Dodanění daru z FKSP - Vema kod

Dodanění daru z FKSP - Vema kod

Příspěvekod Dindina » čtv 06. říj 2016 13:03:45

Dobrý den,
zaměstnanci (učiteli TV) bylo umožněno si koupit nové sportovní boty, což bylo hrazeno z FKSP. Tento dar mám dodanit v platu, prosím, jakým kodem tento případ v F50 zadat? Našla jsem kod 142 - FKSP - ostatní nepeněžitá plnění - podhléhající dani, je tento kod správný? Navýšil se mi i základ pro odvod SP a ZP, co jsem pročítala, mělo by to být správně. Děkuji!
Dindina
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 12. pro 2012 10:40:42

Re: Dodanění daru z FKSP - Vema kod

Příspěvekod refi » pát 07. říj 2016 10:11:28

mi se teda moc nezdá, že by to měl být dar. je to přece bráno jako obdoba pracovní obuvi, nebo ne? přispívali jsme tak kdysi třeba na opotřebení lyží u učitelů a rozhodně to nešlo přes výplatu.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dodanění daru z FKSP - Vema kod

Příspěvekod nono » pát 07. říj 2016 10:18:51

Proč to nehradíte z provozních prostředků ? máte určitě směrnici (pokyn) o zajištění
ochranných oděvů, obuvi atp. pro Vaše pracovníky. My to máme v rozpočtu na každý kalendářní rok
zahrnuto - vybavujeme všechny vždy v září (začátek školního roku - už víte kdo co bude učit).
Nějaké OPPP jsou na 1 rok, jiné na delší dobu (sleduji na kartách pracovníků)
Také nemáme dostatek finančních prostředků, tak např. u vybavení na výuku tělocviku
máme finanční limit. Pracovník si pak může rozhodnout, zda bude mít OPPP jen do tohoto limitu
a nebo chce něco více (lepší obuv, teplákovku atp.) no a to pak doplatí do pokladny školy (co je nad ten limit).
Myslím, že přes FKSP by to jít nemělo.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Dodanění daru z FKSP - Vema kod

Příspěvekod refi » pát 07. říj 2016 10:33:13

nono, pod to se podepíšu
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků