Prodlužování smluv na dobu URČITOU

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Prodlužování smluv na dobu URČITOU

Příspěvekod Kami » pon 30. srp 2010 13:44:32

Dobrý den,
stále se nemůžu dobrat toho, jak je to vlastně s tou novou úpravou zaměstnávání akademických pracovníků z ledna 2010. Znění toho zákona chápu, ale není mi jasné: 1)zda to platí i pro dříve uzavřené smlouvy, nebo jenom pro smlouvy uzavřené po tom prvním lednu (jinými slovy, pokud už tedy nějaký ten rok řetězím smlouvy na dobu určitou u jednoho zaměstnavatele, jestli se toto předešlé řetězení počítá.)
2)cože je třeba konkrétně udělat pro převedení pracovního poměru na dobu neurčitou. Pochopila jsem, že se to provádí písemně, ale je na to nějaký formulář? Nebo musí tam být nějaká konkrétní formulace?
Děkuji moc
Kami
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. srp 2010 13:37:14

Re: Prodlužování smluv na dobu URČITOU

Příspěvekod refi » pon 30. srp 2010 15:02:21

odpovím nejdříve na bod 2):

jakékoliv změny v původní pracovní smlouvě děláme dodatkem , tedy změnou smlouvy. formulář na to nemáme, ale podobá se to původní smlouvě s tím, že nepíšeme smlouvu celou, ale pouze to, co se mění,např. změna smlouvy v bodu 3.1 - doba určitá se mění od data ..... na dobu neurčitou.

a teď k bodu 1):

u akademických pracovníků je to jinak než u ostatních?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Prodlužování smluv na dobu URČITOU

Příspěvekod Kami » pon 30. srp 2010 19:19:27

Děkuju moc.
ad)1 asi jsem to nevyjádřila uplně přesně, jsem naprostý laik a není mi jasné, jestli se ta úprava v zákonu týká i smluv uzavřených v minulosti. To znamená jestli ta formulace, že je možné uzavřít smlouvu na dobu určitou pouze dvakrát po sobě, platí až pro smlouvy uzavírané od 1.1.2010. Příklad: Kolegyně XY měla smlouvu na dobu určitou ve školním roce 2008/2009 a 2009/2010, má tedy nárok na smlouvu na dobu neurčitou už v tomto roce, nebo musí od ledna 2010 uzavřít dvě další smlouvy a až pak?
Děkuju za trpělivost :)
Kami
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30. srp 2010 13:37:14

Re: Prodlužování smluv na dobu URČITOU

Příspěvekod refi » stř 01. zář 2010 12:57:43

kami, právní výklad k zákoníku práce má 3 varianty, ovšem jako nejméně problémovou doporučuje variantu, že se od 1.1.2010 doba dvou let bude posuzovat nově. tzn. jakoby předtím pracovní poměry na dobu určitou nebyly.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků