ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

Příspěvekod jitumk » úte 09. kvě 2023 12:24:24

Dobrý den,
dnes jsem se dozvěděla pro mě naprosto novou informaci, že v případě přesunů z platů do OON z důvodu zastupování zaměstnance po dobu nemoci nebo karantény se nesnižuje limit zaměstnanců (úvazků).
Máte někdo s takovým přesunem zkušenost?
Zaměstnáváte na DPP např. důchodce na záskok za nemocného učitele, školníka apod.?
U nás se doposud vše řešilo prostřednictvím pracovních smluv, protože jsme byli přesvědčeni, že jakýkoliv přesun z platů do OON = změna limitu v úvazcích.
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

Příspěvekod savy » stř 10. kvě 2023 23:23:54

Asi je to novinka, v předchozích letech jsme vždycky limit v tabulce museli uvádět. Pokud ale zaměstnáte dalšího člověka na smlouvu, tak se vám tím úvazky navýší a projeví se to v P1-04. Já to řešila jednou u dlouhodobé nemoci a pak jsem ke konci roku žádala o navýšení limitu, krátkodobé jsme vždycky řešili DPP.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

Příspěvekod jitumk » čtv 11. kvě 2023 7:32:42

Pro upřesnění:
- info o tom, že lze přesunout prostředky z platů do OON z důvodu nemoci či karantény a neovlivní to v tomto případě limit zaměstnanců nám přišlo z KÚ (je to součást textu průvodního dopisu ohledně přesunů závazných ukazatelů) + odkaz na (dle čl. V odst.5 směrnice MŠMT č.j. MSMT-14281/2018, ve znění pozdějších předpisů). Odkaz jsem zkoušela, ale moudrá z něj nejsem.
- z nějakého důvodu u nás v organizaci panovalo přesvědčení, že nelze na ZŠ, kromě náboženství, zaměstnat pedagoga na DPP + to stejně změní limit zaměstnanců
- delší nemoci jsme vždy řešili pouze pracovní smlouvou, a tak jsme o navýšení limitu zaměstnanců žádali téměř každý rok

Jak máte prosím ošetřenu v DPP výši odměny? např. stanovený průměr pro jakéhokoliv pedagoga nebo podle předchozí praxe, vzdělání, ...
Je v DPP uvedeno, že se proplácí i příprava?
Máte k ní rozvržení pracovní doby?
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

Příspěvekod jitumk » čtv 18. kvě 2023 9:25:52

Prosím nikdo nic podobného neřešíte? Nemáte zkušenosti? Budu ráda za jakýkoliv názor.
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

Příspěvekod witty » čtv 18. kvě 2023 14:54:47

U nás učitele /nebo pedagogy obecně/ na dohodu zaměstnáváme. Zpravidla když se jedná o menší než 50% úvazek. Máme stanovenou sazbu za hodinu přímé ped. činnosti 450 Kč. V dohodě přípravy nezmiňujeme, uvádíme jen hodiny přímé výuky. Rozvržení pracovní doby tam také nemáme. Já jsem na škole 4 roky a takto se to tu dělalo dříve, i když si myslím, že to není dobře. Ale ani kontrola OSSZ ani kontrola zřizovatele nic nenamítaly.
Ve škole, kde jsem pracovala předtím, se dohoda uzavírala na hodiny i s přípravami a rozvrh doby byl uveden. Sazba za hodinu byla pochopitelně nižší.

My máme limit zaměstnanců poměrně vysoký, takže bychom se do něj vešli i při zástupu za dlouhodobou nemoc. Nicméně když se takový případ vyskytne, tak toho nemocného ručně vyjmu z evidenčního počtu, abych např. neměla zkreslené průměrné výdělky ve výkazech (dva lidi na jeden plat).
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: ÚZ 33353 - přesuny z platů do OON

Příspěvekod jitumk » čtv 18. kvě 2023 15:01:10

Witty,
moc děkuji za odpověď. :)
Platy , dohody,... nejsou zrovna moje oblíbená část práce, nejsem v tomto směru ještě příliš "pevná v kramflecích".
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků