Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod Neználek » čtv 03. lis 2011 14:56:34

Dobrý den,
pracuje u nás na poloviční úvazek paní jako uklízečka, má středoškolské vzdělání. Od prosince 2011 se změní její pracovní zařazení, bude pracovat taktéž na poloviční úvazek jako vychovatelka v ŠD, tedy pedagogický pracovník.
Stačí provést změnu smlouvy, kde se uvede změna pracovního zařazení, její úvazek, nebo se musí smlouva na uklízečku ukončit a udělat nová smlouva?
Dále nevím, jak to bude s průměrem na náhrady. Nyní je ve 2 plat. třídě a pak bude v 8. platové třídě. Mám jí vypočítat průměr na náhrady podle nového zařazení? Jaký je správný postup? Moc děkuji za radu. :)
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod Neználek » stř 09. lis 2011 15:52:31

Protože mi nikdo neodpověděl, napsala jsem dotaz našemu školiteli z krajského centra vzdělávání, je to právník.
Odpověděl mi toto:

"Protože se mění podstatné náležitosti pracovní smlouvy, zejména druh práce, výše nároku na dovolenou atd. atd., doporučuji ukončit stávající pracovní poměr a navázat nový novou pracovní smlouvou. I když vše lze řešit i dohodou o změně pracovní smlouvy.
Pokud uzavřete novou pracovní smlouvu, bude nastavován průměr pro náhrady mezd při případných překážkách v práci z nového (nebo pravděpodobného) výdělku. Pokud byste uzavřeli dohodu o změně pracovní smlouvy, náhrady platu při překážkách v práci by se počítaly dle mého mínění z rozhodného období, tj. výdělku předcházejícího změně pracovní smlouvy. Tím byste dle mého názoru tuto zaměstnankyni poškodili, a to v rozporu s ustanovením § 14 odst. 1 zákoníku práce, který říká, že výkon práv a povinností vyplývajících z pracovněprávních vztahů nesmí bez právního důvodu zasahovat do práv a oprávněných zájmů jiného účastníka pracovněprávního vztahu a nesmí být v rozporu s dobrými mravy. Takže - nedoporučuji.
Pro úplnost uvádím, že vše kolem problematiky průměrného výdělku naleznete v § 351 a násl. zákoníku práce."

Takže teď bych měla stanovisko právníka, zároveň vedoucího ekonomického úseku KCVJŠ. Ale .....
Paní má dvě děti, už měla za dobu, kdy u nás pracuje (od března 2011) 2x ošetřování na děti, jednou byla sama nemocná skoro 3 týdny, pokud tedy ukončím stávající prac. poměr a udělám nový, nebude to mít nějaký vliv na něco, sama nevím na co, ale mám takový nějaký divný pocit. To by znamenalo také novou zkušební dobu? Odpoví mi někdo nebo alespoň bych ráda slyšela názor ostatních. Děkuji.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod refi » stř 09. lis 2011 16:27:07

přemýšlela jsem stejně, jako váš právník, ale protože jsem si tím nebyla jistá, nepsala jsem nic. pokud tedy dáte novou pracovní smlouvu, zkušební doba je čistě na organizaci,jakou si stanovíte. protože už to pro vás není nový zaměstnanec, i když má novou smlouvu, můžete od zkušební doby upustit. na druhou stranu bude vykonávat jinou práci, ve které se třeba neosvědčí a zkušební doba by vám mohla pomoci s vyřešením situace. nenapadá mě žádná situace, kdy by mohla být novou smlouvou poškozena :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod sucharda » čtv 10. lis 2011 9:14:38

Hezký den,
nevím jestli tomu dobře rozumím. My máme běžně zaměstnance, kteří mají půl úvazku pracovní poměr jako nepedagog (u nás třeba správce sítě) a půl úvazku jako pedagog ( učitel odb. předmětů). Začínal jako nepedagog- správce sítě s polovičním úvazkem a když začal učit tak jsme mu jen udělali novou pracovní smlouvu jako učitel odb. předmětů. U obou pracovních poměrů jsou jiné platové nároky, nároky na dovolenou atd. Nevidím žádný problém v tom, když jí necháte běžet pracovní smlouvu jako uklizečka půl úvazku a sepíšete s ní smlouvu jako vychovatelkou. Nároky z obou pracovních poměrů se posuzují samostatně. Obzvlášt je to znát u dovolené. Pak s tím není žádný problém. Máme několik zaměstnanců, kteří mají dva prac. poměry jako pedagog a nepedagog.Pokud onemocní, tak se náhrady počítají z obou pracovních poměrů samostatně. Myslím, že tím není nijak poškozena.
sucharda
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 29. zář 2010 14:20:19

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod Neználek » čtv 10. lis 2011 10:10:48

Děkuji refi za názor, také jsem přemýšlela, v čem by paní mohla být poškozena ukončením smlouvy, na nic jsem nepřišla, naopak na tom bude lépe s novou smlouvou, bude mít lepší průměr na náhrady, tak to asi tak udělám.
Pro suchardu: asi jsme si nerozuměly, paní nebude mít plný úvazkek (půl jako uklízečka a půl jako vychovatelka), bude mít stále poloviční úvazek, ale stane se z uklízečky jen a pouze vychovatelkou.
Ale oběma děkuji za názory.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod sucharda » čtv 10. lis 2011 13:00:21

Někdy se zadaří, něčetla jsem pořádně. :? :oops:
sucharda
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř 29. zář 2010 14:20:19

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod Neználek » pát 18. lis 2011 12:02:44

Ještě potřebuji k danému tématu poradit. Pokud ukončím PP uklízečky a zadám nový od 1.12. jako vychovatelka, musím také ukončovat a znovu přihlašovat na OSSZ a zdrav. pojišťovně? U pojišťovny je to asi jedno, tam bych to nechala, ale u OSSZ bych to asi měla udělat, protože kdy by paní marodila, tak se tam píše počátek PP od a to by jim pak asi nesouhlasilo, ne ?
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Změna pracovní smlouvy - zařazení pracovníka

Příspěvekod marmart » pát 18. lis 2011 13:07:16

Posílám vyjádření ČSSZ (vyjmuto ze všeobecných zásad):
Hlášení OSSZ.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků