Přepočet dovolené

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Přepočet dovolené

Příspěvekod cokinka » stř 26. říj 2011 12:35:39

Dobrý den, ráda bych se pouze ujistila, zda uvažuji správně. Máme zaměstnankyni, která od 1. 10. 2011 bude vykonávat na 0,75% úvazku vychovatele a 0,25% úvazku sociálního pracovníka. Musím ji ale přepočítat dovolenou. Z úvazku vychovatele ji náleží 40 dní a z úvazku sociálního pracovníka 25 dní dovolené. Když ji přepočítám dovolenou dle jednotlivých úvazků celková výměra dovolené bude činit 36 dnů (30 dnů vychovatel a 6 dnů sociální pracovník)? Uvažuji správně pokud počítám celoroční nárok?
Co se týká nároku do konce roku 2011, tak jsem spočítala, že ji náleží 39 dní dovolené (do 9 měsíce je nárok 30 dní a od 1.10. je to 7,5 dne vychovatel a 1,5 dne sociální pracovník)?
Zaměstnankyně má nárok ještě na 5 dní dodatkové dovolené, která se ji nijak nebude krátit. Koukněte se prosím na ty moje výpočty děkuju mockrát.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod witty » čtv 27. říj 2011 0:06:35

Chápu to dobře, že do 30.9. dělala paní vychovatelku a od 1.10. má stále jednu pracovní smlouvu na "kumulovanou funkci"?? Nebo má původní smlouvu sníženou na 75% a další smlouvu na 25% ??
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod cokinka » čtv 27. říj 2011 9:49:23

Bude mít stále jednu pracovní smlouvu s kumulovanými funkcemi vychovatelka a sociální pracovník.
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod witty » pát 28. říj 2011 16:50:52

Matematicky spočteno je to dobře, ale nevím, jak se na to bude tvářit případná kontrola (asi by to zajímalo jen úřad práce...), s takovou kombinací funkcí s rozdílným nárokem na dovolenou jsem se ještě nesetkala. Průhlednější by byly dvě pracovní smlouvy.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod fany » pon 31. říj 2011 8:41:54

Pokud má jednu pracovní smlouvu, bude mít nárok na celoroční výměru jakožto pedagogický pracovník,čili 40 dní. Zrovna tak je to s platem, pokud je kumulovaná funkce, zařazení se odvíjí od nejnáročnější práce.V obou případech by bylo něco jiného, kdyby měl zaměstnanec 2 pracovní smlouvy. Pak by se každá práce posuzovala zvlášť, ale při jedné pracovní smlouvě to nelze. To je můj názor, pokud si některá z vás radilek myslí něco jiného, reagujte prosím :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod sonajda » pon 31. říj 2011 8:46:44

fany, souhlasím... přesně tak!! :thumbs up:
P.S. raději bych volila variantu dvou samostaných prac.poměrů!!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod hanna » pon 31. říj 2011 10:06:35

Cokinka, já myslím, že pokud paní dělala dosud na úvazek 1 vychovatelku a ve smlouvě měla uveden druh práce "vychovatelka", je možné jí změnit druh práce jen změnou prac. smlouvy, a to oboustranně, ne jen zaměstnavatel. Pak by měla mít jednu smlouvu na úv. 0,75 coby vychovatelka a druhou PS na úv. 0,25 jako soc. prac. A každý prac poměr se posuzuje samostatně, takže i výpočet nároku dovolené se od 1.10. vypočte samostatně pro každý druh PP. Já bych to takto určitě vedení doporučila (pokud bych se o tom samozřejmě dozvěděla) a myslím, že je to správně. Protože určitě má v každé prac. pozici rozvrh prac. směn.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod refi » pon 31. říj 2011 12:04:05

když jsem to narychlo spočítala, jednotlivé nároky za různé pracovní pozice máte spočítány dobře, nicméně čerpání musíte sledovat odděleně, tzn. nesčítat!!! jak už vám tu přede mnou psali, je třeba vést u obou zaměstnání samostatný pracovní rozvrh, výkaz či jakkoliv to u vás máte a zadávat dovolenou za každý druh zaměstnání zvlášť.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod cokinka » úte 01. lis 2011 9:22:57

Tak teď jsem z toho úplně zmatená....co by to ale pro ni znamenalo, kdybych ji udělala dvě pracovní smlouvy? Nepokazila bych ji průměry na dovolenou, nemocenskou, atd? Co se týká vykazování dovolené a výkazů práce, tomu jsem se právě chtěla vyhnout jednou pracovní smlouvou, ať nemusí zaměstnankyně dělat dva výkazy práce, dvě nemocenské, dvě dovolené atd. Proč bych měla v rámci jedné pracovní smlouvy dělat všechno dvakrát? Já třeba jako personalista dělám kromě toho ještě vnitřní kontrolu a nevykazuju si nic dvakrát, nebo naši vedoucí jednotlivých služeb taky dělají vedoucí a zároveň soc. pracovníky. Co se týká té dovolené, tak jsem to původně chtěla taky vyřešit tak, že bych ji nechala celoroční nárok na dovolenou 40 dní dle náročnosti práce, ale na tom školení mi právě paní Ing. Chládková řekla, že to mám přepočítat, tak teď fakt nevím. To je ale zapeklitý případ co?
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod sonajda » úte 01. lis 2011 9:39:27

cokinko, problém je jeden jediný... paní je ped.pracovníkem pro jednu práci a neped.pracovníkem pro práci druhou...
Budete sice hodná, že nechcete zaměstnanci přidělávat práci s tím, že by si vypisovala dvoje prac. výkazy - ale budete jen tak dlouho hodná, než Vám to napadne kontrola |:-(|
Nevidím důvod, proč nesepsat dvě smlouvy - bylo by to určitě čistější.... P.Ing. Chládková Vám je nedoporučila???
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod cokinka » úte 01. lis 2011 9:55:23

Říkala, že dvě pracovní smlouvy jsou řešení, ale také říkala, že není nic proti ničemu, když ji to zahrnu v rámci jedné pracovní smlouvy. A když bych ji udělala dvě pracovní smlouvy, jaký by tam prosím pak byl nárok na dovolenou?
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod cokinka » úte 01. lis 2011 10:26:50

Ještě jsem to konzultovala s kolegyní, která kdysi dělala personalistku a ta mě přivedla ještě na jednu myšlenku. Zaměstnankyně má nárok na 25 dní dovolenou. Vzhledem k tomu, že je pedagog, tak místo 25 dní má o 15 dní dovolené více tedy 40 dní. Takže prý nemám počítat dovolenou zvlášť z úvazku pedagoga i úvazku vychovatele, ale pouze pokrátit ten 40ti denní nárok o 0,25 (což představuje úvazek sociálního pracovníka). Vznikne ji tedy nárok na 30 dní dovolené. Myslím, že to má také logiku co myslíte?
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod refi » úte 01. lis 2011 10:51:48

vy můžete mít i jednu pracovní smlouvu, kde uvedete dvě různé pracovní pozice, i když .... já bych to takto nikdy nedělala :) ale co rozhodně musíte!! - vést každou pozici ve mzdovém programu odděleně, tzn. rozdělit jí část úvazku na ped a část na neped, tomu se prostě nevyhnete, jinak to máte špatně a nároky na dovolenou budete mít také špatně. v docházce si takovéto lidi vedu také na dvou řádcích.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod quicki » úte 01. lis 2011 11:52:24

Já mám něco podobného....zaměstnankyně je na půl úvazku správní a na půl pedagogický zaměstnanec. Má dvě pracovní smlouvy, dodává každý měsíc dva pracovní výkazy, vše má dvakrát...
Opravdu je lepší to rozhodit na dvě smlouvy a vše vykazovat zvlášť. Ve vemě ji mám kmenově jako správní a jako další činnost pedagoga a vše mi program sám krásně spočítá.
V případě, že by úvazek byl rozdělený na 0,75 pedagog a 0,25 pedagog, tak bych potom volila jednu pracovní smlouvu, ale v tomto případě určitě dvě. Nikdy bych nesčítala hrušky s jabkama.
Nehledě na rozdělený rozpočet pedagog x nepedagog, jak ve financích, tak v úvazcích.
quicki
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 26. led 2011 10:32:00

Re: Přepočet dovolené

Příspěvekod cokinka » úte 01. lis 2011 14:25:18

Děkuji, myslím, že ji tedy dám dvě pracovní smlouvy a zadám ji do programu dvakrát, asi to tak bude pro všechny lepší. :)
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Další

Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků