Pracovní poměr na dobu určitou a mateřská

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Pracovní poměr na dobu určitou a mateřská

Příspěvekod evik65 » stř 25. led 2012 10:29:54

Prosím o pomoc při řešení následující problematiky. Pracovnice má sjednánu smlouvu na dobu určitou do 31. 7. 2012. Před týdnem podstoupila umělé oplodnění, zatím se neví, s jakým výsledkem, zda skutečně se těhotenství ujme. Předpokládáme, že v případě, že ano, bude mít pracovnice rizikové těhotenství a bude až do konce prac. poměru (případně do nástupu na MD) na neschopence. V souvislosti s tímto nás zajímá:
1) Pracovní poměr bude ukončen regulerně k 31.7.2012 ? Bez ohledu na její zdravotní stav?
2) Pracovnice si pravděpodobně nestihne vybrat dovolenou, na kterou jí vznikne nárok, ikdyž těch dnů nejspíš moc nebude, pokud nebude pracovat. Dojde k automatickému proplacení tohoto nároku při skončení PP ?
3) Jak je to se soc. poj a ochrannou lhůtou? Ona bude potřebovat fin. prostředky (řádná mateřská dovolená - 28 týdnů) , kdo jí je bude vyplácet, když už nebude u nás zaměstnaná? Nový zaměstnavatel si ji nejspíš (co by těhotnou) na krk neuváže .Domnívám se, že OSSZ. Potvrdí mi moji úvahu někdo ?
4) Pokud vás ještě něco napadne v souvislosti s touto problematikou, něco, na co jsem se zapomněla zeptat, tak mi to sem prosím napište.
Moc děkuji za odpověď
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: Pracovní poměr na dobu určitou a mateřská

Příspěvekod jojo1 » pát 24. úno 2012 15:18:25

1. ano - skončí sjednaným dnem.
2. ano, vznikne-li nárok na dovolenou - při skončení je povinnost nevybranou proplatit.
3. Bude-li po skončení PP marodit, nemocenskou platí OSSZ.
jojo1
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát 23. črc 2010 9:07:09


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků