Autorské smlouvy

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Autorské smlouvy

Příspěvekod michasatel » úte 17. kvě 2011 14:18:33

V projektu ESF budou učitelé tvořit výukové materiály (knihy), a vhodnější než dohody o provedení práce je prý uzavřít s nimi tzv. autorské smlouvy, podle autorského zákona. Máte prosím s něčím takovým zkušenosti, mohli by jste mi poradit, jak tyto smlouvy fungují? Vzor smlouvy mám dobrý, ale samozřejmě nejedná se o pracovněprávní vztah, jak se autorské honoráře zdaňují, co sociální a zdravotní?
Díky, Míša
michasatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. kvě 2011 14:15:28

Re: Autorské smlouvy

Příspěvekod refi » úte 17. kvě 2011 21:09:58

stejně jako dohoda, tak i autorská smlouva musí být sepsána oběma stranami, tzn. musí s ní obě souhlasit. těžko říct, zda k této shodě se všemi učiteli dojdete. ale jinak jsem našla na internetu docela hodně materiálu o tom, co a jak, např. zde http://www.jakpodnikat.cz/autorske-honorare-zdaneni.php
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Autorské smlouvy

Příspěvekod tako » stř 18. kvě 2011 9:08:59

Dobrý den,
já jsem taky byla v podobné situaci a sepisovala jsem smlouvy o vytvoření autorského díla. Byla jsem toto osobně konzultovat na finančním úřadě, tam mi řekli, že všechny povinnosti, co se týče daně a pojištění jsou na příjemci autorského honoráře. Toto jsem i napsala přímo do smlouvy, vyplatila jsem jim, co bylo sjednáno a dál jsem nic neřešila. Monitorovačkou to prošlo, nikdo k tomu neměl žádné výhrady, tak snad je to správně.

Jinak přeji hodně síly, protože ta práce kolem projektů z EU je ŠÍLENÁ

Hezký den
tako
 
Příspěvky: 119
Registrován: stř 06. říj 2010 12:08:48


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků