Nová maturita + pomůcka k účtování str. 12

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Nová maturita + pomůcka k účtování str. 12

Příspěvekod hanna » stř 06. dub 2011 15:21:07

Milé radilky, už jste dostaly nějaké informace (instrukce) k odměňování předsedů, komisařů a hodnotitelů nových maturit? Podle nějakého materiálu k maturitám z Cermatu je v článku Odměňování funkcí dle vyhl. 177/2009 Sb., § 47 psáno:

1. Předsedovi zkušební maturtiní komise náleží odměna ve výši 130 Kč za každou započatou hodinu výkonu činnosti předsedy.
2. Komisaři náleží odměna ve výši 130 Kč za každou započatou hodinu výkonu činnosti komisaře.
3. Hodniteli náleží odměna ve výši 100 Kč za jednu opravenou písemnou práci.
4. Odměna podle odstavců 1 až 3 příslušní na základě smlouvy uzavřené podle občanského zákoníku (a),
splatná je v pravidelných termínech pro výplatu mzdy nebo platu pro zaměstnance v pracovním poměru.

(a) § 51 občanského zákoníku: Účastními mohou uzavřít i takovou smlouvu, která není zvláště upravena, smlouva však nesmí odporovat obsahu nebo účelu tohoto zákona.

Vůbec tomu nerozumím. Co vlastně máme dělat? Jaké smlouvy uzavřít? Kdo? My? S kým, s cizím?
Naši taky jedou do jiné školy? Co budou mít u nás, když nebudou pracovat? Neplacené volno, nebo taky náhradu a ještě dostanou nějakou dohodu dle OZ od školy, ve které jsou? Tak to budou mít zaplacené pak dvakrát? Nebo ne?
Vloni jsme našim předsedům vyslaným na jinou školu dávali náhradu mzdy za dobu práce předsedy, cizím předsedům jsme vypláceli CP, náhradu platu měli taky od svých škol.
Vůbec tomu nerozumím a zřizovatel opět mlčí. Jak jste na tom u vás?
A letos co????
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Nová maturita

Příspěvekod fany » čtv 07. dub 2011 8:27:49

Hanno, přečtěte si UN č. 13, tam je o tom článek - pěkně zmatený. Už sám název napovídá - Otazníky kolem maturitních komisařů...
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: Nová maturita

Příspěvekod refi » čtv 07. dub 2011 10:49:10

hannko, naše paní ředitelka byla na poradě ředitelů přímo k maturitám, ale ač je to už 14 dní, nebyl čas si se mnou sednout a probrat to. uháním ji ale urputně, takže snad budu brzy chytřejší a když tak připíšu nějaké moudro ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nová maturita

Příspěvekod marmart » čtv 07. dub 2011 12:14:44

Nám poslal zřizovatel pouze toto.
Maturity.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Nová maturita

Příspěvekod refi » pon 18. dub 2011 7:57:02

Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nová maturita

Příspěvekod hanna » pon 18. dub 2011 8:58:44

Ano, refi, tohle nám přeposlal v pátek i náš zřizovatel. A teď babo raď. Pochop a udělej si jak jsi pochopil, hlavně aby to bylo správně. Oni nám to pak zkontrolují. Stejně si myslím, že se smlouvou podle OZ obchází prac.právný vztah a vše je nedotaženo (jako vždy) do konce. Alespoň kdyby zřizovatel vytvořil vzor smlouvy dle OZ. Vždyť právníků je tam jak čertů... No, uvidíme, ještě je chvilku čas....
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Nová maturita

Příspěvekod refi » pon 18. dub 2011 11:53:24

takže to zkusím maličko shrnout, jak jsem to pochopila já a naše vedení:

předseda maturitní komise (cizí zaměstnanec)
- u nás dostane proplaceny cestovní výdaje + stravné (pokud nebude mít u nás stravu zdarma) = tohle zůstává stejné jako v minulých letech
- u nás dostane na základě smlouvy dle občanského zákoníku zaplaceno za každou i započatou odpracovanou hodinu dle jím předloženého výkazu práce 130 Kč. toto bude vyplaceno z ONIV naší organizace, nezdaňuje se, jde to mimo mzdu.
- u svého zaměstnavatele plat dostat může a nemusí, je to prý v pravomoci jeho zaměstnavatele. u našich předsedů MK, kteří jdou na jiné školy to řešíme tak, že jim plat ve výši náhrady u nás poběží (stejně jako v minulosti).
jediný rozdíl zde tedy vidím v tom, že budeme oproti minulým létům navíc proplácet těch 130 Kč/hod, které jsme ale od nikoho nedostali !!

hodnotitel písemných prací (náš zaměstnanec)
- u nás dostane samozřejmě svůj plat
- u nás dostane na základě smlouvy dle občanského zákoníku zaplaceno za každou opravenou písemnou práci 100 Kč dle jím doloženého výkazu. toto bude vyplaceno z ONIV naší organizace, nezdaňuje se, jde to mimo mzdu. údajně ( :mosking: ) jsme na odměnu hodnotitelů dostali navýšeny normativy na mzdové tarify, ale protože se toto z platů nehradí, můžeme požádat o přesun těchto částek za hodnotitele z platů do ONIV.

komisař (náš zaměstnanec na cizí škole)

- u nás dostane svůj plat a na cizí školu bude vyslán formou služební cesty, tzn. že mu bude náležet náhrada cestovních výdajů.


dnes a zítra budu zpracovávat smlouvu pro předsedy i hodnotitele dle občanského zákoníku na základě vzoru, který vedení obdrželo na některé z porad k maturitám, takže výsledek sem pak vložím.
jestli máte v něčem jiný názor, prosím diskutujme, zase tolik času už na to není ;)


tak jak jsem slíbila, zde je první vzor:
vzor smlouvy o odměně hodnotitele písemných prací.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nová maturita

Příspěvekod hanna » pon 18. dub 2011 13:49:57

Ano, refi, přesně tak jsem to pochopila i já. S tím zdaněním ještě uvidíme jak se finančáci vyjádří. A jak budeme účtovat? Na jaký účet a na jakou položku? Bude to z ONIV, tedy úč.549?? My účtujeme každý náklad a výnos ještě na rozpočtovou položku a k tomu UZ. To budu řešit asi se zřizovatelem. Takže když to nepůjde přes mzdy, tak asi udělám nějakou exel tabulku s podpisem. Ale pokud se to bude danit??? Tak do mezd?? V každém případě je v tom maglajz a nám budou chybět peníze na ONIV. Nevím proč máme žádat o přesun z platů, když to mohli udělat zřizovatelé už při tom, když nám dávali zvýšení na odměny na maturity (bez UZ), a to 400 Kč na každého maturujícího žáka nebo to udělat dodatečně když už se "vysvětlilo" že smlouvy dle OZ nelze financovat z přímých (plat.prostředků). Ale co bychom dělali my, že???
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Nová maturita

Příspěvekod refi » pon 18. dub 2011 13:57:38

hanno, ani mi nemluvte, jak mě tohle točí |:-(| osobně nevěřím, že nám o to navýšili normativy pro pedagogy, jen to teď podle mě zaplácli takovouto výmluvou, protože peníze holt nejsou. počítala jsem, že u nás dohromady odměny pro cizí předsedy a naše hodnotitele budou z oniv dělat přes 40 tisíc. to je teda pěkná hromada peněz a v lednu, kdy jsme si upřesňovali rozpočet, nikdo ani muk :-! nechce se mi ztrácet energie nadáváním na tenhle systém, protože bych se vyšťavila hned při pondělním ránu :mosking: kam to budu účtovat se budu ptát písemně našeho zřizovatele, nicméně tuto středu máme poradu ekonomů, myslím, že tam bude pořádné horko :crazy:

(ale ještě malou poznámku si neodpustím - nový systém maturit mají učitelé zaplacený navíc. za nové státní účetnictví my nepedagogové máme ... nic...... :-! :-! :-! )

jo a od zdanění je prý do 20 tis. ročně u takovéto dohody osvobozeno.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nová maturita

Příspěvekod marmart » úte 19. dub 2011 10:41:59

Dnes mi přišlo z KÚ toto:

Maturity 2011-pokyny.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Nová maturita

Příspěvekod hanna » úte 19. dub 2011 12:01:28

Tato informace je taky na stránkách MŠMT, tak jak je uvedeno výše.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Nová maturita

Příspěvekod Zuzana Kozáková » stř 20. dub 2011 9:34:18

Dobrý den,

sice se to nehodí do této kategorie, ale je to součástí nákladů na státní maturity. Od nikoho a nikde jsem se zatím nedozvěděla, kdo nám "uhradí" náklady na papír a tonery...o papír ani nejde, ale musíme kupovat nový toner, který stojí 8 tis. Kč, ne, že bychom na to neměli, ale jde o princip. Ředitel mi řekl, že to mám požadovat po kraji, na kraji mi řekli, že jsme na to už peníze dostali - jenže to bylo na odměny pro hodnotitele a předsedy a do ONIV, ze kterých nemůžeme financovat papíry a tonery. Tak netuším, jestli nemám zavolat do Cermatu a chtít to po nich :). Tak se Vás chci zeptat, jak se to řeší u Vás. Děkuji. ZK
Zuzana Kozáková
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. bře 2009 8:38:34

Re: Nová maturita

Příspěvekod refi » stř 20. dub 2011 16:34:26

dnes jsme se na poradě ekonomů msk dozvěděli, že na navýšené náklady na maturity nedostaneme už ani korunu :x :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3370
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nová maturita

Příspěvekod Zuzana Kozáková » čtv 21. dub 2011 8:26:24

Dobrý den,

děkuji za informace, bohužel jsem se dozvěděla to samé...Takže abych to shrnula: peníze na státní maturity v hodnotě 400 Kč na jednoho maturujícího žáka jsme dostali do "škatulky" platů pro pedagogické zaměstnance. Odměny pro hodnotitele a předsedy mám vyřešeny, zažádala jsem o přesun do ONIV a v případě papírů a tonerů jedeme na vlastní triko.

Děkuji moc za informace, hlavně z hlediska odměňování předsedů, komisařů a hodnotitelů, u nás jsme z toho detektivku dělali jen na ekonomickém oddělení a vedení to vůbec nezajímalo.

Přeji hezké velikonoce. ZK
Zuzana Kozáková
 
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04. bře 2009 8:38:34

Re: Nová maturita

Příspěvekod DanaS » ned 01. kvě 2011 20:29:00

Chystali už jste smlouvy pro předsedy komise? Datum jmenování dám datum jmenování Kú z ledna , ale evidednční číslo bude č.jednací nebo jaký údaj uvádíte na smlouvě o odměně předsedovi.
Už u někoho z Vás probíhají maturity, u nás se vše řeší na poslední chvíli. Měla jsem v tom celkem jasno, že hradíme předsedu MK my Kč 130,- měla jsem připravené smlouvy,včera mne ale přesvědčuje ředitel jiné školy, že platí oni. Jak to máte u Vás.
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Další

Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků