úvazky pedagog. pracovníků

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod nono » pát 20. bře 2009 15:15:51

Máme vychovatelku ve školním klubu na úvazek 0,74 (dle rozpočtu krajského úřadu z roku 2008). Teď v březnu jsme obdrželi rozpočet na rok 2009, kde je uveden úvazek vychovatelky 0,30 (s tím i méně peněz než v roce 2008) :roll: . Pracovnice má smlouvu na dobu neurčitou s úvazkem 0,74. Podle ZP jí jednostranně nemůžeme změnit úvazek na 0,30. Dohodou to nejde... . Od 1.1.2009 jí vyplácíme 0,74 úvazek a co teď ?
Nemáte někdo s tímto zkušenost ? předem díky za radu ;)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod refi » pát 20. bře 2009 17:22:42

u nás si většinou počítáme podle výkonů (počtu žáků, strávníků atd.) limity na počty pracovníků dříve, než nám to pošlou z kraje. to co nám pak pošlou v březnu vychází ze statistik, které zasíláme v říjnu, event. v listopadu předchozího roku, takže nás většinou už březnový rozpočet nepřekvapí (vždycky počítáme s těma horšíma variantama :D )
vy budete mít zřejmě stejně jako my limit pracovníků na celou organizaci jako závazný, na jednotlivá pracoviště budete mít spíše informativní, abyste věděli, kde máte ubrat a kde přidat. tzn. že pokud tu vychovatelku potřebujete a nebude souhlasit se změnou úvazku na 0,3 (což je už snad lepší jít na pracák), tak potom jedině ubrat jinde (u pedagogů či nepedagogů) a jí to nechat jak to je. důležité je dodržet limit zaměstnanců za organizaci, takže jestli ho přešvihnete na družině, musíte to ušetřit jinde. takhle to alespoň vidím já :)

(kdyby šla na 0,30 úvazku, neměla by už nárok na doplatek do minimální mzdy? to by vám pak ještě sežralo peníze z OON)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod nono » sob 21. bře 2009 16:49:41

Díky za rychlou reakci na můj dotaz :) úvazek na žáky ve školním klubu - to nepřepočítáváme, protože jsme spádová oblast a školní klub supluje tzv. dům dětí a mládeže, který bývá ve městech. Do zájmových kroužků, které jsou pod šk.klubem chodí i přespolní žáci.
Dostali jsme loni vyšší úvazek, ale letos to prý nejde (dle kraje). To, že by finance a úvazek pokryla ředitelka z ost.pedagogů víme, ale pokud tedy nechceme, nebo by nám to nevyšlo, co s tou pracovnicí ??? Ona na nižší úvazek dohodou nepřistoupí, to by bylo fakt lepší jít na pracák. Ale ona u nás ještě na částečný úvazek i učí. Má tedy dvě smlouvy. Pak tedy připadá v úvahu jen organizační změny a výpověď ? Vyplatit odstupné a na její místo přijmou pracovnici na 0,30 úvazek ? Jde to vůbec, když se to místo neruší, jen se snižuje úvazek ?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod witty » úte 24. bře 2009 13:52:21

Podle mě by to šlo - výpověď pro nadbytečnost ( organizační změny) a pak přijmout někoho jiného na 0,3. Doplácet do minimální mzdy při tomto úvazku nebudete, pokud nebude plat menší než 2400,- (8 tisíc x 0,3).
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod agama » úte 24. bře 2009 14:16:43

Jen mě zarazila poznámka od "refi": při kratšch úvazcích se přece nic nedoplácí do minimální mzdy, jedině snad tehdy pokud by po přepočtu na celý úvazek nedosáhla minima. Nebo se pletu?? :oops:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod refi » úte 24. bře 2009 23:11:59

agama píše:Jen mě zarazila poznámka od "refi": při kratšch úvazcích se přece nic nedoplácí do minimální mzdy, jedině snad tehdy pokud by po přepočtu na celý úvazek nedosáhla minima. Nebo se pletu?? :oops:


měla jsem na mysli zaručenou mzdu, stalo se mi kdysi, že jsem musela doplácet dokonce mladinké sekretářce, která měla tarif pod úrovní minimální mzdy a ještě neměla žádný OP. proto ty tarify nepedagogů taky museli zvednout, pod úrovní zaručené mzdy jich tam byla spousta. takže jsem trošku popletla minimální se zaručenou, to dělá ta dlouhá zima :crazy: :D
pedagogů se to tedy asi netýká :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod vea » stř 02. zář 2009 7:31:36

Refi, prosím o pomoc. Nevím jak se počítájí limity zaměstnanců. Dostali jsme od zřizovatele ( obec ) tabulky - Návrh na změnu závazného ukazatele limitu zaměstnanců v roce 2009. Ptala jsem se zřizovatele, bylo mi odpovězeno paní z ek.odboru, že má milion jiných úkolů, ať se zeptám na jiné školce. V této práci začínám šestý měsíc, po paní Dáše, která tu pracovala přede mnou nemohu nic najít ( že bych se podívala jak se to dělalo loni ) , p. ředitelka mi řekla, že ji s tím p.Dáša neotravovala. Také bych si chtěla uděla plán do konce roku, jestli peníze vyjdou ( na přímé vzdělání ), poraď prosím.
děkuji EN
vea
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 19. srp 2009 8:45:49

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod refi » čtv 03. zář 2009 9:23:17

jak moc ti to spěchá? budu mít příští týden volněji, můžeme to probrat i přes telefon :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod vea » pát 04. zář 2009 7:10:46

Refi, já jsem si už něco zjistila na kraji, takže tu tabulku jsem vyplnila. Dokonce se mi paní z JMK snažila vysvětlit ty propočty, ale já jsem to tak rychle nepochopila. Chtěla bych to pochopit a umět to vypočít sama, a ne pořád někde vyvolávat ( no na tom kraji si mě už pamatují, já tam totiž volám furt ). Takže po neděli mám času dost .

Děkuji a pěknou sobotu a neděli
Eva N.
vea
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 19. srp 2009 8:45:49

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod Alme » úte 10. lis 2009 8:43:33

Zdravím. Právě jsem dostala do ruky nový plaťák pí. učitelky. Dosud měla úvazek 0,28. Od 11. 11. 2009 má mít změnu na 0,36. Je možné měnit úvazek uprostřed měsíce?? Já bych změnu provedla od prvního následujícího měsíce a hodiny navíc bych zahrnula do odpracovaných. Poraďte, prosím :?
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod Pavlovská » úte 10. lis 2009 15:53:57

Dobrý den, já měním úvazky i během měsíce, mají i 2 - 3 platové výměry. Dělám mzdy ve Vemě a není problém to změnit od datumu do datumu. Pavlovská
Pavlovská
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19. říj 2009 11:03:18

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod Alme » úte 10. lis 2009 20:27:57

Děkuji za odpověď. Používám Gordic, zjistím možnosti u správce sítě. Hezký večer
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod refi » stř 11. lis 2009 8:22:16

taky děláme změny v úvazcích, tedy i v platových výměrech aktuálně, tzn. i v průběhu měsíce.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod hanna » ned 12. úno 2012 23:56:39

Milé radilky, prosím o pomoc. Od 1.1.2012 jsme se sloučili se SOŠ, kde mají učitele teorie a učitele praktického výcviku v jedné osobě. Takže zaměstanci mají dvě pracovní smlouvy, každou na určitý úvazek. Třeba tak, že lichý týden učí teorii, sudý týden praktické. V každém PPV má jiné zařazení (tř./st.). Coby učitel teorie má tř. 12, učitel (mistr) praktických má tř. 10, platovým výměrem v každém PPV mají určen měsíční plat. Úvazek 0,476 v lichém týdnu - učitel teorie (přímá + nepřímá vyuč.povinnost). úvazek 0,5 v sudém týdnu - mistr - na pracovišti (v dílně s žáky) je coby mistr 8 hodin denně. Mám tam 4 takové zaměstance, každý má jiný čtrnáctidenní harmonogram. na každý PPV samostatný. Prosím, kdo má zkušenosti s těmito způsoby výpočtu platů, prosím, napište mně. Já jsem doposud měla pouze klasické učitele a tyto harmonogramy mně nějak nejsou jasné. Jak počítat plat? Výplaty za 1/2012 jsem spočítala s nejlepším svědomím, ale mají nějaké připomínky. Mám zato, že když mají stanovený měsíční plat krácený podle úvazku, tak přestože na každou prac. smlouvu pracují jen určitý počet dní v měsíci, které jsou každý měsíc v jiném počtu (dle harmonogramu-jak to vyjde), tak pokud odpracuje 10 nebo 12 směn, má stejný měsíční plat. Tak jako my. Oni jsou názoru, že se má přiznaný měs.plat dělit počtem časového fondu v měsíci (v lednu 176) a násobit počtem odpracovaných hodin (tedy směn) v tom daném měsíci. Program mám nastavený na měsíční výpočet. Pokud by měli sazbu za hod., tak samozřejmě počítat na hodiny, ale při měsíčním platu? Budu ráda za každý názor. Moc děkuji. :bad:
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: úvazky pedagog. pracovníků

Příspěvekod hanna » pon 13. úno 2012 13:37:30

Prosím, děvčata, nemáte některá kontakt na PhDr. Jiřího Valentu, který přednáší školskou problematiku přes agenturu Paris Karviná? Potřebovala bych konzultaci. Díky.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků