Pracovní řežim + vyplývající dovolená

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Pracovní řežim + vyplývající dovolená

Příspěvekod Lauralabra » stř 27. čer 2012 14:06:44

Dobrý den, prosím o radu.
Mám učitelku na pracovní režim PO+ST. V nadcházejících prázdninách bude čerpat dovolenou pouze pondělky a středy. Ale od září bude režim změněn na celotýdenní a tím pádem se ji i zvýší počet dní dovolené, které ale do konce následujícího roku - do června nestačí vybrat. Poradí mi někdo s touto situací? Můžu už teď udělat změnu, aby ji naskočilo klasických 40dní? Nebo to tak nelze udělat? Jo a taky, kdo chodí na kontrolu dovolených? Inspekce, nebo ÚP? Děkuji. Lenka
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: Pracovní řežim + vyplývající dovolená

Příspěvekod saba » stř 27. čer 2012 23:02:39

Lauralabra píše:Dobrý den, prosím o radu.
Mám učitelku na pracovní režim PO+ST. V nadcházejících prázdninách bude čerpat dovolenou pouze pondělky a středy. Ale od září bude režim změněn na celotýdenní a tím pádem se ji i zvýší počet dní dovolené, které ale do konce následujícího roku - do června nestačí vybrat. Poradí mi někdo s touto situací? Můžu už teď udělat změnu, aby ji naskočilo klasických 40dní? Nebo to tak nelze udělat? Jo a taky, kdo chodí na kontrolu dovolených? Inspekce, nebo ÚP? Děkuji. Lenka


Já bych to nechala od září. Předpokládám, že má i snížený úvazek, navýšení úvazku bude od září? A jedná se o PP na dobu určitou? Teď bych ji dala dovolenou po + st. Potom od září při plném úvazku má nárok na 4/12, leden až červen 20 dnů. Pro čerpání dovolené jsou i vedlejší prázdniny, nemusí mít samostudium. A pokud nevyčerpá, dovolená se proplatí. A při vázání mzdových prostředků, pokud vím, každá škola počítá každou korunu.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Pracovní řežim + vyplývající dovolená

Příspěvekod witty » čtv 28. čer 2012 10:00:01

Také bych to řešila od září, za letošek by měla mít asi 24 dnů, minimálně 14 vyčerpá o letních prázdninách (pokud bude do 4.7. a po 27.8. v práci). Takže zbytek bych jí dala na podzimní a zimní prázdniny.
Ta paní bude příští červen končit pracovní poměr? Kdyby nekončila, tak ty případné zbývající dny dovolené nějak "umoříte" časem. Jestli skončí, tak jí zbývající ŘD proplatíte - což vyjde školu stejně draho, jako kdybyste jí teď zvýšili úvazek a čerpala více dní dovolené letos o hlavních prázdninách.
Zatím se mi nestalo, že by někdo kontroloval dovolenou.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Pracovní řežim + vyplývající dovolená

Příspěvekod Lauralabra » čtv 28. čer 2012 14:38:39

Nebude končit, ale jestli jsem to všechno správně pochopila, tak se dovolená musí vybrat do června dalšího roku. V žádném případě se nesmí proplatit - pouze při ukončení PP. Tak jsem z toho teď opravdu jelen :roll: , ale dobrá. Řešit to budu až v září. Holky díky moc za radu :)
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: Pracovní řežim + vyplývající dovolená

Příspěvekod fany » pát 29. čer 2012 7:23:34

Do konce června musí zaměstnavatel určit čerpání - a to může být třeba až v prosinci. Takže NE čerpat, ale určit čerpání :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků