Snížený úvazek - jak zadáváte do programu

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Snížený úvazek - jak zadáváte do programu

Příspěvekod susenka6688 » úte 03. črc 2012 8:18:24

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, jak děláte výkaz práce pro zkrácené úvazky? Měli jsme asistentku pedagoga na plný úvazek, od června má zkrácený úvazek, tj. 20 hod. přímé vyuč. povinnosti (pracuje každý den v týdnu, denně má 4 hod přímé vyuč. povinnosti), vychází to tedy celkem když dopočtu přípravu na úvazek 26,66.
Teď mám problém s výkazem práce. Když měla plný úvazek, vykazovala každý den 6 hod přímé + 2 hod příprava.
Nyní má 4 hod přímé a 1,332 hod je příprava. To bude takto vypisovat výkaz práce? Nevím si s tím rady, nedělám mzdy dlouho, mám zkušenosti jen s plnými úvazky nebo polovičními, a od září tu budu mít ještě zkrácený úvazek 3 dny v týdnu, z toho jsem taky vedle. Umím úvazek vypočítat, ale jak vyplnit výkaz práce v tomto případě? Nemohl by mi sem někdo prosím vložit naskenovaný nějaký výkaz samozřemě bez jména, abych věděla, jaké děláte výkazy, jestli to tady vůbec děláme správně.
Když zadám do programu takovýto úvazek, tak mi to program právě rozpočítá (pokud pracuje všechny dny v týdnu) na denně 5,332 hodin. Moc prosím o radu a nějaký vzor. Předem děkuji. :cry:
susenka6688
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 08. lis 2011 15:56:35

Re: Snížený úvazek - jak zadáváte do programu

Příspěvekod jana01 » úte 03. črc 2012 12:57:19

Sušenko, a jaký máte program?
jana01
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. dub 2012 11:25:29

Re: Snížený úvazek - jak zadáváte do programu

Příspěvekod witty » úte 03. črc 2012 15:21:12

Nešlo by na výkazu práce mít každý třetí den 6 odpracovaných hodin, jinak po pěti? A koncem měsíce to doladit, aby součet hodin dělal celkový úvazek.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Snížený úvazek - jak zadáváte do programu

Příspěvekod susenka6688 » stř 04. črc 2012 9:37:22

Mám Avensio. Myslím, že je to dobrý program, ale u pedagogů si nevím rady. Když pracuje nepedagog na zkrácený úvazek, tak s tím nemám problém, zadám režim, kolik hodin pracuje v po, út, st atd. , ale u pedagogů nevím, protože když dopočtu přípravu, tak to vychází takto blbě. Myslela jsem, že se může úvazek zaokrouhlit na celé hodiny, ale byla jsem vyvedena z omylu, prý to musí být přesně. Program mi to rozpočítá do dnů, výplata se spočítá, ale jak mám říct pedagogovi, aby napsal výkaz?
Fakt nevím, co s tím.
susenka6688
 
Příspěvky: 47
Registrován: úte 08. lis 2011 15:56:35

Re: Snížený úvazek - jak zadáváte do programu

Příspěvekod witty » pon 09. črc 2012 8:01:53

My máme dvě asistentky pedagoga (prakticky doprovází postižené žáky po škole), ale vyučovací povinnost u nich neřeším... Jedna má 69% a druhá 78.64% úvazek. Máme na škole docházkový systém přes čipové karty a v měsíci prostě odpracují počet pracovních hodin dle úvazku a pokud mají více hodin, převedou se jim do náhradního volna. To si pak vybírají např. když jsou jejich postižení svěřenci nemocní nebo o vedlejších prázdninách. Jako výkaz/doklad o docházce mám elektronickou "píchačku".

Já bych výkaz dělala tak, jak jsem zde psala dříve. Během měsíce zaokrouhleně na celé hodiny nebo půlhodiny denně, a poslední den přesně tolik, aby součet hodin dělal to, co vám vyjde ve mzdovém programu jako počet odpracovaných hodin v tom kterém měsíci. V červnu bylo 21 dní, takže při úvazku vaší asistentky je to 112 hodin. Všechny pondělky a úterky po šesti hodinách, zbytek týdne po pěti, jen 29.6. 4 hodiny. Ve mzdovém programu to budete mít zadáno procenty, jak jste psala - čili 5,333 hodiny denně.
Kdo vám řekl, že docházka musí být napsaná přesně na minutu? Podle jakého předpisu? Dotyčný ať tedy vysvětlí, asistentce, jak má dělat výkaz. Vy jste také v práci někdy déle a pak si vyberete volno v čase, kdy se to hodí. Podstatný je celkový odpracovaný počet hodin v měsíci.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků