ERASMUS +

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

ERASMUS +

Příspěvekod akinom » stř 24. čer 2015 14:17:43

dobrý den,
jak vyúčtováváte pobytové a cestovní náklady při aktivitě profesní rozvoj pracovníků v zahraničí.Já vyšlu zaměstnance na pracovní cestu,vyplatím mu dle rozpočtu paušál na pobytové a cestovní náklady. A co teď? Zaměstnanec se vrátí, doloží mi doklady, jejich hodnota nedosahuje vyplaceného paušálu. Na DZS , mi sdělili, že zaměstnanec si má uchovávat doklady, pro případ, že mu přijde kontrola , já na cesťák napíšu , že je vyplacen paušál dle rozpočtu grant. smlouvy. Tak teď nevím zda musím případný rozdíl ve vyplaceném paušálu a vypočtených cest. náhradách dodaňit v rámci zpracování mezd já, nebo to jde mimo mne a týká se to samostatného dodanění zaměstnance v rámci DPFO.
Děkuji za každou radu a zkušenost
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54

Re: ERASMUS +

Příspěvekod Máša » čtv 19. lis 2015 13:16:19

Dobrý den, připojuji se k tomuto dotazu a ráda bych věděla, jak to děláte vy ostatní??
Já dokonce od pracovníka nedostanu žádné doklady, mám pouze účastnickou smlouvu pro mobilitu zaměstnanců, vyplatím částku vypočtenou garantem pro projekt ERASMUS a zaúčtuji na 512 - cestovné. Myslím si, že je to špatně. DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚDI!!!
Máša
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19. zář 2009 15:53:56

Re: ERASMUS +

Příspěvekod MartinBu » ned 22. lis 2015 21:57:29

Dobrý večer milé radilky,

bohužel neznám přesné podmínky, jež jsou zmíněny pro financování projektu Erasmus +, tak má odpověď bude pouze v obecné rovině. V případě, že je zaměstnanec svým zaměstnavatelem vyslán na pracovní cestu má nárok na tzv. cestovné náhrady. Cestovní náhrady jsou složeny ze stravného, doloženými náklady na dopravu (cestovné) a vedlejšími náklady, které zaměstnanec prokazuje. Za vedlejší náklady lze považovat např. náklady na ubytování či jiné náklady související s účelem pracovní cesty. Domnívám se, že v případě, kdy zaměstnanec neprokáže vedlejší náklady, nemá nárok na jejich proplacení.

Zákon o daních z příjmů umožňuje buď skutečně doloženou výši či je možné sjednat tzv. paušální částku. Upozorňuji, že tato paušální částka by měla být podložena vypočtena kalkulací a uvedena ve vnitřním předpise (nejčastěji v podobě směrnice). Pro zaměstnance jsou vyplacené cestovní náhrady jak "skutečné", tak paušální položeny mimo předmět daně. Lidsky řečeno tyto příjmy nebude danit.

Z pohledu zaměstnavatele se bude jednat v obou případech o náklad na nějakém analytickém účtu 512.

Pokud jsem Vás se svou odpovědí neuspokojil či máte nějaké doplňující dotazy, neváhejte mne kontaktovat.

S přáním hezkého večera Martin Bureš
MartinBu
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. lis 2015 23:05:15

Re: ERASMUS +

Příspěvekod rucmaj » čtv 09. čer 2016 14:13:41

Dobrý den,
začínáme s projektem - do zahraničí budou jezdit jen vyučující.
Suplování za nepřítomné, může být hrazeno také z projektu, jak zaúčtovat co nejlépe ?
Program Vema, aby i výkaz P1-04 byl v pořádku ?
Děkuji za pomoc
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: ERASMUS +

Příspěvekod rucmaj » pát 10. čer 2016 9:48:09

Prosím, nikdo neplatíte suplování z projektu ERASMUS+ ?
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: ERASMUS +

Příspěvekod witty » pát 10. čer 2016 10:14:22

My jsme platili suplování ne z Erasmu, ale z toho jazykového projektu - učitelé i studenti jezdili do zahraničí... Jestli Vám jde o technickou stránku, jak to vyřešit ve Vemě, abyste peníze za suply měla v P1-04 z jiných zdrojů než státních, tak to můžu popsat.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: ERASMUS +

Příspěvekod rucmaj » pon 13. čer 2016 6:23:42

Prosím, přesně to potřebuji, máme také Vemu. Moc děkuji
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: ERASMUS +

Příspěvekod witty » úte 14. čer 2016 9:07:27

rucmaj: vytvoříte si ve Vemě další pracoviště (Tabulky - Struktura organizace) a k němu Základní nákladové hledisko (Číselníky - Nákladová hlediska), prakticky můžete zkopírovat nějaké existující, které máte vytvořené např. pro pedagogy, nazvete si ho třeba Erasmus a jediný rozdíl bude, že v nákl.hledisku v kolonce Finanční zdroj (fizd) zvolíte dle číselníku požadovanou možnost - podle toho, zda peníze na Erasmus patří do "ostatních zdrojů" nebo z ESF.
Potom když budete zadávat suplování kódem 9 nebo cokoliv jiného (odměny, náhrady), tak do Pracoviště pro rozúčtování dáte číslo tohoto nově vytvořeného střediska. Tím se tyto peníze odkloní nákladově zvlášť a v P1-04 do extra řádku.
Jestli to chcete probrat po telefonu, máte v SZ moje číslo.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: ERASMUS +

Příspěvekod rucmaj » úte 14. čer 2016 13:48:39

Moc děkujeme za pomoc.
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: ERASMUS +

Příspěvekod rucmaj » pon 29. srp 2016 10:02:19

Prosím, jak postupujete při zaúčtování kurzových rozdílů u tohoto projektu ?
Děkuji
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: ERASMUS +

Příspěvekod rucmaj » stř 31. srp 2016 10:21:24

Vím, že toho máme všichni moc !!!! Ale potřebuji účtovat první náklady tohoto projektu.
Faktury za výjezdy a zaúčtování kurz. rozdílu. Prosím, poradíte ?
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: ERASMUS +

Příspěvekod kratochvíle » pon 21. lis 2016 16:36:59

Dobrý den, trápí mne také kurzové rozdíly. Zálohu na cestovní příkaz napíšu v korunách - částku, za kterou jsem nakoupila příslušný počet eur (jakoby si to nakoupil zaměstnanec sám), nebo počet eur vynásobím kurzem ČNB v den poskytnutí zálohy (nebo pevným kurzem daným na stránkách NAEP!)? Kdy poprvé použiju a zaúčtuju kurzové rozdíly? Můžete mi prosím přesně popsat postup při vysílání na zahraniční pracovní cestu, když nemáme valutovou pokladnu a snažím se, aby se vše uskutečnilo v korunách? A grantovou smlouvu zaúčtuji (na podrozvahu) v jakém kurzu? Děkuji moc.
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: ERASMUS +

Příspěvekod kratochvíle » čtv 08. pro 2016 16:49:45

MartinBu píše:Dobrý večer milé radilky,

bohužel neznám přesné podmínky, jež jsou zmíněny pro financování projektu Erasmus +, tak má odpověď bude pouze v obecné rovině. V případě, že je zaměstnanec svým zaměstnavatelem vyslán na pracovní cestu má nárok na tzv. cestovné náhrady. Cestovní náhrady jsou složeny ze stravného, doloženými náklady na dopravu (cestovné) a vedlejšími náklady, které zaměstnanec prokazuje. Za vedlejší náklady lze považovat např. náklady na ubytování či jiné náklady související s účelem pracovní cesty. Domnívám se, že v případě, kdy zaměstnanec neprokáže vedlejší náklady, nemá nárok na jejich proplacení.

Zákon o daních z příjmů umožňuje buď skutečně doloženou výši či je možné sjednat tzv. paušální částku. Upozorňuji, že tato paušální částka by měla být podložena vypočtena kalkulací a uvedena ve vnitřním předpise (nejčastěji v podobě směrnice). Pro zaměstnance jsou vyplacené cestovní náhrady jak "skutečné", tak paušální položeny mimo předmět daně. Lidsky řečeno tyto příjmy nebude danit.

Z pohledu zaměstnavatele se bude jednat v obou případech o náklad na nějakém analytickém účtu 512.

Pokud jsem Vás se svou odpovědí neuspokojil či máte nějaké doplňující dotazy, neváhejte mne kontaktovat.

S přáním hezkého večera Martin Bureš


Dobrý den, obracím se na pana Martina Bureš, jak nás vyzval. Mzdová účetní tvrdí, že rozdíl mezi vypočtenými (doloženými) cestovními náhradami, kdy jsme použili maximální možné kapesné 40% stravného, a mezi vyplaceným paušálem musíme zdanit - strhnout částku ve výplatě. Prosím o odkaz na zdroj informací, kde zjistím, jak to skutečně je. Co jsou tedy skutečné náklady na cestovné SU 512? Jsou to ty vypočítané podle Zákoníku práce nebo je to vyplacený paušál podle Smlouvy? Děkuji moc.
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: ERASMUS +

Příspěvekod voza.monca » pát 31. bře 2017 8:42:43

Mohla bych se zeptat, na který účet byste zaúčtovali fakturu za občerstvení v rámci společného setkání Erasmu+ (týká se pouze vyučujících)?
voza.monca
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. led 2017 21:05:29

Re: ERASMUS +

Příspěvekod Máša » pon 24. dub 2017 15:09:38

voza.monca píše:Mohla bych se zeptat, na který účet byste zaúčtovali fakturu za občerstvení v rámci společného setkání Erasmu+ (týká se pouze vyučujících)?


Já bych zaúčtovala buď klasicky na REPRE a nebo pokud jsou na to peníze v ERASMU - asi nějaká organizace mobilit - tak na služby. Stačí takto?
M.
Máša
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19. zář 2009 15:53:56

Další

Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků