zkrácený úvazek a práce nad jeho rozsah

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

zkrácený úvazek a práce nad jeho rozsah

Příspěvekod pelča » sob 03. zář 2011 12:07:35

prosím všechny chytré hlavičky,
pracuji sice jako mzdová účetní a personalista /zkrácený úvazek na 4 hod. denně/, ale přesto si nevím dost dobře rady se svým problémem... Již od začátku roku mám zaplacenou dovolenou na září (jasně, že po výplatách, kdo by to za mě dělal :lol: )a ta je řádně zanesena v plánu dovolených na letošní rok.
Nyní si pan ředitel usmyslel, že na tuto dovolenou pravděpodobně nebudu moci nastoupit, protože se vyskytly naléhavé pracovní úkoly. Já osobně si myslím, že jsem schopna tyto úkoly splnit ve své řádné pracovní době , on je naopak přesvědčen, že nikoliv (ředitel má vždy pravdu :D )a sdělil mi, že tyto úkoly budou vyžadovat moji práci přesčas (ovšem z právního hlediska se o přesčas jednat nemůže, když mám zkrácený úvazek). Nemám s prací navíc problém, jen jsem ředitele upozornila na skutečnost, že budu chtít za práci navíc čerpat náhradní volno (peníze žádat nemůžu, rozpočet je rozpočet :D ) a on mi odsekl, že to se ještě uvidí a ať si uvědomím, že na dovolenou mě pustit nemusí...upozorňuji, že mým přímým nadřízeným on není!
Odnesly to moje nervy, a možná i moje rodina, protože se všichni k moři těsí :( .
Jak se můžu bránit? Máte s takovou situací některá zkušenosti?
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31

Re: zkrácený úvazek a práce nad jeho rozsah

Příspěvekod jolana » sob 03. zář 2011 16:56:57

Pokud není vaším přímým nadřízeným..obejděte ho a zajděte si nechat podepsat dovolenku od svého přímého nadřízeného a pak se řiďte.. http://finance.idnes.cz/zrusi-li-vam-fi ... stnani_hru ...v okamžiku podpisu máte doložitelný důkaz, že organizace souhlasila s nástupem na dovolenou..ústní dohoda je špatně prokazatelná a nevím, zda aby stačil plán dovolených jako *důkaz* souhlasu organizace..doporučuju především klidnou ústní dohodu
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: zkrácený úvazek a práce nad jeho rozsah

Příspěvekod pelča » ned 04. zář 2011 11:44:57

děkuji, je to přesně tak, tak se píše v uvedeném článku...vše pouze "per huba", dovolenku zpravidla vypisujeme těsně před nástupem, nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že to nebude fungovat...zkrátka vše je jednou poprvé...moje přímá nadřízená mi problém s podepsáním dovolenky dělat nebude, odjíždí totiž ve stejném termínu na stejnou dovolenou jako já... a v tom bude asi ten hlavní problém. Ještě jednou díky :)
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků