nějaký úraz jeho, nebo žáka zrovna v tom dnu, kdy nemá rozepsanou pracovní dobu? Oficiálně mu nařídit práci navíc při kratším úvazku nemůžeme, tak mi napadlo, jestli by nestačil podepsaný cestovní příkaz na celou dobu kurzu. Byl by vlastně na služební cestě jako učitel a za žáky by byl zodpovědný i ve dnech, které nejsou jeho pracovními. Mělo by to být stejné, jako když jedou učitelé na nějaký výměnný pobyt přes víkendy? A finančně bychom se s ním srovnali buď doplněním úvazku, nebo nějakou odměnou.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod witty » čtv 12. led 2017 16:42:29

Aha, to slyším prvně, že má někdo toto v náplni. Pak by mohla být DPP na vychovatele nebo vše řešit odměnou.
Nařídit práci navíc nelze, ale on jí snad dělá dobrovolně po dohodě se zaměstnavatelem, pokud souhlasil s celou akcí, ne? Na cesťáku souhlasí s vysláním na cestu od-do. Dělají si učitelé u vás výkaz práce? Tam by měl skutečnou dobu výkonu práce uvést a škola by jí zřejmě měla zaplatit těmi hodinami "práce nad úvazek" (nikoliv přesčasy).

Jak je to s odpovědností v případě úrazu žáka nevím, to není moje parketa. K úrazu může dojít i večer v osm hodin, do už má normálně učitel po pracovní době, tak by neměl za žáka zodpovídat?
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod nono » pát 13. led 2017 12:19:40

Já bych také zvolila, ať si napíše na výkaz práce skutečně odpracovanou dobu tj. asi 8 hodin denně jako pedagog. A hodiny nad jeho smlouvu - uhradit "do úvazku" .Pokud by měl mít zaplaceno ještě další....
tak pak uzavřít DPP na vychovatele - hlídá děti po výuce.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod navia » pon 30. led 2017 9:36:23

Markethka píše:nono: u nás, pokud má někdo zkrácený úvazek, a supluje, tak mu suplování zádáváme kódem 769 (AVENSIO) - doplnění do úvazku (počet odučených hodin navíc)a ono to hezky vypočítá, kolik má za suplování a žádnou novou smlouvu mu neděláme :bye:

Dělám to úplně stejně, už mnoho let, ale teď jsem se dozvěděla na školení, že se ty hodiny do úvazku mají přepočítávat koeficientem cca 1,90 (prostě to přepočítat i na nepřímou činnost). V Avensiu je údajně někde kód, který to počítá.... Víte o tom někdo něco?
navia
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř 04. bře 2009 14:39:52

Re: Zkrácený úvazek

Příspěvekod Waja » pon 30. led 2017 15:37:50

V Avensiu je kód na doplnění úvazku u učitele:
7721 doplnění úvazku SS
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Další

Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron