Pracovní smlouva uzavřená před 1.1.2012

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Pracovní smlouva uzavřená před 1.1.2012

Příspěvekod Samantha » úte 10. led 2012 10:30:34

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně prac. poměrů podle nového ZP.
1) Koncem prosince nám onemocněla kuchařka ze ŠJ, šla na operaci, teď v lednu jde na další a pak bude mít lázně a prostě to bude asi na půl roku. Do vánoc jsme to nějak zvládli ale od ledna musíme přijmout kuchařku. Sehnali jsme paní na zástup, PP jsme s ní uzavřeli ještě 21.12.2011 s nástupem do práce 3.1.2012. Ve smlouvě jsme uvedli, že jde o zástup za prac. neschopnost paní XY. Jelikož k podpisu smouvy došlo ještě v roce 2011, kdy platila stará pravidla, je to tak dobře? Nemáme v této smlouvě uveden termín do kdy trvá PP. :?
2) Máme ve škole 3 učitele, kteří mají smlouvy z roku 2011 nebo 2010 a jsou uzavřeny také jako zástupy za MD a RD tří učitelek. Mám tyto smlouvy nějak předělávat nebo to běží po staru?
3) Když mi někdo onemocní a musím vzít někoho na zástup, jak mám formulovat tuto smlouvu, když nevím, jak ten dotyčný bude dlouho marodit?
Na školení jdu až koncem ledna a nechci udělat nějako botu? Nemáte někdo výklad k problematice nového ZP?
Moc děkuji předem. :)
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Pracovní smlouva uzavřená před 1.1.2012

Příspěvekod saba » úte 10. led 2012 10:56:01

Dobrý den,
1) zastupující kuchařka - PP po dobu nemoci paní xx, tím je vyčerpána jedna doba určitá, s touto zastupující kuchařkou můžete už prodloužit nebo nově uzavřít smlouvu už jen 2x (nejdéle na 3 roky), jinak je PP trvalý, toto se ruší po 3 letech
2) výjimky u zástupů i za MD jsou zrušeny, neběží postaru, prodloužení v letošním roce se počítá už jako druhé (první bylo v předcházejících letech)
3) totéž platí i u jiných zástupů, i když vezmete např. kuchařku na týden, za měsíc opět na týden, máte vyčerpaná dvě prodloužení atd.

Takto se postupuje u všech smluv na dobu určitou, sezónní práce. Je to docela nepraktické, právě ten krátkodobý zástup kuchařky, která zná vaše prostředí kuchyně, je vždycky lepší než úplně nová pracovnice. Bohužel.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 45 návštevníků