Dohoda o provedení práce - kroužky

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Dohoda o provedení práce - kroužky

Příspěvekod Neználek » čtv 16. dub 2009 13:18:38

Dobrý den,
potřebuji poradit v oblasti DPP ve školství. Moje předchůdkyně udělala učitelům od 17. 9. 2008 - 30.6.2009 dohodu o provedení práce - vychovatel v domově mládeže, družině, klubu. Každý učitel má takovouto dohodu, jsou to prý tzv. "kroužky" - ruční práce, kytara, florbal atd. Je to tak správně? Minulý školní rok totiž měli všichni učitelé dohody o pracovní činnosti.
Další otázka je, že naše vychovatelka ve školním klubu, která nastoupila v listopadu 2009, má jako hlavní pracovní poměr uvedeno "Vychovatel v domově mládeže, družině a klubu" - toto je plný prac. úvazek, a dále mám také jako učitelé dohodu o provedení práce (kroužky) na opět "Vychovatel v domově mládeže, družině, klubu". Tady si myslím, že takto by to asi nemělo být? Poradí mi někdo, jak se to řeší na jiných školách. Díky :gcrazy:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Dohoda o provedení práce - kroužky

Příspěvekod refi » čtv 16. dub 2009 13:51:09

jestli dohodu o PP nebo dohodu o PČ je podle mně jedno, důležité je dodržet u DPP limit počtu hodin (150) za kalendářní rok. samozřejmě, že se raději používají dohody o PP, protože se z nich neodvádí odvody, zaměstnanec má více na ruku a zaměstnavatel to má taky levnější. negativem ovšem je, že peníze za práci na dohodu o PP jim nevstupují do vyměřovacího základu pro důchod.
ale jinak je určitě špatně, když je v dohodě jako druh práce uvedeno totéž, co v pracovní smlouvě. buď tu práci nazvat jinak (ti, co dělají na grantech, ví o čem mluvím), nebo ji zaplatit raději odměnou. na školách bývá vedení kroužků často součástí osobního příplatku.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dohoda o provedení práce - kroužky

Příspěvekod Neználek » čtv 16. dub 2009 15:08:26

Bylo by OK, kdyby vychovatelka ve školním klubu měla uzavřenou dohodu o provedení práce na "Pedagog volného času"?
Nic jiného jsem totiž v katalogu prací nenašla a uvedená náplň by odpovídala kroužkům (...výchovná vzdělávací činnost zaměřená na oblast volného času dětí, žáků, studentů, mládeže .... atd). Bylo by možná lepší udělat v září DPP i pro učitele na Pedagoga volného času. Může mi to někdo potvrdit nebo okomentovat. Díky :bye:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Dohoda o provedení práce - kroužky

Příspěvekod nono » úte 21. dub 2009 8:12:28

Díky za toto téma - my od 1.4.2009 budeme též vyplácet učitelům a ostatním , kteří vedou zájmové kroužky dětí u nás ve škole - odměnu za tuto práci formou dohody o provedení práce.
Jen nevím, jestli mohu v DPP uvést : od 1.4.2009 do 29.5.2009 a napsat tam odměnu v Kč za 1 hodinu odprac. a uvést max. 150 hod za rok. Pak mi budou předkládat skutečně odpracované hodiny za uplynulý měsíc - potvrzené ředitelem školy (nebo stačí vedoucím školního klubu ?, pod kterým jsou u nás zájmové kroužky vedeny). Nemusíme na to mít nějakou směrnici ?
Dříve to dostávali pedagogové v odměnách (peníze od kraje) a ti ostatní (kteří nejsou u nás v prac.poměru) to dělali zdarma.
Teď jsme na toto dostali peníze od zřizovatele - z hospodářského výsledku naší školy za rok 2008 - byla úspora. Nevím jestli mi někdo napíše kolik za hodinu ????? myslíte, že 100,- Kč hrubého za 1 hodinu (85,- čistého)je optimální ??? :thumbs up:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dohoda o provedení práce - kroužky

Příspěvekod Neználek » stř 22. dub 2009 11:01:08

Moje předchůdkyně měla loni do 30.6.2008 u všech učitelů uzavřené DPČ na kroužky, a pak od září 2008 všem uzavřela již DPP na kroužky (což je pro zaměstnavatele výhodnější). Ve směrnici má škola stanoveno 130,-/hod. Každý měsíc mi učitelé předkládají výkaz zvlášť na kroužky, podepisuje ho ved. školního klubu. Já osobně si vedu tabulku v excelu, kde si eviduji každý měsíc, kolik hodin vykázali a sleduji, aby nepřekročili 150 hod za rok. Jinak se to asi ohlídat nedá, program mi to neumožňuje.
Jen teď mám problém s ved. školního klubu a s vychovatelkou, oběma uzavřela moje předchůdkyně DPP na stejnou funkci, a co teď s tím na konci školního roku. Předělat dohodu se zpětnou platností od září 2008 asi nepůjde, tak nevím ...... :?
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník