Práce při rodičovské dovolené - změna smlouvy

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Práce při rodičovské dovolené - změna smlouvy

Příspěvekod Neználek » pon 19. pro 2011 11:58:58

Dobrý den,
paní učitelka je na rodičovské dovolené se dvěma dětmi, jako den návratu do zaměstnání po skončení RD uvedla datum 31. 8. 2012. Učila na 2. stupni, má na to i aprobaci. Nyní bychom od ledna 2012 potřebovali, aby se vrátila do práce na 2 dny v týdnu, ale učila by ve "speciální třídě", kterou tu máme zřízenou na nižším stupni (pro dědi do 5. třídy) Nyní jsem z toho trochu zmatená. Před odchodem na MD a RD pracovala na plný úvazek a smlouvu má z roku 2004 na "třídní učitel" ? na dobu neurčitou. Je to smlouva dělaná mojí předchůdkyní. Práci, kterou by měla od ledna 2012 vykonávat je také učitelka, ale ve speciální třídě a na nižším stupni.
Jsme základní škola a všichni mají smlouvy na "učitel/ka základní školy". Kromě běžných tříd tu máme jednu speciální třídu do 5. třídy, je tam pár dětí s různými problémy. Stávající učitelka má smlouvu na "učitelka základní školy" a požádala o snížení úvazku na polovinu, tak to musíme nějak doplnit a vedení napadlo, že by mohla vypomoci tato učitelka na RD. Jak to vyřešit. Museli bychom jí tedy udělat změnu smlouvy, snížit úvazek, ona s tím souhlasí, potřebuje peníze.
Od 2012 už ani nebude problém s tím, na jak dlouho dát děti do školky. Ale až by paní chtěla dělat na plný úvazek, tak to může být problém nebo ne? Nějak jsem z toho "jelen".
A ještě by mě zajímalo, jak děláte smlouvy, uvádíte tam vysloveně že jde o učitele na 1. nebo na 2. stupni? Moje předchůdkyně mi řekla, že tam mám dávat jen učitel, aby mohli v případě potřeby zaskočit na nižším stupni. V programu to mám samozřejmě rozlišené na učitele na 1. a 2. stupni podle klasifikace zaměstnání. Tak nevím, co je dobře. Poradíte mi prosím?
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků