Výpověď a ochranná doba

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Výpověď a ochranná doba

Příspěvekod onda » stř 01. zář 2010 11:22:19

Prosím o radu ohledně výpovědi a ochranné doby. Zaměstnankyni jsme dali výpověď z organizačních důvodů a výpovědní doba jí skončila včera 31.8. Avšak zaměstnankyně byla nemocná (no nebyla, ale měla neschopenku), kterou má ukončenou k 31.8. a bohužel jsem nikde nenašla, jestli se o nemoc prodlužuje výpovědní doba nebo ne, protože nemoc nepřekročila výpovědní dobu, ale skončila zároveň. A my jsme v koncích... Moc děkuju za vaše cenné rady.
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03

Re: Výpověď a ochranná doba

Příspěvekod refi » stř 01. zář 2010 12:52:58

můj názor - dle výkladu zp - je ten, že pokud nemocenská skončila ve stejný den jako výpovědní doba, nic se neprodlužuje a pracovní poměr končí, jak byl původně jeho konec sjednán. až v případě, že by pracovní neschopnost pokračovala déle, prodlužuje se výpovědní doba do konce nemoci.
cituji z výkladu: k prodloužení běhu výpovědní doby dochází v případě, kdy je zaměstnanec ve výpovědní době v ochranné době (například z důvodu pracovní neschopnosti) a ta neskončí dříve než výpovědní doba - par. 53 odst. 2 ZP)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výpověď a ochranná doba

Příspěvekod onda » stř 01. zář 2010 13:33:37

Refi, děkuju. Ona totiž neskončí dříve, ale ani později...prostě zároveň a to mě zmátlo. Nakonec jsem si volala na OSSZ a tam mi řekli, že je v podstatě následující den po skončení výpovědní lhůty schopná pracovat, takže není důvod tu lhůtu prodlužovat. Což je nakonec logický a takhle mě nenapadlo se na to podívat. Každopádně moc děkuju za snahu a pomoc :thumbs up: tyhle stránky jsou prostě super
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků