Dohody o hmotné odpovědnosti.

doba určitá, neurčitá, zkušební doba, kratší pracovní doba, nepravidelná pracovní doba

Dohody o hmotné odpovědnosti.

Příspěvekod AlenaK. » pon 09. srp 2010 9:16:02

Krásné ráno všem! :gcrazy:
Prosím Vás o radu, jak mají vypadat Dohody o hmotné odpovědnosti pro různé profese....(jsme DD), takže určitě bude jiné znění pro vychovatelky, jiné pro hospodářku, účetní, pokladní, údržbáře, ředitele........prosím,nevíte, kde bych tyto vzory našla? Případně, našel-li by se někdo, kdo by mi poskytl kopie? :oops: Zde je můj mail... AjaHledaRadu@email.cz ....... moc děkuji!
Alena.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Dohody o hmotné odpovědnosti.

Příspěvekod refi » úte 21. zář 2010 14:51:49

např. pro učitele to máme takto, pro ostatní je to jen obměna v tom, s čím vlastně pracují a za co mají hmotnou odpovědnost.

Dohoda o hmotné zodpovědnosti


Zaměstnavatel:
zastoupen:

(dále jen ”zaměstnavatel”)

a

zaměstnancem:
narozen:

(dále jen ”zaměstnanec”)

uzavírají podle ustanovení § 252 až § 254 zákona č. 262/2006 Sb., Zákoníku práce tuto dohodu o hmotné zodpovědnosti:

1. Zaměstnanec přebírá dnem ........ hmotnou odpovědnost za hotovost svěřenou k vyúčtování, jejíž rozsah je dán objemem finančních prostředků vybíraných za turisticky zaměřený školní výlet.

2. Zaměstnanec se zavazuje, že učiní ze své strany vše, aby bylo zabráněno ztrátě hotovosti, která je mu svěřena k vyúčtování a že provede veškerá opatření k jejímu řádnému uchování.

3. Zaměstnavatel se zavazuje v souladu s ust. § 38 odst. 1 písm. a), § 302 a § 248 zákona č. 262/2006 Sb., Zákoníku práce vytvořit zaměstnanci podmínky, které mu umožní řádný výkon jeho povinností, zajistí mu ochranu zdraví a svěřeného majetku.

4. Zaměstnanec odpovídá na základě této dohody za schodek vzniklý na svěřené hotovosti. Zaměstnanec je povinen nahradit tento schodek podle ust. § 259 zákona č. 262/2006 Sb., Zákoníku práce v plné výši. Odpovědnosti se zprostí zcela, popř. zčásti, prokáže-li, že schodek vznikl zcela, popř. zčásti bez jeho zavinění. Pro určení výše schodku je rozhodující jeho výše v době zjištění.

5. Obě smluvní strany prohlašují, že v den podpisu této dohody jim nejsou známy závady, jež by zabraňovaly zaměstnanci v řádném plnění jeho pracovních povinností nebo vedly k ohrožení ochrany majetku nebo zdraví. Zjistí-li zaměstnanec takové závady dodatečně, je povinen tuto skutečnost bezodkladně písemně oznámit svému bezprostředně nadřízenému p. ..........................

6. Tato dohoda byla sepsána ve dvou vyhotoveních, z nichž jedno převzal hmotně odpovědný zaměstnanec a druhé zaměstnavatel.


V .......... dne ....................
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dohody o hmotné odpovědnosti.

Příspěvekod hanna » stř 22. zář 2010 6:51:46

Dovolila bych si jen poznámku: od platnosti nového ZP 262/2006 Sb. - § 252 a další už je to jen Dohoda o odpovědnosti (slovíčko "hmotné" vypadlo).
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Dohody o hmotné odpovědnosti.

Příspěvekod AlenaK. » stř 22. zář 2010 10:58:26

Jééé, děkuju moc :thumbs up: ,
ikdyž už je mám hotové, mám potvrzeno, že je mám v pořádku :) .
I to slovo "hmotné" už tam nefiguruje, takže děkuji oběma :thumbs up: .
Při hledání jsem objevila aplikaci Form Studio (formuláře v počítači) a ikdyž
mám jen bezplatnou start verzi, formulářů je tam hodně....možná to pomůže
i někomu dalšímu.
Krásný den a ještě jednou díky! :thumbs up:
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55


Zpět na Pracovní smlouvy, dohody

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků