Jak formulovat pracovní smlouvu?

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod susenka6688 » úte 24. črc 2012 11:49:27

Dobrý den,
prosím o radu, jak uzavřít pracovní smlouvu, na jakou dobu. Jedná se o zástup za paní učitelku, která je těhotná, nyní čerpá dovolenou a již na konci června nám oznámila, že 1.9.2012 nastoupí na neschopenku, bude mít rizikové těhotenství. Již máme vybranou vhodnou kandidátku a bude nastupovat 27.8.2012, aby jí stávající p. učitelka vše předala a ukázala. Nevím tedy, jak mám ve smouvě formulovat trvání prac. poměru? Prosím laskavě rychle poradit, příští týden se bude podepisovat smlouva. Moc moc děkuji. :) :) :)
susenka6688
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 08. lis 2011 15:56:35

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod Markethka » stř 25. črc 2012 8:41:10

My do pracovní smlouvy píšeme: zástup po dobu pracovní neschopnosti paní učitelky (jméno) a až ukončí nemoc, tak to změníme dodatkem pracovní smlouvy : pracovní poměr se uzavírá jako zástup na dobu trvání mateřské, řádné a rodičovské dovolené paní učitelky (jméno). :bye:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod susenka6688 » stř 25. črc 2012 9:08:55

Takže neuvádíte do smlouvy konkrétní datum? Já mám právě obavy, aby když uvedeme, že PP se uzavírá po dobu prac. neschopnosti paní XY bez uvedení konkrétního datumu, tak že smlouva bude špatně a bude se považovat jako že je uzavřená na neurčito. Někde jsem na to narazila ve zpravodajích účetní kavárny. Má někdo jiný názor, budu ráda za vyjádření. Děkuji. :)
susenka6688
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 08. lis 2011 15:56:35

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod vero » stř 25. črc 2012 9:34:05

Dobrý den! Od letoška by tam mělo být uvedeno konkrétní datum. Takže my uvádím "po dobu nemoci pana XY nejdéle do xx. xx. xxxx". Pokud marodí déle, může se smlouva zas prodloužit. Každopádně zde funguje prodlužování 3 x a dost.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod NadaVlckova » stř 25. črc 2012 12:34:35

Dobrý den,
souhlasím s uživatelem či uživatelkou "vero". Děláme to přesně tak. Bohužel jsme dříve využívaly důchodkyně pro zástupy při OČR nebo prac. neschopnosti, ale momentálně je to 3x a dost. Což nám tedy značně komplikuje život. :-(
NadaVlckova
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25. říj 2010 19:29:50

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod 13 mzdovka » stř 25. črc 2012 12:36:52

Dobrý den,
v Abecedě mzdové účetní jsem našla toto:
"Pracovní poměr zastupujicího zaměstnance je možné sice i nadále sjednat no dobu trvání příslušné
skutečnosti, která má v budoucnu nastat, ačkoliv není předem zcela zřejmé, kdy nastane,
ale je nutné trvání pracovniho poměru omezlt maximálně na dobu 3 let (poté
je však možné podle již uvedených pravidel pracovní poměr prodloužit).
Pracovní poměr zastupujíciho zaměstnance může být sjednán formulací „pracovní
poměr se sjednává na dobu čerpání mateřské a rodičovské dovolené zaměstnankyně XY,
popřípadě čerpání její dovolené v návaznosti na mateřskou dovolenou (nebo „do návratu
zaměstnankyně XY z mateřské a rodičovské dovolené"), nejdéle však na dobu 3 let
(nebo nejdéle však do dne, který době 3 let odpovídá). Protože plná doba mateřské
a rodičovské dovolené činí 3 roky a 6 až 8 týdnů, bude v tomto případě potřebné pracovní
poměr na dobu oněch 6 až 8 týdnu ještě prodloužit. Jestliže by ale zastupovaná
nastoupila v době rodičovské dovolené opět na mateřskou dovolenou, bylo by možné
prodlouzení pracovniho poměru zastupujíciho zaměstnance ještě celkem 2 x , a to vždy
až na 3 roky."

Tak byste to mohla dát nejdřív zástup za nemoc a potom za mateřskou a rodičovskou.
13 mzdovka
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 22. úno 2012 11:51:48

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod Markethka » pon 30. črc 2012 10:44:09

Napsala bych to tak, že se jedná o pracovní poměr na dobu určitou za nemoc, mateřskou a rodičovskou dovolenou paní ......, maximálně s dobou trvání do 26.8.2015( -omezení 3 roky - § 39 odst.2.)
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod kralda » stř 01. srp 2012 9:32:04

Zdravím všechny radilky,
prosím o pomoc jak mám napsat pracovní smlouvu. Ode dneška máme novou paní ředitelku, která si přivedla s sebou nového zaměstnance na funkci zástupce ředitelky. Mám mu udělat prac. smlouvu na ped. pracovníka a vystavit jmenování do funkce nebo ho mám přijmout rovnou jako zástupce ředitele? A potom na dobu určitou nebo neurčitou?
Děkuji za radu.
kralda
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 04. čer 2009 12:34:33

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod ruja » pát 10. srp 2012 11:49:42

Dobrý den,
reaguji na dotaz od Kralda:
novému zástupci paní ředitelky bych připravila jmenovací dekret na funkci zástupce ředitele školy .... od 1.8.2012, protože i jmenováním do funkce vzniká pracovní poměr (§ 33 odst.3). Zaměstnanci, kteří vykonávají jmenované funkce, mohou být z vedoucích pracovních pozic odvoláni kdykoliv i bez uvedení důvodu. Na druhou stranu se takový zaměstnanec může své vedoucí funkce kdykoliv vzdát. Z tohoto důvodu bych na jmenovací dekret neuváděla dobu trvání jmenování.

Přeji všem čtenářům těchto stránek krásný den.
RJ
ruja
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. pro 2011 9:54:58

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod siguska » pát 07. zář 2012 13:03:05

Od 1.9. máme také nového pana zástupce ředitele. Nemáte někdo vzor na jmenování do funkce? Děkuji. E-mail: petra.krizova@ddpysely.cz
siguska
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 11. kvě 2009 13:51:31

Re: Jak formulovat pracovní smlouvu?

Příspěvekod cokinka » úte 11. zář 2012 8:45:12

dobrý den, když jsme u toho jmenování, je něco proti něčemu, když daný zaměstnanec má pracovní smouvu a zároveň jmenovací listinu?
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků