DPP a prohlášení

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

DPP a prohlášení

Příspěvekod .,adelka,. » pát 05. srp 2011 10:21:50

Dobrý den,
řeším stejný problém jako už mnoho lidí tady.1.8.2011 jsem nastoupila na brigádu na DPP a zjistila si, že mám nárok na slevu na dani. Proto jsem si zašla na Finanční úřad pro prohlášení. Jenže nevím, jestli mám to správné: PROHLÁŠENÍ POPLATNÍKA DANĚ Z PŘÍJMU FYZICKÝCH OSOB ZE ZÁVISLÉ ČINNOSTI A Z FUNKČNÍCH POŽITKŮ? A dále bych ještě potřebovala poradit s vyplněním kolonek:
-Prohlášení podepisuji pro plátce - rozumí se tím firma, která mě zaměstnává?
-hned první odstavec, zda uplatňuji-neuplatňuji za období.. - nevím, co mám napsat a co škrtnout.
-a pak nevím, co mám dál vyplnit, když nestuduji, nemám dítě, nemám manžela, nejsem na ÚP a nikde jinde jsem toto prohlášení nepodepisovala...
Prosím poraďtě - nemám tyto formuláře ráda...
.,adelka,.
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. srp 2011 14:12:12

Re: DPP a prohlášení

Příspěvekod fany » pát 05. srp 2011 10:45:39

adelko,prohlášení máte správné, ale měl vám ho předložit zaměstnavatel, to je jeho povinnost - ne vaše.Plátce je firma, která vás zaměstnává. Uplatňujete na zdaňovací období 2011 (měsíce nepíšete) a pak vyplníte až na straně 2 kolonky: na zdaňovací období - 2011, datum a podpis. A to je vše :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: DPP a prohlášení

Příspěvekod hortma » pát 05. srp 2011 10:49:10

Úplně nejlépe uděláte, když zajdete za mzdovou účetní dané organizace

Prohlášení podepisuji pro plátce - rozumí se tím firma, která mě zaměstnává? ANO
-hned první odstavec, zda uplatňuji-neuplatňuji za období.. - nevím, co mám napsat a co škrtnout.2011, škrtnete neuplatňuji
-a pak nevím, co mám dál vyplnit, když nestuduji, nemám dítě, nemám manžela, nejsem na ÚP a nikde jinde jsem toto prohlášení nepodepisovalana straně 2 - Potvrzuji pravdivost a úplnost údajů uvedených v tomto prohlášení - datum a podepíšete
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: DPP a prohlášení

Příspěvekod .,adelka,. » pon 08. srp 2011 10:38:10

Mockrát Vám děkuji .... :-) :thumbs up:
.,adelka,.
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. srp 2011 14:12:12


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků