DPČ a ukončení pracovního poměru z důvodu smrti

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

DPČ a ukončení pracovního poměru z důvodu smrti

Příspěvekod cokinka » stř 11. srp 2010 9:27:40

Dobrý den, opět se ná Vás obracím s prosbou. Už jste se někdy setkali s ukončením pracovního poměru z důvodu smrti, kdy byl pracovní poměr uzavřena na základě DPČ? Jeden náš zaměstnanec zemřel a já teď řeším, jakým způsobem ukončit pracovní poměr a zda máme jeho rodině vyplatit trojnásobek průměrného měsíčního výdělku tak, jak je uvedeno v §328 ZP? Ukončení bude probíhat asi na základě §48 ZP pokud se nemýlím... Poraďte prosím, pokud jste se už s tím setkali. Děkuji
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: DPČ a ukončení pracovního poměru z důvodu smrti

Příspěvekod hanna » stř 11. srp 2010 11:57:45

cokinka, podle § 48, odst. 4, PP zaniká smrtí zaměstnance. To znamená udělat vše potřebné jako při ukončení PP jiným způsobem, tzn. odhlásit od ZP a SP, odeslat ELDP, a to vše s kódy úmrtí. Pokud má tento zaměstnanec manželku a děti (nezl. nebo studující), budou uplatňovat nárok na vdovský nebo sirotčí důchod a ELDP je k tomu na OSSZ potřeba.
A co se týká § 328 ZP -cituji: "Peněžitá práva zaměstnance jeho smrtí nezanikají. Do výše odpovídající trojnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku přecházejí mzdová a platová práva z pracovněprávního vztahu uvedeného v § 3 větě druhé (pozn.i z dohody) postupně na jeho manžela, děti a rodiče, jestliže s ním žili v době smrti ve společné domácnosti." Rozumím tomu tak, že plat nebo odměnu za práci, kterou jste mu nestačili vyplatit do data úmrtí, vyplatíte jeho pozůstalým (manžel, děti apod.), ale NEJVÝŠE do trojnásobku jeho průměr. měs.výdělku. Nic navíc.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: DPČ a ukončení pracovního poměru z důvodu smrti

Příspěvekod cokinka » stř 11. srp 2010 13:53:50

Děkuji moc za odpověď. Už je mi to jasné. Nevěděla jsem hlavně jestli se to vztahuje i na DPČ nebo jen na HPP....
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron