ukonceni pracovniho pomeru dohodou a narok an proplaceni dov

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

ukonceni pracovniho pomeru dohodou a narok an proplaceni dov

Příspěvekod lenkamila » pát 17. srp 2012 14:20:09

Rozhodla jsem se ukoncit procovni pomer ke dni 27.8. Reditel skoly mi sdelil, ze mi za srpen nic neproplati, protoze v srpnu mam narok na cerpani dovolene pouze na 3 dny. :evil: Chce, abych si bud zazadala o neplacene volno od 3.8. nebo abych ukoncila pracovni smlouvu ke 3.8. Coz samozrejme nechci. Je nejake lepsi reseni pro me?
Dik Lena
lenkamila
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. srp 2012 14:08:32

Re: ukonceni pracovniho pomeru dohodou a narok an proplaceni dov

Příspěvekod DanaS » pát 17. srp 2012 22:14:28

tady je asi opravdu otázka dohody a to u vás obou. Pokud jste sdělila až ted ředitel nemusí na to přistoupit a dá vám klasickou výpovední dobu, pokud už něco máte zajištěného, tak byste nemohla skončit.A ted co je pro vás důležitější a jak uvažuje ředitel a co si představuje on. To je opravdu otázka o tom promluvit si a rozebrat mezi vámi dvěma.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: ukonceni pracovniho pomeru dohodou a narok an proplaceni dov

Příspěvekod Jíťa » stř 22. srp 2012 14:46:13

Přikláním se k uvedené odpovědi.
Pokud byste nekončila pracovní poměr, čerpala byste v srpnu dovolenou a následně v přípravném týdnu byste pracovala. Pokud ale chcete ukončit pracovní poměr ke konci tohoto měsíce, bude se nárok na dovolenou za 2012 krátit o 5/12 (t.j. 40:12= 3,33 x5 = cca 17 dnů), takže pan ředitel má pravdu. Pokud byste ale byli předem domluveni, že ukončíte pracovní poměr k uvedenému datu a pan ředitel by Vám zadal nějakou práci (třeba i doma), mohl by Vám zbývající dny po vyčerpání dovolené zaplatit jako odpracované. Takhle opravdu nevím, jak by Vám mohl srpen proplati.
Jíťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. črc 2010 12:40:42


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků