okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

Příspěvekod cokinka » čtv 02. srp 2012 10:48:31

Dobrý den, stala se nám v práci nepříjemná záležitost a musíme okamžitě zrušit pracovní poměr s naší zaměstnankyní. Chtěla jsem se s Vámi poradit. Této zaměstnankyni náleží proplacení nevyčerpaná dovolené nebo to v tomto případě jako zaměstnavatel nemusíme proplácet. Do zápočtového listu zaměstnankyni uvádím důvod skončení pracovního poměru dle § 55 odst. 1 písm. b) není to problém ne? Budoucí zaměstnavatel by měl vědět, proč byl ukončen pracovní poměr u předcházejícho. Předem děkuji za odpvěď
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

Příspěvekod witty » pát 03. srp 2012 16:21:19

Podle mě nemá důvod ukončení pracovního poměru vliv na případné proplacení zbývající dovolené, takže já bych proplatila.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

Příspěvekod cokinka » pon 20. srp 2012 15:01:55

No tak to jsem docela v prekérní situaci, protože paní ředitelka odmítla dovolenou proplatit. Otázka, zda toto bude někdy někdo zkoumat zpětně.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

Příspěvekod refi » pon 20. srp 2012 21:11:12

jestli to někdo bude zpětně zkoumat není jediný důvod, proč proplatit. může si stěžovat i zaměstnankyně. věřte tomu, že tohle už z praxe opravdu znám. zaměstnanec kradl a po okamžité výpovědi se ještě dlouho dožadoval vyplacení všech svých nároků ... včetně přesčasů z minulosti.

něco jiného by bylo, pokud by měla zaměstnankyně neomluvenou absenci, pak se dá dovolená krátit dle zp. jinak bych opravdu proplatila.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

Příspěvekod witty » pon 20. srp 2012 22:04:48

Neznáme samozřejmě příčiny a okolnosti skončení, ale kromě té absence není žádný důvod krátit dovolenou. Vaše ředitelka v tomto případě postupuje proti zákoníku práce. Pokud bylo třeba uhradit nějakou způsobenou škodu, tak se to mělo řešit asi jinak.
Pravda je, že za víc než dvacet let praxe mi toto nikdo nekontroloval, ale propuštěná pracovnice by si mohla stěžovat na Inspektorátu práce a inspirovat je k návštěvě u vás. Jinak na to snad nikdo nepřijde.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: okamžité zrušení pacovního poměru zaměstnavatelem

Příspěvekod cokinka » čtv 23. srp 2012 7:37:15

děkuji mockrát za odpověď ještě se o tom s paní ředitelkou pobavím a upozorním ji na případné komplikace, pokud neproplatíme dovolenou.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků