Peníze EU Šablony a financování učitelů

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod Lena » pon 10. říj 2011 7:31:06

Dobrý den, prosím o radu: máme s učitelem uzavřenou dohodu na projektového manažera - tvorba DUMu a nevím jestli v P1-04 v odd.VII má být jeho odměna z dohody na pedagogických nebo nepadagogických prac. když je projektový manažer.
Lena
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 05. bře 2009 10:59:25

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod hortma » pon 10. říj 2011 8:54:27

Nevím co je tvorba DUMu, ale já dávám projektového manažera do nepedagogů a tvůrci pomůcek jsou v pedagogických.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod refi » pon 10. říj 2011 9:11:10

šablony sice teprve mít budeme, ale přesto se zapojím do diskuze. že je manažer (jakýkoliv) nepedagog je asi jasné, ale mi přijde, že i tvůrci pomůcek by měli být nepedagogové. nevykonávají přece žádnou vzdělávací a výchovnou činnost jestli tomu dobře rozumím? je to třeba jako někdo, kdo ve firmě vytváří pomůcku pro školství a škola ji pak používá? potom ani ten v té firmě přece není pedagog, i když vytváří pomůcku pro výuku. ráda bych v tom taky měla jasno, za chvíli to budu řešit i u nás.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod hortma » pon 10. říj 2011 9:26:51

Taky jsem si myslela , že tvůrce pomůcek je nepedagog, ale by mně řečeno že ne. V dohodě mají toto: Tvůrce pomůcek pracuje v týmu s metodikem, vytváří přípravy a digitální podklady pro výuku , využívá ICT. Pod vedením metodika realizuje klíčové aktivity, ověřuje postupy a hodnotí výsledky.
Takže je to učitel který vytváří pomůcky a zároveň je používá při výuce.
Jestli je to správně nevím, ale takhle to funguje u nás. Budu jen ráda, že se k tomu vyjádří ještě někdo další.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod Janina1 » pon 10. říj 2011 22:23:22

... a je nutné u tohoto projektu OPVK 1.4. (UZ 33123) rozlišovat pedagogy a nepedagogy? Vždyť to, až na nás účetní, jsou pedagogové? V příručce jsem si nikde nevšimla, že bych to musela rozlišovat. Členění mezd chce kraj snad jen pro dotace NIV na mzdy. Nevím, třeba mi někde něco uniklo. Mzdy z grantu budeme mít od 10/2011, ale nad členěním pedagog-nepedagog jsem nepřemýšlela, brala jsem to jednoduše : účetní = nepedagog, ostatní = pedagog. Mám zase nad čím přemýšlet... :x
Janina1
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte 26. říj 2010 9:23:59

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod hortma » úte 11. říj 2011 8:19:09

Rozlišení pedagog - nepedagog je potřeba do výkazu P1-04, oddíl VII.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod vrspa » úte 06. pro 2011 12:07:21

Také by mě tedy zajímalo, když zadáte do VEMY dohodu o provedení práce pro pedagoga, co vytváří materiály k výuce, vyplňujete v kolonce kód povolání a kategorie pracovníka co??? |:-(| Nemá některá z Vás v tom jasno?
vrspa
 
Příspěvky: 65
Registrován: pon 15. úno 2010 10:03:54

Re: Peníze EU Šablony a financování učitelů

Příspěvekod Čelakovská » úte 06. pro 2011 15:24:59

Prostředky čerpané z EU peníze školám vykazujeme zvlášť za pedagogy i nepedagogy - v P1 04,odd.VII. Navíc nám ještě zřizovatel posílá k P1-04 tabulky, kde vykazujeme čerpání státního rozpočtu a OON /včetně všech různých projektů/ rozdělené na pedagog. a nepedagog. pracovníky.
My máme jako nepedagogy manažery projektu /ekonomický, mzdový, technický a projektový/, ale DUM /digitální učební médium/zpracovávají pedagogové, na zpracování DUM nebo prac.listů nemáme uzavřené dohody, ale dáváme za to odměny /výše odměny za DUM a PL je stanovená v dodatku k vnitřnímu předpisu/ a tyto odměny vykazujeme v P1-04 v pedagogických pracovníkách.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků