úmrtí zaměstnance

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

úmrtí zaměstnance

Příspěvekod refi » úte 24. bře 2009 9:59:13

stala se nám smutná věc - přijali jsme na zástup za nemoc důchodkyni, která pro nás už dříve pracovala. sepsala se pracovní smlouva a druhý den po nástupu bohužel zemřela. máte někdo zkušenost s tím, co všechno z toho pro organizaci vyplývá a jaké doklady od pozůstalých potřebujeme? předpokládám, že jen úmrtní list. ale komu se pak vyplácí výplata za ten jeden den? :(
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úmrtí zaměstnance

Příspěvekod witty » úte 24. bře 2009 12:17:40

Tento případ se mi stal už 4x, naposledy před 3 roky. Výplatu jsem poslala na účet zaměstnance, pokud by bral v hotovosti, tak výplata náleží manželovi, dětem. Podle mě stačí úmrtní list a doklad totožnosti toho, kdo přebírá peníze. Na ZP jsem ho odhlásila jako kdyby rozvázal pracovní poměr, registr pojištěnců v té době ještě nebyl, ale předpokládám, že se do dělá podobně.
Podrobně o tomto tématu píšou v časopisu Mzdová účetní č. 4/2006 - str. 13. Pokud nemáte, můžu poslat emailem.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: úmrtí zaměstnance

Příspěvekod refi » stř 25. bře 2009 22:36:36

já bych tu mzdovou účetní mohla někde vyhrabat, přestala jsem ji odebírat až letos od ledna ... děkuju moc za tip! (ani se neptám, kde děláte, že jste se s tím tolikrát setkala :? ;) )
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úmrtí zaměstnance

Příspěvekod witty » čtv 26. bře 2009 11:47:03

Vyznělo to, jako bych dělala na vysoce rizikovém pracovišti, ale byl to jen školský úřad a v současné době střední škola. Holt infarkt a mrtvice nechodí po horách, ale i po učitelích..
:o
Jestli tu MÚ najdete, všimněte si věty
"Pokud se dostaví pozůstalý manžel, dítě, popřípadě rodič zaměstnance, měli by prokázat svoji totožnost a předložit úředně ověřenou plnou moc zemřelého zaměstnance, že jsou zmocněni k převzetí peněžité částky."
Neboli náš zaměstnanec, v té minutě než ho skolí infarkt, by měl sepsat a nechat ověřit plnou moc a poté teprve skonat. Probírala jsem to s právničkou na MPSV, ta se tomu smála až se za břicho popadala.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků