Evidence pracovní doby

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Evidence pracovní doby

Příspěvekod Falout » ned 20. lis 2011 22:25:14

Dobrý den všem - jsem tu zcela poprvé, začínám jako účetní na střední škole. Můžete mi poradit, jakým vhodným způsobem splnit zákonnou povinnost evidence pracovní doby (ne docházky) u zaměstnavatele? A to u pedagogů i nepedagogických pracovníků. Děkuji velmi za odpověď.
Falout
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. lis 2011 21:12:13

Re: Evidence pracovní doby

Příspěvekod Míla2 » pát 02. pro 2011 13:49:49

Dobrý den, jsme ZŠ, pracovní dobu evidujeme takto: příchod a odchod do školy je zaznamenán v docházkové knize zvlášť vedené pro Pp a Np školy, zvlášť pro školní jídelnu. Každý zapíše čas příchodu a odchodu, ev. přerušení prac. doby (pokud je mimo budovu, tj. pochůzky na úřady, do banky, drobný nákup, k lékaři..atd, dále zde musí doplnit i nepřítomnost z důvodu nemoci, dovolené, svátků..) a podepíše se (denně, provádí se namátkové kontroly). Na konci měsíce jako podklad pro výpočet mezd a ZÁROVEŇ jako evidence pracovní doby každý pracovník vyplní list EVIDENCE PRACOVNÍ DOBY, který koresponduje s docházkou, zde uvede odpracovanou dobu po dnech, neodpracovanou upřesní: dovolená, nemoc, náhr.§, atd. . Pedagogičtí pracovníci uvádí odpracovanou dobu každý den dle svého úvazku rozdělenou na přímou a nepřímou činnost, ev. doplnění do úvazku, nadúvazkové hodiny, čerpání dv. sv, §, ale i Evropské peníze ( v rámci projektu).Tento list podepíše pracovník a potvrdí po kontrole nadřízený dle Organizačního řádu ( u nás THP podléhají ředitelce školy, provozní pracovníci zástupkyni řed., pedagogičtí pracovníci školy a družiny stat. zástupkyni řed. , pracovnice jídelny vedoucí jídelny. Tyto listy po kontrole dostává ke zpracování Pamúčetní (mzdy). Tyto listy máme založeny po měsících a pořadačích, úložní doba dle Směrnice o archivaci. Snad je vše dostatečně srozumitelné.Míla2
Míla2
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30. lis 2011 13:23:35

Re: Evidence pracovní doby

Příspěvekod anieta33 » pát 10. úno 2012 13:06:38

Jasné to je, ale také docela náročné na čas. Jsme malá škola a já jsem na tuto činnost vlastně úplně sama. Každý pedagog chodí do školy a ze školy podle svého rozvrhu, zbytek někdo dělá spíš ve škole, někdo spíš doma. Toto ale nezkontroluji, kolik času se práci věnoval doma. Potřebovala bych co nejjednodušší formulář, který by si každý vyplňoval sám za daný den a po měsících mi odevzdával, sama nevím, jak by takový formulář měl vlastně vypadat.
A s tou prací doma souvisí ještě jedna otázka... Když pedagog napíše, že pracoval denně 8 hodin, ale z toho 4 třeba dělal doma (to je jedno co) a zraní se, bude se přece posuzovat tento úraz jako pracovní, protože bude mít napsáno, že v té době pracoval. V evidenci PD přece nemůžeme rozdělovat, kde kterou hodinu pracoval, jestli na pracovišti nebo doma nebo ano? Zákoník práce na toto zrovna moc nepamatuje, píše se tam jen: "Zaměstnavatel je povinen vést u jednotlivých zaměstnanců evidenci s vyznačením začátku a konce odpracované směny". No a směna je dle mého to celé, přesněji, tolik hodin, kolik za týden opravdu odpracoval (ať už doma nebo na pracovišti). Ach jo, mám v tom hokej...
anieta33
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 04. bře 2009 9:32:13


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron