Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod evaseli » pon 15. čer 2009 14:42:41

Prosím o radu. Jsme MŠ, v rámci školky v přírodě dostala uklízečka dohodu o provedení práce - na noční směny hlídání dětí. Externí mzdová účetní nás informovala, že dohodu můžeme platit z provozních peněz. Je to možné, ikdyž jsme předem na tyto náklady peníze nežádali? Nebo to mohu zaplatit ze školného? Peníze z kraje na mzdy na dohody nemáme, prý je nechtějí MŠ dávat. Pracuji jako účetní první školní rok, tak omluvte případné hloupé dotazy. :? Prosím o jakoukoliv radu. Děkuji
evaseli
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 15. čer 2009 14:32:00

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod refi » pon 15. čer 2009 15:29:33

předpokládám, že nebudete výjimka, ale mzdy z provozu hradit přes dohodu ani jinou smlouvu nelze. pokud jste si tedy do mezd nenárokovali peníze na dohody a ani je nemáte šanci jak píšete dostat, vidím jedinou cestu přes odměny do běžné výplaty, když je to váš zaměstnanec. jestli to můžete platit ze školného netuším, školné u nás nemáme, to ať zkusí odpovědět někdo fundovanější ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3364
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod nono » úte 16. čer 2009 10:04:46

My jsme ZŠ a o peníze na dohody o pr.práce vždy žádáme kraj (tedy od KÚ) - tabulky , které předkládáme kraji vždy ke konci roku na rok následující. Na dohody nám v rozpočtu dají tolik o kolik požádáme (nevím jak je to tedy u MŠ), ale ukrojí to z platů :cry: - nedávají nám to "navíc" . V průběhu roku pak podle čerpání žádáme o přesun z dohod do platů (to co nevyčerpáme na dohody do konce roku).
Pak máme ještě finance od zřizovatele - města. Tam také vždy do rozpočtu na rok žádáme o peníze na dohody o pr.práce (různé práce, které nelze hradit z peněz od kraje). :)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod agama » úte 16. čer 2009 12:58:36

nono píše:My jsme ZŠ a o peníze na dohody o pr.práce vždy žádáme kraj (tedy od KÚ) - tabulky , které předkládáme kraji vždy ke konci roku na rok následující. Na dohody nám v rozpočtu dají tolik o kolik požádáme (nevím jak je to tedy u MŠ), ale ukrojí to z platů :cry: - nedávají nám to "navíc" . V průběhu roku pak podle čerpání žádáme o přesun z dohod do platů (to co nevyčerpáme na dohody do konce roku).
Pak máme ještě finance od zřizovatele - města. Tam také vždy do rozpočtu na rok žádáme o peníze na dohody o pr.práce (různé práce, které nelze hradit z peněz od kraje). :)

Můžu se zeptat podle čeho posuzujete, které dohody lze platit ze státních prostředků na platy a které ne? My vlastně jiné než tyto "státní" peníze nemáme, takže z nich platíme všechny dohody, ať už jsou na cokoliv (vždycky souvisí s hlavní činností).
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod nono » čtv 18. čer 2009 0:28:49

Nevím jestli je můj výklad správný, ale z peněz na DPP od zřizovatele (města) hradíme např. úklid po stavebních pracech, přesun materiálu a nábytku, výpomoc v kuchyni , různé práce na budově, které nedělá školník atd. tyto práce nelze hradit z peněz od kraje - nesouvisí přímo s hlavní činností tj. výuka žáků. :gcrazy:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod agama » čtv 18. čer 2009 8:00:59

Já si myslím, že hlavní činnost není jen výuka, ale i vše kolem provozu školy - např. i úklid, zhotovení nebo oprava něčeho (služba), dozor na výletě apod. Všechno by se mohlo hradit z prostředků na platy MŠMT (ÚZ 33353), na dohodu o provedení práce, musí být ale schválen přesun prostředků z PNP na tzv. OPPP.
To je ovšem můj názor a zatím jsem nenašla nějaký výklad nebo metodiku, co lze a nelze hradit. Budu ráda, když někdo dá do fóra i své zkušenosti :bye:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod nono » čtv 18. čer 2009 12:31:30

agama - my nemáme budovy (ani pozemky) v majetku, jsou stále města, tak si myslím, že práce na majetku města by neměl hradit kraj. My jsme měli velkou rekonstrukci budovy - táhlo se to několik roků (od střechy po suterén...) a teď máme v havarijním stavu druhou budovu, takže stěhování, úklid atd . by podle mne mělo hradit město a né kraj, jak byste k tomu přišli vy všichni ostatní - to že má naše město ve špatném stavu budovy a léta do nich neinvestovali.... musí to teď uhradit... to je můj výklad. Bojím se, že by mi případná kontrola z kraje mohla tyto práce napadnout :roll: Jo a ta kuchařka, to je záskok za tu, co vaří pro "cizí" ta nemá hrazen plat z kraje.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod evaseli » pát 19. čer 2009 8:07:53

Děkuji Vám všem za rady a informace. Na kraji jsem zjistila, že můžu požádat o přesun peněz na OPPP při úpravě v září nebo mohu dohodu uhradit z provozu po dohodě se zřizovatelem. Jelikož se jedná o malou částku a jen jednu dohodu za rok, zkusím to řešit z provozních peněz - ze školného. Snad to obhájím.
evaseli
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 15. čer 2009 14:32:00

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod MarieH » pon 22. čer 2009 22:43:50

Zajímalo by mě podle jakého předpisu se dá hradit Dohoda o provedení práce ze školného ?
Prosím někoho , kdo s tím má zkušenost ? Díky
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod evaseli » stř 02. zář 2009 12:09:10

Pěkný den, měla jsem tady kontrolu od zřizovatele. Auditor sdělil, že tuto dohodu mohu hradit ze zisku doplňkové činnosti. Z provozních peněz ani školného se mu to moc nezdálo. ;)
evaseli
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 15. čer 2009 14:32:00

Re: Z jakých prostředků hradit dohodu o PP

Příspěvekod růženka » pát 25. zář 2009 10:36:29

Poradíte mi někdo, jak hradíte v MŠ učitelkám logopedii, kterou provádí u dětí? Je to práce navíc, mimo pedagogický úvazek. Názory se různí: někde je platí zvláštním příplatkem, někde to řeší dohodou o PP, někdo jednorázově odměnou. Koukala jsem do minulosti, kdy MŠ byly pod okresem a dávali učitelkám 200,- Kč za žáka na školní rok a vystavili dohodu o PP. Jak to řešíte u vás? Děkuji za info.
růženka
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 03. bře 2009 21:21:23


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků