Rozdíl mězi změnou a dodatkem k pracovní smlouvě

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Rozdíl mězi změnou a dodatkem k pracovní smlouvě

Příspěvekod ivuše » stř 20. čer 2012 11:01:21

Zdravím kolegyně,
mám dotaz, v jakém případě používáte změnu a v jakém dodatek k pracovní smlouvě. Především u případů prodlužování PS, změny úvazků, nebo změny druhu práce - z učitelky na vychovatelku. Jaký je mezi změnou a dodatkem zjednodušeně řečeno rozdíl?
díky moc
ivuše
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:15:44

Re: Rozdíl mězi změnou a dodatkem k pracovní smlouvě

Příspěvekod refi » stř 20. čer 2012 11:51:51

dodatky děláme naprosto výjimečně, většinou používáme změnu. a rozdíl?
- dodatkem přidáváte něco k původní pracovní smlouvě, která se v žádném bodě nemění, pouze o něco navyšuje ... (u nás to kdysi před lety byl bod o zachování důvěrných informací nebo něco podobného)
- změnou měníte konkrétní údaje v původní smlouvě, označíte kterého bodu se změna týká a v čem a od kdy, případně do kdy, se změna datuje.

takto to chápu celé roky já, snad se příliš nemýlím ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Rozdíl mězi změnou a dodatkem k pracovní smlouvě

Příspěvekod ivuše » úte 03. črc 2012 11:49:10

Díky, já to taky tak chápu, jen jsem se chtěla ujistit, vedení mělo jiný názor :-)
ivuše
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 17. kvě 2011 11:15:44

Re: Rozdíl mězi změnou a dodatkem k pracovní smlouvě

Příspěvekod cokinka » stř 04. črc 2012 10:30:10

Já osobně si tedy myslím, že mezi dohodou o změně pracovní smlouvy a dodatkem není rozdíl. Někdo prostě používá dodatek a někdo změnu. Proč by v dohodě o změně pracovní smlouvy nemohlo být něco navíc, co v původní pracovní smlouvě nebylo? Pak je v tom akorát guláš něco jsou dodatky něco dohody o změnách. Já používám pouze dohody o změnách pracovní smlouvy a to co se v pracovní smlouvě mění popř. přidává, tak zvýrazňuju. Myslím si, že to špatně není, ale asi záleží na tom, jak si to každá personální v organizaci nastaví.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků