Snížení úvazku a další úvazek

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod alicef » pát 27. dub 2012 7:40:13

Dobrý den,
zaregistrovala jsem se na tyto a prosím Vás o radu. Pracuji na větší základce jako vedoucí Šj na plný úvazek na dobu neurčitou. Prý je málo finančních prostředků, ještě nějaké peníze prý ministr sebral a tak naše škola prý nevyjde. Zavolala si mě ředitelka, vysvětlila situaci a nabídla mi toto: sníží mi úvazek ved. Šj na 5 hod. denně a na 3 hodiny budu jako pomocná kuchařka. S penězi půjdu dolů, ale budu mít práci. A teď nevím, co mám dělat. Prosím poradit:
1) když nepřistoupím na snížení úvazku a další prac. poměr, dostanu odstupné nebo ne? Prý ne, když se moje místo zcela nezruší, je to pravda?
2) když to vezmu, řeším, co bude s dovolenou. Letošní mám ještě 23 dní, a když se mi rozdělí práce na dvě smlouvy, jak to bude s dovolenou. Kamarádka mi řekla, že v pp kuchařky budu mít stále 23 dní, ale jeden den dovolené pro mě bude jen 5 hodin (nyní jsem měla 8 hod). A když budu mít od června další PP, tak tam asi nebudu mít 23 dní dovolené, když mi začne až od června. A přes prázdniny nevaříme, teď mi dochází, jak to budu řešit, máme už zaplacenou zálohu na dovolenou.
Prostě je mi do pláče, mám čas do středy se rozhodnout, já vůbec nevím co mám dělat. Práce není, už mi je taky 49 let, kdo mě kde vezme? Moc prosím.
alicef
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. dub 2012 19:02:43

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod pavla ma » pát 27. dub 2012 9:21:37

ad a) pokud nepodepíšete změnu pracovní smlouvy na snížení úvazku je to důvod k ukončení pracovního poměru z organizačních důvodů a proto nárok na odstupné máte. Oni na Vaše místo můžou vzít někoho jiného, ale pouze na ten kratší úvazek.

ad b) Co se týká druhého pracovního poměru, budete mít novou smlouvu a každý se posuzuje zvlášť. tedy pokud budete pracovat od 1.6.2012 minimálně do konce roku, tak máte nárok na 7/12 což je 14,5 dne (možná 15 podle zaokrouhlení - počítala jsem z 25). Tím pádem je teoreticky možné dát dovolenou z obou činností v jeden termín. Nevím však, jak to máte na škole, kdy máte v kuchyni dovolenou a tak. Na zbývající dobu byste musela mít neplacené volno, příp. by Vám p. ředitelka musela zadat práci.
Jen Vám nikdo na novou smlouvu kuchařky nezaručí dobu neurčitou.

Není to jednoduché rozhodování, budu držet palečky, abyste se dobře rozhodla. hezký den.
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod refi » pát 27. dub 2012 10:36:13

alice, tato situace je bohužel i na jiných školách velice podobná. u nás už opravdu nevíme, komu co snížit, abychom vyšli, proto si naplňujeme fond odměn ze zisku, místo abychom tyto peníze dávali chybějící provozní peníze.
naše vedení se naštěstí rozhodlo letošní "vázání" peněz z důvodu krize přenést pouze na pedagogické platy s tím, že nám nepedagogům se snižovalo loni a podstatně více. ale řeknu vám, že vzhledem k tomu, že do těchto věcí opravdu vidím jako ekonom ve škole nejlíp, vím, že vedení už opravdu neví kudy kam a nemůže to nijak ovlivnit. chod školy musí zajistit a peníze na něj nejsou a nejen to, nejsou ani dostatečné limity pracovníků.
není možné u vás najít nějaký jiný zdroj peněz, ze kterého by se nějaký nepedagog platil a nečerpal peníze ze státního rozpočtu?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod Alme » pát 27. dub 2012 13:11:27

Dobrý den, dotaz pro pavla ma. Najdu někde v zákoně oporu pro ukončení PP zaměstnankyně, u které naopak potřebujeme zvýšit úvazek a ona nesouhlasí? Je to také důvod k ukončení PP z organizačních důvodů? Děkuji a přeji hezký víkend
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod alicef » pát 27. dub 2012 13:30:52

Děkuji za rady a sympatie. Jsem z toho úplně vykolejená, pořád na to myslím. Volala jsem na linku úřadu práce, ale řekli mi tam, že pokud se moje místo úplně neruší, jen se snižuje úvazek, tak že nemám nárok na odstupné. Jak to tedy je?
alicef
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26. dub 2012 19:02:43

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod saba » ned 29. dub 2012 23:33:54

Na odstupné určitě nárok máte jak píše pavla ma. Když nepodepíšete změnu obsahu prac. smlouvy (čož je vždy dohoda dvou stran), vaše smlouva se ruší a potom může nastoupit za jiných podmínek nový zaměstnanec.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod pavla ma » pon 30. dub 2012 8:22:03

Alme píše:Dobrý den, dotaz pro pavla ma. Najdu někde v zákoně oporu pro ukončení PP zaměstnankyně, u které naopak potřebujeme zvýšit úvazek a ona nesouhlasí? Je to také důvod k ukončení PP z organizačních důvodů? Děkuji a přeji hezký víkend


Podle mne je to stejná situace, jen opačný důvod. Mějte se hezky. Pavla
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod nono » čtv 10. kvě 2012 13:07:36

alicef mohu prosím vědět kolik máte strávníků - dětí (žáků) ? a kolik kuchařek ?
předem děkuji
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Snížení úvazku a další úvazek

Příspěvekod DanaS » čtv 10. kvě 2012 19:22:30

píšu jen svůj názor, zastupuji jen za mateřškou na pozici ekonoma a situace je opravdu pro vedení hodně složitá a přistupuje se k šetření kde se dá všude. Já osobně bych neuvažovala a nabídku bych vzala, lépe pracovat na celý úvazek i když za menší peníz než být na pracáku. Vím o čem mluvím a po návratu z mateřské mne to asi nemine. Situace je složitá všude, já pořád doufám (že se se něco změní a vázání pustí, že nový ministr to vyřeší jinak přestože jsem jinak pesimista). Jinak držím palce, ale je to složizá situace i pro vedení(pro ně to je taky těžké, možná ještě těžší než si umíte představit-pracovala jsem ve firmě, kde se propouštělo několik let a když jsem byla na pozici zástupce vedoucí, byly to pro mne jedny nejtěžších situací a probdělých nocí)
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků